Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A háziorvosom gyógyszeripari...

A háziorvosom gyógyszeripari díler?

Figyelt kérdés
Tegnap elmondtam a panaszaimat, azt mondta egyértelműen epe bajom van. Mondtam, hogy az a fájdalom már elmúlt, és amikor fájt, akkor sem akartam csillapítót bevenni, erre felírt 4 különböző csillapítót. Mondtam, hogy nincsen hányingerem, nem eszek kb. semmit és szedek 2 mg B6-ot tartalmazó multivitamint, erre felírt 20 mg-os B6-ot. A beutalóival állami úton 3-4 hét lett volna a további vizsgálat, úgyhogy elintéztem magán úton másfél óra alatt 30 eFt-ért, ahol UH és "nyomkodás" alapján semmi epe bajom a gasztroenterológus szerint. Úgy tűnt felfogja amit mondok (a háziorvos), az alapján pedig nem tűnik racionálisnak a döntése (sok gyógyszer), ezért azon gondolkoztam mi motivációja lehetne többet felírni a szükségesnél. >>> Szponzorálja a gyógyszeripar? <<< Szakmai előírások kötik? Vagy én járok rossz úton?

2016. szept. 23. 07:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt most találtam a Googleben. "Sok gyógyszercég pénzel orvosokat például előadásokért (...)". [link]
2016. szept. 23. 07:29
 2/9 A kérdező kommentje:
Látom másnak is adódott hasonló kérdése. "valós-e az a hír,hogy az orvosok egy része azért ír fel felesleges és sokszor méregdrága gyógyszereket,hogy a kiváltott gyógyszerek után pontokat kapjanak" [link]
2016. szept. 23. 07:32
 3/9 A kérdező kommentje:
Most mondta egy ismerősöm, hogy úgy emlékszik anno a híradóban volt szó ilyesmiről. Ott az volt a téma, hogy a gyógyszergyártók leszerződtetik az orvosokat, hogy az ő cuccaikat írják fel, és van pár orvos aki olyan esetekben is felírja, amikor feltűnően indokolatlan.
2016. szept. 23. 07:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Tévedés, nagyon is racionális döntés, így ugyanis ha valami bajod van jogilag nem támadható, hiszen próbálta a kötelességét ellátni. Pont ugyanaz az eset, mint maikor a gyógyszerre 2 oldalnyi mellékhatást felsorolnak, hoyg ne tudd őket perelni.
2016. szept. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
93%
Nem felírt gyógyszerenként fizet nekik a gyógyszergyár, hanem átalányban, hogy a sok generikum közül az övéket írja fel. Paranoiás vagy
2016. szept. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze úgy is tudok állni a dologhoz, hogy biztos csak azért írt fel ennyi mindent, mert attól félt hogy megerősödve fognak visszatérni a fájdalmak és akkor biztos meggondolom magamat annak kapcsán, hogy szedek-e csillapítót. A B6 meg lehet hogy nem csak hányásra jó, hanem leterhelt állapotban általános emésztés segítésre, amellett hogy nem tesz kárt ha többet szedek átmenetileg. És az is lehet, hogy a gasztroenterológus csak azért legyintett az epe kérdésre, mert még nem látott labor eredményt. Próbálok jóhiszemű lenni anélkül hogy naiv lennék. :)
2016. szept. 23. 07:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam a 2 választ, hasznosak voltak, köszönöm, zöld kéz.
2016. szept. 23. 07:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagy hogy felír valamit. A mi háziorvosunk nem kockáztat mivel nem ért a szakmájához azonnal beutal korházba sztk ba kivizsgálásra. Vagy azonnal küld ügyeletre vagy sürgösségi osztájra. Így nem hibázhat. Akár én is átvehetném a feladatát.
2016. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az nem hangzik túl jól. Az enyém türelmesen végighallgatott, megnyomkodta a hasamat, figyelt rá hogy ne csinálja fájdalmasan, szóval elégedett vagyok a hozzáállásával, a tudását illetően pedig: a magán gasztroenterológus sokkal tanácstalanabb, ötlettelenebb volt mint ő, szóval relatíve felkészült is.
2016. szept. 24. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!