Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy Budapest...

Miért mondják, hogy Budapest milyen fejlett, amikor még a belvárosa, a legdrágább része is így néz ki?

Figyelt kérdés

[link]


A hányinger elkap, ez tipikus Budapest feeling, 4 évig éltem ott, aztán elköltöztem, mert nem bírtam a nyomort. És ez a belváros! Akkor képzelhetitek milyen lehet a külváros, az "isten háta mögötti" részek, ahonnan BKV-val ilyen 1-1,5 óra eljutni a belvárosba vagy akár az első metróvonalig.

Vidékre költöztem ki és sokkal de sokkal tisztább és rendezettebb, és egy fillérrel sem keresek kevesebbet. Akkor miért mondják azt, hogy a vidék milyen fejletlen, Budapest meg milyen fejlett? (legalábbis országos szinten, normálisak azért nem hasonlítják Nyugat-Európához, mert teljesen irreális és lehetetlen összehasonlítás)


2016. nov. 5. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor képzelhetitek milyen lehet a külváros, az "isten háta mögötti" részek, ahonnan BKV-val ilyen 1-1,5 óra eljutni a belvárosba vagy akár az első metróvonalig."


[link]

2016. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Szokásos Budapest-vidék ellentétet szítani próbáló komment? Hát talán majd gondolkozz el azon mit jelent a fejlettség, miközben egy pakisztáni vacsora után metrózol hazafelé a vidéki lakhelyeden.
2016. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Hány nyugat-európai városban laktál eddig?:-) Amúgy meg nem a pesti oldalon kell a normális lakhelyet keresni.

Én se vagyok főváros-fan, laktam ott 6 évet egyetem alatt, épp elég volt, a szülővárosom ezerszer tisztább, rendezettebb és biztonságosabb. Ugyanakkor - európai viszonylatban is - összességében nagyon szép Budapest. Sokfelé utaztam már, többnyire nem szállodában, hanem kis magánszállásokon alszom, és nemcsak a turistalátványosságokat nézem meg - hidd el, hogy nem kell szégyenkeznünk. Párizs pl. sokkal ótvarabb, ha nyitott szemmel járkálsz, mint a mi fővárosunk.

2016. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
11%

Ez a pesti rész.

Én Budán lakom,sokkal kulturáltabb, tisztább, több a zöld terület.

Illetve, normálisabbak az emberek is, nem irigykedőek.



Össze sem lehet hasonlítani Budát és Pestet.

Amikor valamit intézni kell, igyekszem úgy csinálni, hogy még véletlenül se kelljen a pesti oldalra menni.


Ha valaki kérdezi, hogy budapesti vagyok-e, mindig azt mondom, hogy nem.Én budai vagyok.

2016. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Igen, egyetértek, tapasztalataim szerint Budapest valóban félelmetesen lepukkant. A belvárosban pár utcát nagyjából felújítottak, hogy legyen mit mutogatni a turistáknak, de a többi gettó. Például Prágával össze sem lehet hasonlítani. Hát még Béccsel...
2016. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

Azért mondják, mert Budapesten toronymagasan a legmagasabb az egy főre jutó GDP az országon belül. 2009-2011-es adatok, újabbakat hirtelen nem találtam:

[link]


Ez nyilván nem jelenti azt, hogy nincsenek nagy jövedelmi vagy életszínvonalbeli különbségek, vagy hogy ne lennének olyan lepukkant részei a városnak, mint amit linkeltél.

2016. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
#4: Igen, egy budai sznob vagy, aki azt hiszi, attól feljebb van más embereknél, csak mert Budán lakik.
2016. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
12%

"Igen, egy budai sznob vagy, aki azt hiszi, attól feljebb van más embereknél, csak mert Budán lakik."


Buda az ott lakó emberek miatt jobb hely, mint Pest.


Itt sokkal gyengébb az igénytelen proletariátus mentalitás,mint Pesten,

2016. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden utca néz ki így. Ezt te is tudod. Találtál egy gettós utcát. Nagyon jó. Most akkor nagyban átlagod, ami bp-n van, és utána tegyél fel egy ilyen kérdést.


50m-t odébb megyek a térképen és már szép polgári házak vannak. Nem ez a legdrágább része BP-nek és azok nem így néznek ki.


Nyugat-Európai fő városokban is vannak ilyen gettós utcák elég központi helyen. Párizsban is és Londonban is.

2016. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Gyere ide, öcsi, Körmend-Győr-Kőszeg-Gotthárd-Mosonmagyaróvár sokkal tisztább minden
2016. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!