Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Neked hány családtagod,...

Neked hány családtagod, barátod, személyes ismerősöd él és dolgozik tartósan külföldön?

Figyelt kérdés

Most számoltam össze, hogy a közvetlen családomból és baráti körömből 5 diplomás és 4 középfokú vézettséggel rendelkező ember dolgozik már legalább egy éve külföldön (3-an Angliában, 4-an Németo-ban, 1 Ausztria és 1 USA)

Közülük majdnem mindegyik a jelenlegi kormányt is okolja azért, hogy elhagyta a hazáját.

Nálad ez mekkora szám és mit gondolsz erről?

Mekkora probléma ez?

Megoldódik a kivándorlás valamikor és ha igen, mikor?

A Fidesz tesz ellene valamit érdemben? Ha igen, mit?

Köszi aki normálisan vlaszol...



2017. jan. 7. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
6 ismerősöm. Ebből 5 diplomás. 5 a Gyurcsány kormány alatt ment ki. Visszajönni egyik se tervez.
2017. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem legalább 7 és 1 most tervezet kimennei.
2017. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám Németországban dolgozik, diplomás, és ugyan rühelli a kormányt, de nem emiatt ment ki (kapott egy jó ajánlatot multin belül). Egy haver Angliában, még nem diplomás, érettségi után ment ki, ott eladó, mellette egyetemen tanul. Egy másik haver eleve egyetemre ment ki Dániába, mérnöki szakra, 1 testvére már követte, másik is fogja valószínűleg.


Hazajönni senki sem tervez.

2017. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudnám összeszámolni,de nagyon sok 40-es ismerősöm van aki 1-2 éve ment ki.


Gyógyszerész

Informatikus,web dizájner.


Olyan is van,aki kormányhivatalban dolgozott,és most Németországban él 2 gyerekes 40-es anyukaként és "alja" munkát végez.


Mind diplomásak.

2017. jan. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 600 ismerősöm van a Facebookon, ebből legalább 100 külföldön él.


- Ez egy természetes folyamat, más országokban hamarabb és nagyobb számban lejátszódott már ez, mi még csak a közepén vagyunk. Szerintem felesleges emiatt a kormányt hibáztatni, egyszerűen csak tehetősebbek a célországok.


- A probléma nagy, hiszen jellemzően pont a képzett és fiatal munkavállalók húznak el, akik előrevihetnék az országot. Ez az agyelszívás jelensége, csak nagyban.


- Ideális esetben a megoldás az lenne, ha valamennyi ország hasonló életszínvonalon működne, de ez nyilván álom. A szomorúbb megoldás, amitől tartok, az a röghöz kötés.


- A Fidesz vagy bármelyik mindenkori kormány nem tehet érdemben sokat ez ügyben, egyszerűen amíg sokszorosa a fizetés az itthoninak és a munkakörülmények is kedvezőbbek, addig nem tartja itt semmi az embereket.


(Persze biztos sok olyan ember is van, akit tényleg konkrétan a Fidesz lehetetlenített el, de a többség szerintem egyszerűen a jobb lehetőségek miatt távozott, legyen ez anyagi vagy szakmai, esetleg életkörülménybeli.)

2017. jan. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Közvetlen családomból is van aki már kint tolja, persze 5-10x annyi pénzért, mint amit itthon lehetne keresni. De azon kívül ilyen 200 embert ismerek, aki külföldön él és dolgozik. Olyanokat is ismerek akik külföldön élnek segélyből, és jól, olaszba járnak nyaralni lakókocsival, és egész nyáron kint vannak mert nem dolgoznak. Hát ég és föld az élet színvonal különbség, ezt meg kell hagyni. Én is igyekszem kijutni, első körben Bécsbe, ha meg lesz szakmai tapasztalatom akkor Svájcba.
2017. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom összeszámolni, családból csak én vagyok kinn, bár távolabbi családtagok is vannak kinn. Baráti körből viszont rengetegen. Bár a többség az ausztriában van és hétfőn megy pénteken/szombaton jön haza, vagy két hét munka és egy hosszú hétvége itthon, de most szilveszterkor házibuliban 22-en voltunk, 17! ebből kinn dolgozik, és nem az ausztriában dolgozók tartottak bulit, hanem egy baráti társaság, régi osztálytársak barátok barátnők.
2017. jan. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Szűkebb családtagok, barátok között nincs ilyen. Távoli rokonok között kettő, ismerősöknél legalább 4-5.

Magyarország szempontjából előnye és hátránya is van a migrációnak, de gazdasági, társadalmi szempontból valószínűleg inkább negatív a mérleg. Érthető, hogy sok magyar inkább külföldön, NYugat-Európában, Észak-Amerikában keresi a boldogulást, nem hibáztathatók érte. Én nem vagyok (nagyon) elégedetlen, Magyarország egy fejlett ország, szerintem élhető, de alapvetően versenyképességi gondokkal küzd. A fejlett országok között a legszegényebbek között van, Európában is periférikus helyzetű, sokkal fejletlenebb, mint a centrum, de még közép-európai régiós összehasonlításban is leszakadóban vagyunk. Szokás a helyzetért a mindenkori aktuális kormányt hibáztatni, természetesen ők is hibásak, de azért ez a helyzet jóval összetettebb ennél. Magyarország, a politika, társadalom, családok jelenlegi helyzetét alapvetően meghatározza a múlt is, elődeink és magunk munkái a korábbi években, évtizedekben, évszázadokban. És természetesen a mostani történések is nagy hatással lesznek a mi és a következő generációk jövőjére, érdemes így nézni a dolgokat.

2017. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Nekem minden ismerősöm külföldön él, mert az évek óta tartó államcsőd, a nyomor és kilátástalanság, ami itt van, és ami ellen a Fidesz nem tesz semmit, csak még jobban beledöngöli az embert mindenkit kivitt. Csak reménykedem, hogy egyszer győz a demokratikus ellenzék, és kiigazítja azt, amit a Fidesz tönkretett és 100 év múlva elérjük Ausztria ma életszínvonalát. :'-(
2017. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Olyat is tudok, aki már kint született, de mégis ide költözött. :)
2017. jan. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!