Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit szólnátok hozzá, ha...

Ti mit szólnátok hozzá, ha létrejönne egy Visegrádi Köztársaság?

Figyelt kérdés

Kinek mi a véleménye arról, ha a V4 országaiból egy egyesült állam jönne létre? (Magyarország, Csehország, Lengyelország, Szlovákia)


Ki, hogy képzelné el ennek a kereteit?


Támogatnátok egy ilyen koncepciót, vagy ellenszenves?


(Én objektíven kérdezem, nem foglalok itt állást még)



2017. jan. 16. 12:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Alapvetően támogatnám európai államok egyesülését, de akkor már próbáljuk egész Európát egyesíteni. A V4-be túl sok energiát kellene befektetni, és nem biztos, hogy olyan eredmény születne, amit várunk. Nem csak a V4-ben lévő országok a partnereink, ezért sem értem, miért kéne erre korlátozni az egyesülést.
2017. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1: Ebben igazad van, de ha belegondolunk már a V4 is egyfajta korlátozása az együttműködésnek, bár ennek nyilvánvalóan más okai vannak. Ha jól emlékszem voltak róla utalások, hogy egyes vezetők nyitnának a V4 bővítésére Szlovénia, vagy akár Ausztria irányába.
2017. jan. 16. 12:48
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

Nem támogatnám.

A magyarok a magyarul beszélő kisebbségekkel való különbséget sem tudja feldolgozni, nem tud a különbséggel mit kezdeni. Mi történne ha három másik, magyarul nem beszélő, más kultúrával rendelkező népekkel kerülnénk egy országba?

Ki lenne a vezető? Miért pont magyar? Miért nem magyar?

Külön népek vagyunk és jól van ez így.

2017. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

# 2


Kérdés, hogy ezek az országok szeretnének-e a V4-hez csatlakozni, miközben már van egy nagyobb és erősebb együttműködés, az EU. Azért lássuk be, hogy a V4 ma inkább csak egy történelmi szál, nem egy nagy jelentőséggel bíró együttműködés. A maga idejében egy nagyon jó kezdeményezés volt, de azóta már szerencsére Európa-szerte sikerül nagyjából együttműködni az országoknak.


# 3


Ott van az Egyesült Királyság, ahol több nemzet él egy államban, és szerintem elég jól működik a modell. Ha egyesülne a 4 ország, akkor egyik nemzet sem lenne kifejezetten kisebbség. Az államigazgatás nyilván kérdéses, szerintem működhet az a modell, hogy lenne egy közös parlament/kormány is a közös ügyek miatt, és lenne területi igazgatás is a helyi ügyek miatt.

2017. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Nincs értelme, már csak azért sem mert nem közös a valutánk.
2017. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

4es, végülis igen, külön parlamentekkel és egy közös parlamenttel végülis megoldható..

De ha megnézed, azért azt nem mondanám, hogy az UKban is húdejól megy.. kérdezd meg Skóciát vagy Észak-Írországot:D

2017. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#3: Kisebbségi probléma társadalmilag inkább Szlovákiában erősebb. Most a főbb nemzeti kisebbségekre gondolok, nem a mondjuk a romákra. Amíg Szlovákiában és esetenként Csehországban nem tisztelik jobban a törvényhozás szintjén az anyanyelvet, addig ez is egy ellentét marad a V4 országai között.


A vezető szerep más. Ez, szerintem a lélekszám függvénye mindenképpen. Így Lengyelországé lehetne a vezető szerep. Ez nekünk jó kompromisszum érzelmileg, míg a cseheknek nem lenne megfelelő.

2017. jan. 16. 13:04
 8/19 A kérdező kommentje:

#4: Az Egyesült Királyság esetében számba kell venni, hogy egy erővel átütött angol dominancia tette le az alapjait. Az angol a domináns nyelve, azt a modellt szerintem nem lehetne a V4-re alkalmazni.


Persze volt egy Csehszlovákia, vagy egy Jugoszlávia a szomszédunkban, vagy akár a Szovjetunió. De mindenhol volt egy domináns nemzet. Egy európai egyesített államban eléggé súlytalan ország lennénk.

2017. jan. 16. 13:15
 9/19 anonim ***** válasza:
21%

A V4 egy motorelrendezés.

Amire te gondolsz az V3, csak közben utána 650 évvel csináltak egy államot, aminek az a neve, hogy Szlovákia. De ha elmondod, hogy hivták a szlovák királyt, aki ott volt 1335-ben, akkor fejet hajtok.

2017. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
anyám...
2017. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!