Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor a fekete és a szürkegazd...

Mikor a fekete és a szürkegazdaság megszűntetéséről beszéltek, akkor gyakorlatilag egy 10-15% os áremelkedést szeretnétek?

Figyelt kérdés

Mikor a fekete és a szürkegazdaság megszűntetéséről beszéltek, akkor gyakorlatilag egy 10-15% os áremelkedést szeretnétek?

Lehet okoskodni, de hatalmas áremelkedéseket generálna.

Már hallom! De akkor többen fizetnének adót!

Ez baromság, illetve az arányok nem úgy működnének.

Hiszen az elkölthető összeg nem emelkedne, csak az eseti bekerülés. Az az, sokaknak nem hogy fekete, de semmilyen munkája nem lenne "akikből segélyes lenne"!

Gyakorlatilag kevesebb lenne a vállalkozó is hiszen a szürke munka megszűntetése is sokat drágítana.

Egyszerűen azért, mert az ép ipar, a mezőgazdaság, a könnyű ipar egy jelentős része, a kkv k, már így árazták be a termékeiket, és a szolgáltatásaikat. Nem extra jövedelem, hanem versenyképességi tényező a fekete és a szürke foglalkoztatás.


2010. ápr. 22. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

*

A terhesség hétről-hétre

Ismerje meg a Pampers.hu-n, hogyan fejlődik a baba a terhesség alatt!

www.Pampers.hu

2010. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdező nagyon véded te a fekete gazdaságot. Csak nem te is benne vagy?

Én szívesen fizetek az említett 10-15%-al többet, ha tudom, hogy azt nem lopja el senki. Sajnos a magyar kkv-kban benne van a fehérség elkerülése.

2010. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szinte mindenki benne van sajnos. én is...


ha a sok-sok pénzt nem ellopnák odafent, akkor nem lenne annyira nagy baj, hogy kevesebbet adózhassanak az emberek.


de itt szót kell említsek arról, hogy amíg külföldet támogatjuk és nem a magyar termelést, gyártást, magyar cégeket, amíg külföldi szolgáltatók fekszenek itt és nem a magyarok, addig nem lesz ebből semmi.

2010. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most nem vagyok benne, de ismerem a jelenséget.

Bizonys szegmensek esetén nincs is más választásod.


De jól gondold meg mit beszélsz!


Ki megy hozzád a gázos : kiszállási + munka és pillanatok alatt ott egy 6000 + Áfa + a 15% és már is 1,5× be kerül minden!


Te lehet hogy megengedheted magadnak, de sokan nem.

És akkor ők megfagynak? Vagy felrobbanak?

2010. ápr. 22. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!