Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki tagadja a tervezett...

Aki tagadja a tervezett elavulást, mivel magyarázza hogy a mai harisnyával nem lehet autót vontatni?

Figyelt kérdés

Miért nem tudják a villanykörtéket legyártani 2500 órás futamidőre, 1000 helyett?

Miért van a nyomtatóba nyomtatott lap számláló?



2017. jan. 19. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem tagadja szerintem, maguk a gyártók is elismerik, csak azért nem merik a fogyasztók orra alá dörgölni annyira.
2017. jan. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
És ki tagadja, mert én ilyen emberrel még nem találkoztam.
2017. jan. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Pont rossz példát hoztál fel, mert lassan már a villanykörtét betiltják, a ledesből meg van olyan is amelyik 100.000 óráig bírja. Az ipar nem csak szar cuccokat állít elő. Vehetsz két, háromszoros áron örök életű darabokat is. Nyomtatóból is csak azok nem bírják sokáig, amibe többe kerül a patron mint egy új gép. A régi harisnya, ami elvontatta az autót, ugyan úgy kiszakadt vágásra mint a mostani. A mostani nem tudom mennyit bír ki, de egy embert simán felemelhetsz vele. Ha a mostani globális versenyben valaki szart gyártana, a konkurencia fél perc alatt lenyomná. Azt a tervezett elavulást, amit az ízzós filmben nyomtak, legfeljebb a globális kereskedelem, és információáramlás mentes 1920-1950-es években lehetett elsütni. A tervezett elavulás amúgy létezik, de inkább gazdaságossági okai vannak. Például ha egy autót terveznek, akkor ha a motor fődarabja csak 250.000 km-ert bír ki, akkor felesleges bármelyik alkatrészt sokkal tartósabbra készíteni. Néha azért befigyel egy kis hiba, mint az Audinál, ahol 80.000 ezernél elkezdték zabálni az olajat a tuti motorok, vagy a WW PDTI amikor 90.000 ezernél szétestek a hengerfejek. Különben ez a téma hetenként előjön, már komoly irodalma van itt a GYK-n.
2017. jan. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Változik a világ változik az emberek szemlélete.

A múltkor beszélgettem a gyerekekkel arról, hogy régen egy jó bőrcipőt évekig lehetett hordani. Erre azt mondta a gyerek. Apa, ki akar évekig ugyanabban a cipőben járni ? Még ha nem is menne tönkre egy szezon alatt, akkor is újat vennék. Ugyanez van a telefonokkal meg egy csomó más dologgal. Az emberek igénylik a változást az új funkciókat. Akkor meg minek kétszer annyi anyagot belerakni sokkal magasabb gyártási költséggel, ha úgyis kidobják.

Kinek kell ma a nagymama masszív komódja ? Max néhány elvetemült retro gyűjtőnek.

2017. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
46%
Ahogy a hármas hozzászoló írta, a ledes "izzók" akár 100000 üzemórát is bírnak. Igen, elméletben. Csak valójában annyit sem bírnak mint a 30 évvel ezzelőtt gyártott wolframszálas izzók. Az elötét elektronikája pikk-pakk tönkre megy. A mostani hiper szuper lapos tv-k legjobb esetben is jó ha 5-6 évet üzemelnek ellenben a régi crt-vel ami 20-25 évet is simán üzemelt. A mostani autók egy forintot sem érnek,2000 után szinte csak hulladék autókat gyártanak , márkától függetlenül. Megy 5-7 évet vagy max. 100000 km-t, és bontó. Ez mind a tervezett elavulás,a gyártók profitéhes irányvonala és a tudatosan fogyasztásra nevelt, "Fogyasztó" társadalom kielégitésére törekvő összeesküvés.
2017. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!