Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyetértenétek azzal, hogy...

Egyetértenétek azzal, hogy nem a kereset alapján, hanem a vagyon alapján kellene bevezetni a többkulcsos adót?

Figyelt kérdés

A keresetét mindenki úgy manipulálhatja ahogy csak tudja. Sokszor így a legtöbbet keresők vannak a legkevesebbre, minimálbérre vagy munkanélkülinek bejelentve. Rengeteg ilyen minimálbérre bejelentett milliomost ismerek.

Vagyon alapján kellene tehát a többkulcsos adórendszer. Például akinek 30 milliónál többet érő ingatlanja van, arra egy magasabb adókulcsot bevezetni. Na most persze felmerülne a kérdés, hogy melyik ingatlan ér valójában 30 milliót vagy többet. Ha nem értene egyet az illető azzal, hogy neki 30 milliót érne az ingatlanja, akkor meg kellene hirdetnie 30 millió alatt eladásra, és akkor elkerülheti a magasabb adót. De ez csak egy példa volt. Nyilván ha valakinek több ingatlanja vagy készpénze, ingósága van akkor azok is beleszámítanának és akkor már kacifántosabb lenne az eljárás.


De egy ilyesmi elvű adórendszert ti támogatnátok?


2016. okt. 15. 12:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Hát Béci sok mindent lehetett rólad mondani, de a nevetségesen naiv nem volt köztük, eddig nem! Mostantól azt is, a többkulcsos SZJA értelme az volt, hogy a kis keresetű ember -aki nem keveset dolgozik, hanem nem fizetik meg a munkáját- is több pénzt tarthasson meg. Ennek megvannak a maga közgazdaságtani okai, egyáltalán nem azért jobb a progresszív adózás a flat tax-nél, mert bármelyik is igazságosabb volna, azért jobb a többkulcsos, mert nem hagyja, hogy társadalom vagyoni szempontból annyira szétszakadjon, ráadásul örök közgáz alaptétel, kis keresetű ember fizetése nagyobbik részét költi élelmiszerre, illetve szolgáltatásokra az élelmiszert meg jellemzően itthon állítjuk elő, és magyar fodrász is itthon adózik tehát a többkulcsos adó közvetve több pénzt csorgat vissza ezáltal is az államkasszába. Ez pedig csak az egyik vetülete.

Ma azt támogatjuk, aki a jövőt építi...szép gondolat, volna! Csakhogy amióta 2011-től behozták a flat taxet meg a családi adókedvezményeket még csökkent is a gyermekvállalási kedv! Tetszik vagy sem, ha fejreáll a kormány, meg tizenmilliós ingyen pénzt (CSOK) is ígérget az emberek nem csinálnak több gyereket. Akkor meg minek tömjük azok zsebét, akik igyis-úgyis vállaltak volna?


Ettől függetlenül a vagyonadó+ÁFA kombó valóban jobb hosszabb távon mint az SZJA erőltetése, szerintem idővel az SZJA-t ki is lehetne vezetni, és minden vagyontárgyra, bankszámlára stb. adót kivetni, egy kocsit vagy egy házat nem lehet eldugni!

2016. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Azt én lesz@rom, mennyi pénz megy az "államkasszába", mert nem vagyok kommunista hazaáruló.
2016. okt. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Azt én lesz@rom, mennyi pénz megy az "államkasszába", mert nem vagyok kommunista hazaáruló."


Csak szimpla hazaáruló! :-D

Tudod háborúban fegyverrel kell védeni a hazát, békében adózással, akinek büdös, hogy mi jó az államkasszának az pedig tetszik vagy sem a hazája ellen van, tehát hazaáruló!

2016. okt. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Kommunista sz@rházi, nem vagy magyar.
2016. okt. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!