Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az állam miért...

Magyarországon az állam miért ilyen diplomaellenes, egyetemistaellenes?

Figyelt kérdés

Az egész felsőoktatási rendszer,gyakorlatilag egyetemistaellenes.Az a célja, hogy minél kevesebb legyen a diplomás.


Pedig, a fejlett gazdaságú országokban, a diplomások aránya 40 százalékos vagy afeletti.

Ezzel szemben,Magyarországon csak 20 százalék.

Az rendben van, hogy az állami helyek "piaci alapúak" vagyis a hiányszakoknál sok az állami férőhely.


Viszont, maga a felvételirendszer is ez a szockomcsi maradvány.

A fejlett országokban, motivációs beszédet kell tartani egy adott egyemen.Kivéve persze az orvosi, meg a speciális természettudományos szakoknál, ott felvételit is kell írni.

De, az átlagos mérnöki,gazdasági..stb szakoknál csak felvételi elbeszélgetés van.


Ausztriában például az állami egyetemeken, a tandíj még egy magyar pénztárcának sem lenne sok.És minden állami egyetemen egységes a taníj.

Magyarországon, egyes ÁLLAMI egyetemek képesek 250 ezer forintot is elkérni egy félévért.



Az én történetem annyi, hogy nyelvvizsgáztam németből,hogy több pontom legyen.De, egy Bécsben tanuló barátom mondta, hogy "tudsz németül, ne legyél mazochista, mi a fenének kínlódnál a magyar oktatási rendszerben".És mennyire igaza volt, nem bántam meg, hogy osztrák egyetemet választottam.

Eleinte voltak nyelvi problémák, de sikerült őket megoldani.

Itt csak azt tanuljuk, ami kell.Az egész rendszer nagyon diákbarát.

Nem érzi azt az ember, hogy a hallgatók ellen vannak.


A lehetőséget mindenkinek megadják, hogy diplomás legyen.Nem kell vacakolni az ilyen meg olyan emelt érettségikkel.Simán mehetsz egyetemre, az már más kérdés, hogy eltudod-e végezni.

Az első két félév kemény, az a szűrő.



2016. szept. 18. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%

"Viszont, maga a felvételirendszer is ez a szockomcsi maradvány."


A mostani felvételi rendszert 2005-ben hozták be, épp, hogy a szockomcsi maradványt törölték el vele, tájékozódj mielőtt hülyeségeket írsz ki, mert az egész kérdést hiteltelenné teszed.

2016. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Tehát igazából semmiféle tapasztalatod nincs a magyar felsőoktatásról, csak beszélsz bele a nagyvilágba meg az "azt hallottam" szinten tájékozódsz?
2016. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 MZ.per.X ***** válasza:
82%
Ja, látszik gőzöd nincs a mai magyar oktatásról.
2016. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Dehogy nincs fogalmam róla.

Először úgy volt, hogy magyar egyetemre felvételizek.


Nem tetszik a pontszámítási rendszer.Még egy emelt érettségit le kellett volna tennem.


Ez a rendszer azért rossz,hülyeség, mert az egyetemi tanulmányok jelentősen eltérnek a középiskolaitól.

Például, valaki nemzetközi gazdálkodás szakra megy és történelemből is érettségizhet, mert beleszámít.

2016. szept. 18. 11:41
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

az osztrák egyetemen sem kemény a szociológia, latin meg a többi hobbibölcsész büfészak


ott is vicctárgya egyébként az egész, csak ott nem

2016. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
7%
csak ott nem leszel közmunkás a "háromdiplomáddal", hanem valószínűleg kapsz egy 1000 eurós minimálbéres aktatologatós szellemi sormunkát
2016. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

"Nem tetszik a pontszámítási rendszer.Még egy emelt érettségit le kellett volna tennem. "


ha olyan szakra mész ahova az kell, és nem tudod megcsinálni, akkor te nem vagy egyetemre való

2016. szept. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Ha normális szakon normális diplomát szerzel nincs vele probléma, el tudsz helyezkedni... azok végzik "büfékbe" akik a bulik és a muszáj miatt mennek egyetemre...
2016. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Hányszor írod még ki ezt a kérdést?
2016. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
70%

Igazából a tömegoktatással van a baj. Az előtte lévő rendszer, ahol nem kellett felvenni 4-10x annyi hallgatót jól működött (vagy legalábbis működött)

Ahogy bejött ez a központi felvételi rendszer, úgy esnek a hallgatói színvonalak, és kezdenek egyre jobban jelentkezni az új rendszer egyéb hibái is.

A költség megvonások, kancellár stb. se segít, de ezeket már mások taglalták.

Itt-ott ráférne a rendszerre egy technikai reform is...

(Hazai oktatásban részt vettem BSc., MSc németországban jelenleg)

2016. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!