Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi magyarok miért nem vagyunk...

Mi magyarok miért nem vagyunk képesek erre?

Figyelt kérdés

[link]


Romániában az elmúlt éjjel több mint százezer ember tüntetett. Miért? Mert az új kormány visszanyeste a Korrupcióellenes Ügyészség hatásköreit és közkegyelmet hirdetett a már börtönben ülő korrupt politikusok egy részének!


Magyarországon NEM LÉTEZIK Korrupcióellenes Ügyészség, sem korrupcióellenes harc! Magyarországon egyetlen volt miniszter sem ül börtönben, nemhogy volt miniszterelnökök, mint Romániában!


Magyarországon mindenki mindent megúszik, és még az sincs, amiből "visszavenni". Létezik, hogy puhányabb nép vagyunk mint a román (mi utoljára 56-ban csináltunk forradalmat, ők 89-ben, mi nem tüntetünk ha a szánkba fosnak se a politikusaink, ők százezrével vannak az utcákon, ha csak egy apró visszalépés is történik a korrupció ellenes harcban!)????


Normális, hogy a magyar ember soha, semmiért nem megy utcára, csak ha a pénztárcájáról van szó? De akkor ötszáz forintért is (lásd: internetadó)???



2017. febr. 2. 01:34
 1/8 Dymo ***** válasza:
100%

Naponta kapjuk az arcunkba a szart. Már bele van fásulva mindenki. Emlékszel csak a 2 héttel ezelőtti dolgaikra? Én követem a híreket, de bevallom, nem tudom, hogy akár csak 2 hete mit loptak.


Egyébként kimehetne nálunk is 100 000 ember, szerinted érdekelné őket? Tartanának egy sajnálkozós tájékoztatót, a fideszes közönség még meg is lenne elégedve, hogy milyen figyelmesek.

2017. febr. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Ezt a kérdést magadnak tedd fel.
2017. febr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%
Erről szólt az összpolitikai beleeggyezéssel "kiszivárogtatott" öszödi beszéd. Megmérték vele a magyar lakosság ingerküszöbét. Páran kiültek a Kossuth térre xhónapra azt annyi. A magyaroknak BÁRMIT le lehet nyomni a torkán,ez a nemzet már soha nem fog egy emberként felállni. A népbutítás elérte célját.
2017. febr. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Először is, nagyon különböző a beetetés minősége és hatékonysága. Itt tudományos alapon, módszeresen, kifejezetten az elnyomorítás céljából teszik, ott meg ad hoc, ami éppen eszükbe jut. Itt sokkal régebb óta tart, mint ott. Itt a tömeg nem tapasztalta meg, hogy lehet másképp is. Ott nyomokban megtapasztalta.

Itt a beetetés része volt, hogy korrupció nincs, csak "téves cselekvés". És alaposan, hosszan történt. Ott ilyen cél nem volt, csak egyszerűen korruptak voltak, és hatalmi eszközökkel próbálták elkerülni a büntetését. De ott gyakoribb a változás és a bosszú.


Utolsó mondatodra: nem normális, de erre lett dresszírozva. Nem tudja, mit tegyen, mindentől és mindenkitől fél, mindent és mindenkit utál, ami kicsit más, mint ő. A félő és tehetetlen ember nem szokott cselekedni. Csak elviselni. Te eddig mit tettél aktívan?

2017. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Muráti Emőke ***** válasza:
70%

"mi nem tüntetünk ha a szánkba fosnak se a politikusaink"


Az orbánisták és a tüntetés...

Tapsolnak meg sorosoznak meg Fletóznak mellé.

Ezt tudják meg a házszámukat

2017. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 4 bevallom, semmi fontosat. De ha van egy értelmes tüntetés, ami jó ügyért áll ki, azon mindig ott vagyok. De valahogy nálunk a tüntetések el sem indulnak, nincs mihez csatlakozni (mintha mindenki a másikra várna, hogy az majd elkezdi talán, és akkor esetleg én is megyek - sajnos ebben én sem vagyok különb másnál).


Nem kivonni akartam magam a dologból, én is ilyen kényelmes / gyáva vagyok, hogy magamtól nem kezdek el semmit. Romániában a Facebookon tízen-húszan megbeszélik, hogy kimennek, aztán három óra múlva már ezren vannak, öt óra múlva tízezren, stb.


Mi itt háborgunk az internet kényelmes homályában (én is), de nem megyünk ki. Ha négy-öt naiv ember mégis kimegy, akkor az ott fagyhat meg egyedül, nem csatlakozik hozzájuk senki, vagy félelemből, vagy pedig kényelemből. De közben igazán megalkuvók sem vagyunk, folyton háborgunk, pofázunk, hogy minden milyen xar.


Vajon miért van ez? Miért csak szóban vagyunk mindig vehemensek, de ha tenni kellene valamit, azt már nem? Nem értem magunkat (és ebből saját magamat sem akarom kivonni), miért vagyunk ilyen puhap..öcsök?


Egyébként a tüntetés megismétlődött Romániában, ezúttal másfélszer annyi emberrel az utcán: százötvenezren voltak (!), ami a rendszerváltó forradalom óta a legnagyobb számú ember, aki utcára vonult.


Hogy tudja őket ennyire lázba hozni az, ha szétlopják az országukat a politikusaik, és hogy tud minket ennyire hidegen hagyni? Ezt nem értem!


(de azért köszönöm a válaszod, egész logikus volt és sokmindent megmagyarázott)

2017. febr. 3. 01:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Van egy úgynevezett rövidtávú memória. Az úgy működik, hogy ha valamit elég sokszor mondanak, akkor a tudatalatti megjegyzi és alkalmazza is, ha nem figyelsz oda. Ezért van, hogy akik például nagyon rossznak tartják a rendszert, ugyanúgy gyűlölködnek és senkinek nem hisznek. Eredményes a propaganda, mert profi módon csinálják. Ezért nehéz tüntetést szervezni, ezért nem lehet összeállni. Az igényel egyfajta bizalmat. Ma nemcsak a Fidesz, de több más - hataloméhes - párt is a bizalmatlanságot, félelmet gerjeszti.
2017. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Patkány románia.
2017. márc. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!