Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan tudta megsemmisíteni a...

Hogyan tudta megsemmisíteni a Fidesz a Független Kisgazdapártot?

Figyelt kérdés

Az 1998-as választásokon a pártra még 617 821 ember szavazott, ez a megjelentek 13,8%-a!

Ehhez képest 2002-ben gyakorlatilag értékelhetetlen eredményt, 0,8%-ot értek el (42 338 szavazat).

Hogyan sikerült a Fidesznek ilyen mértékben leszalámiznia az ország harmadik legjelentősebb politikai erejét?



2017. jan. 6. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem kellett ahhoz segítség,önerőből sikerült.
2017. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Józsi bácsi megkapta érte a jutalmat.
2017. jan. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Jobbára belülről esett szét az FKGP, volt ott minden pl. kisgazdák saját székházának ostroma, mikor Torgyánékat nem engedték be és hasonlók, ez egy középpártot simán kicsinál, főleg ha csak társutasok egy kormánykoalícióban.

A Fidesz jól járt vele, korában ők is főleg városban voltak erősek, aztán egy rakás kisgazda alapszervezet "disszidált" a Fideszhez, a Fidesz mint a "vidék pártja" szerepet alapvetően a Kisgazdák bukása hozta össze nekik.

2017. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Nem a Fidesz semmisítette meg, ahogy a Népszabadságot se. Idegbaj, hogy mindig csak a Fidesz...
2017. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Én FIDESZ szavazó vagyok, de szomorú, hogy szétverték az FKGP-t, ma nagy szükség lenne rá.

Torgyán Dr., szegény, a chilei cseresznyével és hasonlókkal az élen járt. Jóhiszemű, de naiv embernek tudom elképzelni.


A Fidesz ma "feltámaszthatná" az FKGP-t szükség lenne komoly, felelős pártokra, akár ellenzékben is, de nem a baloldallal és liberálisokkal karöltve.


Áder János, Kövér László, hasonló stílusú, megjelenésű vezetőre lenne neki szükség.


Az a baj, hogy a vidéket és a gazdálkodókat, ma az EU "uralja" és pórázon rángatja.


Az MDF szétverése is nagy baj szerintem...

Ha lenne MDF, Antall József szintű embereket tudnék benne elképzelni.


Ezekre a pártokra ma nagy szükség lenne, nem csak történelmi jelentőségük és múltjuk miatt. Én így gondolom Fideszesként. Politizálni ellenzékben is jó dolog, ha tudod, hogy felelős ellenzéked van!

2017. jan. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Javítom: Politizálni ellenzékben is jó dolog, ha tudod, hogy felelős kormányzó párt van!
2017. jan. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!