Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon drámai a...

Magyarországon drámai a közhangulat a kivándorlás miatt?

Figyelt kérdés
Már több millió magyar elhagyta hazánkat, mennek el a fiatalok és emiatt rossz a közhangulat. Ti, hogy látjátok?

2017. jan. 3. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tény!

Ismerősömék Debrecenben dolgoztak a Nagyerdő klinikán, 3 éve költöztek ki Németországba, ahol szintén egészségügynél dolgoznak és ott is alapítottak családot.

1 évbe egy párszor jönnek csak haza.

Sokkal jobban boldogulnak odakint, mint itthon.

2017. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem nem rosszabb a hangulat, mint máskor, a magyar ugyanis gyakorlatilag mindig is egy botrányosan pesszimista nép volt sajnos.

Egyébként pedig bár gyűlölöm a Fideszt, azért ez a "több millió" igen erős túlzás. "Csak" pár százezren hagyták el Magyarországot.

2017. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:


Már megint itt vagy provokálni? :D

Olyan vagy, mint george series puszipajtásod :D

2017. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Én még nem érzem, hogy az lenne, de előbb-utóbb, eljuthatunk odáig. Mondjuk, ez a többmillió kivándorló, túlzásnak tűnik.
2017. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%
Butusok, de ha beleszámoljuk a sok "menekültet" akik rajtunk mentek át, vagy akartak át menni, de az a csúny kerítés pfuj elterelte őket akkor máris megvan a több millió hazánkból kiáramló ember
2017. jan. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MolotovPunk ***** válasza:
74%

Több százezren elhagyták az országot.Ez egy kevesebb,mint 10 milliós országnak így is eléggé ciki.

És csakhogy lássuk a külföldi béreket és életszínvonalakat is.(Ilyet is adhatna néha a köztévé.)De nem fognak,mert az a Fityesznek és a vezérnek ciki lenne...


https://www.youtube.com/watch?v=IVLYsIfhLY8

2017. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Én nem érzek drámai közhangulatot. Iparos vagyok, és mivel már hiány van szakemberekből szép lassan kúsznak felfele a bérek,árak, sűrűsödnek a megrendelések. A tényleges produktumot végző emberek mennek ki, irodistára nagyon kint sincs szükség. El fog érni a munkaerő hiány egy olyan szintet, hogy az itthoni munkaadók kénytelenek lesznek jelentősen megemelni a béreket hogy ne csak a kivándorlás álljon meg, hanem meginduljon egy visszaáramlás. A multi kereskedők már most egymást licitálják a béremelésben. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy nem a közhangulat , hanem a munkaadói, és a kormányzati oldal hangulata drámai. A munkaadói azért mert magasabb bér egyenlő kisebb profit, a kormányzati pedig azért, mert kevesebb munkavállaló egyenlő kevesebb adó, kevesebb GDP. Még hátra van az a meccs amit a munkaadók fognak lejátszani a kormánnyal, hogy több bér, kevesebb járulékért.
2017. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"Koplárovics Béci nevű felhasználó válasza:


Már megint itt vagy provokálni? :D "


Látom fájt az igazság. 1 nappal korábbi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__8337..


"Lassan 1 millió..." vs "Már többmillió". Én csak kérdeztem, hogy tényleg ilyen szar-e a helyzet, hogy 1 nap alatt legalább milliónyi magyar vándorolt ki. Ezekszerint ez sokaknak nem tetszik. De persze ez már provokáció. Hajrá, lehet ezt is töröltetni, ha ennyire fáj valakinek a saját tudatlansága.

2017. jan. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom ez a több millió kivándorolt magyar is úgy jött ki mint a 6 qvoakrillion holokausztban meghalt (((ember)))
2017. jan. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

" irodistára nagyon kint sincs szükség."


Ezt a baromságot hol hallottad? Pont ez az, amit a külföldi helyzetben sokan nem tudnak megérteni - nem csak 1-1 szakmából van hiány (info, orvos, nővér, stb.), hanem szinte minden szakmában el lehet helyezkedni. Nincs igazán olyan hogy könnyebb vagy nehezebb, egy irodai munkás és egy szakmunkás is ugyanúgy talál munkát egy hónapon vagy pár héten belül, jó fizetéssel.

2017. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!