Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ad a Fidesz a szegedi...

Miért ad a Fidesz a szegedi püspökségnek 10milliárd Forintot stadionra? Már nem csak egyházi iskolák lesznek, hanem egyházi stadionok is?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2016. dec. 22. 21:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
57%

"És azért nem lehet kórházat felújítani, mert a kórháznak új MRI kéne meg új röntgen, alapvetően olyan dolgok, amiket kifizetsz és itt van. "


Én azt kérdeztem, hogyha stadionból lehet a korszerűsítés helyett újat építeni, akkor kórháznál miért nem lehet?

Szerintem rengeteg fejlődött az építészet, több hasznos elképzelést és belehetne vezetni, nem utolsósorban pedig lecserélni olyanokra, amik beleillenek a városképbe is.


Valószínűleg ezeknél az építkezéseknél is lehet alkalmazni alacsony képzettségű munkaerőt nagy számba.

Amúgy egy stadionhoz és rengeteg gép és szakképzett ember kell. Szerintem nagyon nincs sok különbség a többi általad felsorolt beruházásokkal kapcsolatban vagyis ilyen kimutatást még nem olvastam. Talán létszámba, de sok kicsi sokra megy.


"Sajnos már nem a szüleimnél élek, és az érettségit is elég régen tettem le, úgyhogy ha nem baj nem idézem szó szerint, a gazdasági világválságot egy túltermelési válság idézte elő, és ezt különböző pénzügyi reformok mellett úgy oldották meg, hogy az alacsony képzettségűeknek (akik a technológiai fejlődés következtében a leginkább súlytva lettek a munkanélküliséggel) nagy állami beruházásokban alkalmaztak. A folyamatos infláció mellett pedig nőtt a kereslet.


Az egyesült államokban a Hoover-gátat, Németországban autópályákat építettek. (például)"


Ez alapján szerintem, te a Roosevelt elnök idején bevezetett New Deal-re gondolsz, mert Dawes-tervet Németország jóvátételi kifizetési gondjai miatt alkották meg évekkel a válság előtt.


Amúgy érdekes példákat hoztál. "Paks 2-t sem lehet culágerekkel felhúzni. "

A Hoover-gát mai napig fontos szerepet tölt be 20 millió ember édesvíz, 1.3 millió áram ellátásában, mégis alacsony képzettségű emberek építették.

Ezen kívül szerintem Paksi Atomerőművet sem valami szuper különképezettségű építők csinálták, hanem egyszerű építő munkások, mármint amit megtudtak csinálni és nem kellett szaktudás.


Azok német autópályákról pedig állítólag nem volt akkora sikere, mint várták, viszont cél volt az emberek többségének elérhetővé tenni közép- és alsóosztály tagjainak az autót.

[link]


Viszont mindkettő sok ember közvetlen vagy közvetett mindennapi életét megkönnyítő beruházás, mind a mai napig. Egyik sem szórakoztató célt szolgál.

2016. dec. 23. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
32%

"Ezen kívül szerintem Paksi Atomerőművet sem valami szuper különképezettségű építők csinálták, hanem egyszerű építő munkások, mármint amit megtudtak csinálni és nem kellett szaktudás. "


igen, mérnökök építették

mint ahogy a kórházakat is


ezzel szemben egy stadion egyáltalán nem egy nagy eresztés

2016. dec. 23. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Ide keresztyén-focializmus kell!
2016. dec. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"ezzel szemben egy stadion egyáltalán nem egy nagy eresztés"


Ez komoly???


Pedig sokkal komolyabb mérnöki munka, mint egy kórház. Főleg mióta voltak a katasztrófák. Szerintem keress meg egy építészt és kérdezd meg róla.


Elég csak egy jelenlegi válogatott meccsre gondolni, ahol tízezrek töltik meg egyszerre a stadion. Kössz, hogy ilyen félvállról veszed az emberek életét.

És hol vannak a közgazdasági érvek a stadion mellett?

2016. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Mióta utáljuk ennyire a sportot? Én még beton pályán kezdtem focizni és 12 évig egész jól játszottam. Játszottunk stadionba is kb 2-3 ezer ember előtt úgy, h az megfizethetetlen volt. Elkell járni meccset nézni, én örülök neki. A fiam iskolája pl 1 torna teremmel rendelkezik és heti 5 tesivel kicsit túl zsúfolt, az iskolának a bővítése is több milliárdos lenne, de kivinni a gyerekeket egy olyan helyre ahol tud mozogni nem bűn.
2016. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

# 22/25 Időpont ma 02:56


"ezzel szemben egy stadion egyáltalán nem egy nagy eresztés"


Hát ez az. Nem egy nagy eresztés, teljesen felesleges, és mégis tízmilliárdok tűnnek el bele.

Na, lassan-lassan csak tisztulni látszik az a narancsköd az agyad helyén.

2016. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

# 25/26 Időpont ma 11:59


"de kivinni a gyerekeket egy olyan helyre ahol tud mozogni nem bűn."

Nem. És hogy viszed ki a többtízmilliárdos NB1-2-3-4-Megye30-as stadionba? Beengedik ott focizni? Nem. Akkor meg miről beszélünk? Nem grundok épülnek ekkora tételben.

2016. dec. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

"nem ez a helyes kérdés hanem hogy az ország miért még mindig csenben ülve túri.."


Csendben tűri? Vastapsol mellé...

2016. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ilyen hülye fideszest se láttam még... Vannak pedig fideszes ismerőseim, de ők legalább értelmesek, nem ilyen elvakultak
2016. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!