Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkozik a társadalom...

Miért csodálkozik a társadalom, hogy kevesen vettek részt a népszavazáson?

Figyelt kérdés
Amilyen a politikai, gazdasági rendszer, az emberek csak olyan megosztó módon tudják lereagálni a problémákat. Ha irányítási szinten megy a gyűlölködés, miből gondolják, hogy az emberek ezen a mindennapi életben túl tudnak lendülni és ez nem fog meglátszani azon, ha bármiben is kinyilvánítják a véleményüket?

2016. okt. 3. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbbjüknek még most sem esett le, hogy alkotmánymódosításhoz nem kell kikérni az emberek véleményét, meg egyébként sem lehet. Más, hogy nem fognak ide betelepíteni senkit, hanem a kérelmek adminisztrációjára vonatkozik a kvóta. Szóval amit itt láttunk, az 45% megvezetett magyar.
2016. okt. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szűklátókörű emberek csodálkoznak ezen.
2016. okt. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól van,nyugalom.

Ne húzd fel magad.

Ne politizálj,hagyd ezt a hivatásos politikusokra,mert az amatőrök azt hiszik,hogy jobban értenek a politikához mint bárki más.


Tehát élj politikamentes életet,ne foglalkozz vele és hidd el sokkal kiegyensúlyozottabb lesz az életed.


A politika csak teher és felemészti az elmét barátságokat,kapcsolatokat tesz tönkre.

Összeuszítja az embereket.

Nem jó dolog politizálni.


Én is csak azért látogattam ide,hogy ezt leírjam amúgy sokkal vidámabb témájú okdalakon szoktam a kérdésekre válaszolni vagy kérdéseket feltenni.


Nem tartozom egyik párt szimpatizánsai közé sem.

Nekem így a megfelelőbb, mert rájöttem ha van rajtam sapka azért ha nincsen ...

2016. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Azért csodálkozom rajta, mert ekkora propaganda a részvételre és egy adott szavazatra buzdításra szerintem Magyarországon még nem volt. A csapból is ez folyt hónapokon át, ferdítésekkel, hazugságokkal, az emberek érzelmeire hatással. A kormány nem is beszélt érdemben semmi másról tavasz óta, csak erről, ha más is volt a téma, akkor is belecsempésztek egy kis migránsozást.


Ezzel szemben az ellenzék kampánya gyakorlatilag 0 volt. Mondjuk mentségükre legyen szólva, hogy nekik nem álltak rendelkezésükre az adófizetők milliárdjai, és az adófizetők pénzéből fenntartott médiumok sem, meg nekik még a szabályokat is be kellett tartaniuk.


Ezek után az, hogy a részvétel 50% alatt volt, és az érvényes szavazatok száma is épphogy meghaladta a 40%-ot, hát elég meglepő. Félreértés ne essék, én nagyon örülök, hogy az ország 60%-a nem szállt fel Orbán hülyevonatára, még ekkora tukmálás közepette sem.

2016. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nézőpont kérdése ki éli meg kudarcnak és sikernek.


Én kudarcnak tartom a népszavazást egyfelől, azonban másfelől precedenst teremtettünk más országoknak, attól még nem tetszik ez, ez tény.


A baloldal az, amely még mindig kudarcos: összevissza mondtak mindent, semmivel nem kampányoltak, nem is tudtak összeszedni minden választóhelybe delegáltakat.

2016. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én úgy látom, az emberek többségének nagyon is meg van a véleménye, ugyanis már a csapból is ez folyt mindenhonnan. És pontosan ez a baj, hiszen érdemben senki nem foglalkozik az egészségüggyel, a külföldre menekülő fiatalokkal, az alacsony jövedelmekkel és még lehetne sorolni.

A többség bár egyetért azzal, hogy nem akar hosszabb távon együtt élni más kultúrájú emberek tömegével, de nagyon elégedetlen az ország vezetésével, ezért inkább a passzivitást választotta.

2016. okt. 3. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért egy alapvető tényt elfelejtettek az emberek. Eddig is hasonló volt a részvételi arány, akármiről is volt szó. Persze bele lehet sokmindent magyarázni a részvétel hiányába. Pl munka, egészségügyi ok, lustaság, időjárás, nem is tudott róla, másik városban tartózkodtak, nem akar XY párt mellé állni, nincs látta értelmét a szavazásnak, részvétel hiányával fejezik ki a véleményét...


Érdekességképp pár adat, mostani: 40,41%

2014 önkormányzati választás: 44,30%

2014 EP választás: 28,97%

2014 OGY képviselőválasztás (ez azért jóval jelentősebb): 61,73%

2016. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


A 2014-es EP választások gyönyörűen alátámasztja, hogy a magyarok totálisan leszarják az EU-t, amikor lehetőség lenne megválasztani a közvetlen képviselőket, de amikor a helyi vezető felszítja a hangulatot "Brüsszel" ellen, akkor hirtelen mindenki nagyon bele akar pofázni a dolgokba.

2016. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!