Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a magyarok hirtelen azt...

Ha a magyarok hirtelen azt mondanák, hogy ennyi pénzért nem dolgoznak, akkor mi történne? ( lent )

Figyelt kérdés
Még nem dolgozom, de érdekel a fizetés téma, így kicsit utánanéztem a dolgoknak, s meglepődve tapasztaltam, hogy egyes helyeknek volt képük 620 FT-os BRUTTÓ órabéreket kiírni. Én nem tudom elhinni, hogy a cégek nem tudnának többet fizetni. Akkor azért fizetnek ennyit, mert a magyar ennyiért is dolgozik, és még örül, hogy van munkája ? Mi történne, ha ennyi pénzért hirtelen senki nem vállalná el a munkát ? Mondjuk én azt tapasztalom, hogy az idősebb korosztály az aki inkább elvállalja, a fiatalabbak pedig mennek külföldre, vagy inkább nem dolgoznak. ( gondolom ez azért van, mert a fiataloknak magasabbak az igényeik, az idősebbek meg anno a kevés pénzért is dolgozzál filozófiát tanulták ). Talán 20 év múlva, ha kihal az a korosztály, akkor lesz változás ?

2016. nov. 4. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

ilyen soha nem lesz, mert nincs annyi tartalék az embereknél, hogy leálljanak a munkával


ezért működik ez a rendszer


amit írtál az utópia


"fiatalabbak pedig mennek külföldre",de 95%-uk jön is vissza, vagy cigányéletet él (hol itthon van hol külföldön)


én így nem élném az életem az biztos

2016. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gazdasági válság lenne.

De ilyen nem lesz, mert meg kell élni valamiből az embereknek, így elmennek éhbérért is robotolni.

2016. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
ha lenne is max pár napig, mint anno a taxisblokád (1990)
2016. nov. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Jó nagy marhaságokat írsz már bocs..


"az idősebbek meg anno a kevés pénzért is dolgozzál filozófiát tanulták"


Ez nem korfüggő apukám.. Képzeld, sokan szeretnének tetőt a fejük fölé, kaját meg ilyen hülyeségeket. Nagyon kevés ember van aki azt mondhatja hogy kevés a fizetés akkor inkább nulla forintért otthon maradok. Egyetemista koromban én is a mekiben dolgoztam, és nem azért mert rommá fizettek volna, hanem mert kellett minden forint. Rengeteg embernek ott a családja akik részben vagy teljesen függenek tőle, idős rokonok akikről gondoskodni kell, nem mindenki tud csak úgy külföldre menni, meg nem is mindenki akar. Külföldre menni se akkora húzás mint amilyen gimis korban tűnik. Nekem a volt osztálytársaim több mint fele kiment vagy érettségi vagy egyetem után, én is lenyomtam egy év Angliát, de sokan visszajöttek, ahogy én is. A fizetésem nagyon jó volt kinn, de az nem minden. Nem ismertem ott senkit, csak kollégák majd újdonsült haverok lettek, de idegenül éreztem magam. Nem olyan egyszerű sztori ez. Persze van akinek sikerül, de nem olyan könnyű egy teljesen új helyen otthont találni.


Amit meg az elején írsz tök komolyan vehetetlen. "egyes helyek", "a cégek", "a magyarok". Semmi konkrétum, csupa példa bele a semmibe. Magyarországon is lehet rengeteg pénzt keresni, meg lehet nagyon keveset is. Az átlagbér nyilván nyugat alatt van, de ennek nem a gonosz magyar cégvezetők az okai.

2016. nov. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Mit vársz egy olyan országban,ahol sokan arra büszkék,hogy a semmiért dolgoznak,mert az is több,mint a semmi.

Ez a felfogásuk..

Nincsenek igényeik,már beletörődtek,hogy ennyi az élet..

Én csak azt nem értem miért itthon teszik ezt,ha már rossz munkát kell végezni,akkor irány nyugat,az árak már szinte azonosak,és 3X annyit fizetnek...

2016. nov. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nincsenek tartalékai, az bajban lenne, nem kicsiben. Márpedig szerintem, az ország nagyobbik felének nincs tartaléka. Éppen ezért működik a dolog, egészen addig, amíg a sok "elvándorló" miatt, tarthatatlanná nem válik a helyzet.
2016. nov. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!