Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok, akik a Kádár-rendszert...

Azok, akik a Kádár-rendszert éltetik, nem fogják fel vagy nem akarják felfogni, hogy a viszonylagos jólét hitelből volt fenntartva?

Figyelt kérdés

2016. nov. 30. 18:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
48%
Most jobb, hogy még éhen halni sem elegek a fizetések, ellenben a kormány ami képzetlen, dilettáns, haszonleső, embernek éppen csak nevezhető véglényekkel van tele, úgy szórja a pénzt, mintha az a fán teremne?
2016. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
33%

Azt a "viszonylagos" szót nyomjuk meg erősen, én nehezen tudom elképzelni, hogy egy mai átlagember elcserélné az életszínvonalát egy akkori átlagemberére. Ha mégis, az amnéziás, vagy hülye, vagy hazudik.

És akkor a rendszer egyéb jellegzetességeiről még nem beszéltünk.

2016. nov. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
74%

Akik a Kádár-rendszer életszínvonaláról folyton azt hirdetik,hogy az hitelből volt fenntartva azok nem fogják föl, vagy nem akarják fölfogni, hogy ez nem igaz ebben a formában?

Egészen a 80-as évek elejéig számottevő hitele Magyarországnak nem volt. A felvett hiteleket pedig nem életszínvonal növelésre hanem ipari vagy mezőgazdasági modernizációra fordították, és igen jelentős részüket vissza is fizették. Az, hogy elszaladt a hitelállományunk csak azután indult be, hogy IMF tagok lettünk meg konvertibilis lett a forint.

Továbbá Magyarországnak a rendszerváltáskor 80%-os GDP arányos államadóssága és jelentős állami vagyona volt. Most 805 körüli a GDP arányos államadósságunk és gyakorlatilag nincs állami vagyon.

2016. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
59%

Bonyolult ügy ez,én 20 évet éltem a Kádár rendszerben,26-évet eddig a demokráciában.Én azt mondom,hogy most jobbak lehetőségek,egy átlag ember jobban is él mint akkor.Nehéz korszakokat összehasonlítani,mert akkor szinte semmi sem volt ami ma van,rezsi is alacsony volt mert nem volt ennyi háztartási gép.

Az nem igaz ,hogy hitelekből élt az ország,nagyon sok ember nagyon sokat dolgozott,és nem volt könnyű élet.Én gyermekkoromat éltem akkor,gyermeknek lenni meg mindig jó dolog,rendszertől függetlenül,és nem tűnt zavarónak az hogy nem vagyunk szabadok,mert nem tudtuk az hogy milyen az amikor van szólásszabadság,vagy lehet nyugatra utazni korlátok nélkül.Az tudom,hogy a nyolcvanas évek közepétől egyre rosszabb lett,állandó áremelések voltak.Én például sosem gondoltam azt,hogy valamikor szabad országban élhetek majd,1989-90 olyan volt nekem mint ha új friss levegőt szívhattam volna,az áporodott penészes szagok után.A többit meg már ismerjük...nem így gondoltuk akkor ,nagyon nehéz volt az átmenet.

2016. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
62%

Az hazugság, hogy hitelből volt jólét. Ahogy előttem írták, a 80-as évek vége felé vett fel az ország hitelt, amit már nagyon régen kifizettünk.

Viszont volt jelentős ipari és mezőgazdasági termelésünk, és feldolgozó iparunk. Csak néhány: a Ganz-Mávag gyártotta a mozdonyokat, az Ikarus a buszokat, Ózdon öntötték az acélt, Salgótarjánban működött az üveggyár, a Lehel hűtőszekrények és boylerek még ma is működő képesek, és még lehetne sorolni. De voltak cukorgyáraink is. Ősszel a MÁV tehervagonjai tele voltak cukorrépával, ami a földeken termett.

Ma sokkal több a hitele az országnak ( még ha nem is IMF-hitel, hanem letelepedési kötvény, állam kötvény stb), csak abból nem az ország profitál, hanem csak egy nagyon szűk Fideszes kör.

2016. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
61%
4-es. Te el vagy tévedve. Az átlag ember sokkal rosszabbul él, mint akkor. Én is éltem, sőt már dolgoztam is abban az időben, és neveltünk 3 gyereket. Nem voltunk párttagok, és nem is voltunk vezető beosztásban. De tudtunk lakást venni, legalább 2 évente üdülni, mind három gyerekem ingyen szerzett diplomát. Ezt ma melyik átlag ember teheti meg?
2016. nov. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
14%
Ma az átlagembernek nincs lakása? Nem jár üdülni? Ne vicceljünk már, elvtárs.
2016. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
38%
6!Én ezt így látom,szerintem most jobb élet van.Én első fizetésem 1988-ban nettó 5500 forint volt,most kb.nettó 170 ezer,tehát kb,harmincszorosára növekedett a 28 év alatt,az árak nem nőttek ennyivel.De nem is ez a lényeg ma sokkal jobb az életminőség,de ez a technikai fejlődés miatt is van.
2016. nov. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim válasza:
37%
szerintem 4-esnek abban a tekintetben igaza van, hogy nem lehet összehasonlítani. Ha ma is csak azokra a háztartási kiadásokra költenénk, ami akkor volt, össze lehetne rakni a lakás árát. Pl.: telefon(ok), internet, kevesebb elektromos áram, kevesebb élelmiszer. Most vannak lehetőségek, amikre akkor eszünkbe sem jutott költeni. Nem autóztunk minden nap, gyerekként nem cipeltek a város másik felén lévő edzésre, ahogy azt ma teszem. Tudom, hogy nem kötelező... A legnagyobb gond, inkább a hirtelen változás volt, mert nem is tudtuk, mi fog ránk várni. Csak a szépet láttuk a "nyugatból"
2016. nov. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy látják! Csak istenítik a vezért, meg visszasírják mikor fiatalok voltak az esetek többségében. :D
2016. nov. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!