Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jól hallottam, hogy országos...

Jól hallottam, hogy országos népszavazás lesz? Miért? Nem úgy volt, hogy ezt Budapesten kell eldönteni?

Figyelt kérdés

A Momentum úgy kapott aláírásgyűjtésre engedélyt, hogy Budapesten kell gyűjteniük, mert a főváros pályázott, és ezért ottaniaknak kell eldönteni.

Oké, az is érv, hogy ha lesz Olimpia, azt az egész országnak kell fizetni.. de ugyanezen az alapon miért nem engedték a Momentumnak országosan gyűjteni az aláírásokat?



2017. febr. 21. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Mert ettől féltek, hogy keresztülhúzzák a számításokat. Gondold el, ha a 4-es metrón 100milliárdot loptak a 400-ból, akkor az Olimpia építéseknél amit most 800 milliárdra becsülnek, ami a végén a háromszorosa lesz akkor 600 milliárdot is ellophatnak.


Ennyi pénzért alkotmányt módosítanak, ha kell.

2017. febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%

Mert országosan 200 ezer aláírás kellett volna, míg Budapesten 138 ezer.

Na, most ezt a 138-at nehezebb összeszedni 2 millióból, mint a 200-at 10-ből. Ezért kaptak erre engedélyt.

2017. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Mert ennek semmi köze nincs az olimpiához.


Az SZDSZ legújabb inkarnációja az olimpia ügyét látta jónak arra, hogy kicsalja a listákat az ellenzéki pártoktól.


Úgy gondolják, hogy a régi ellenzéki pártokkal nem lehet megdönteni a kormányt, most új trükköt próbálnak.


Amit Orbán rezsicsökkentésre, fizetésemelésre, adócsökkentésre, szór el, nem beszélve a Nemzeti Bank nyereségéről a "tervezett" 300 milliárdos veszteség helyett, azt a nyugati pénzvilág úgy éli meg, hogy az tőle van ellopva, és azonnali hatállyal vissza kell szereznie.


Ezért az ellenzéket használva folyamatos nyomás alatt tartja a kormányt, és megtámad MINDEN intézkedést, tervet.


Ehhez már haza kellett hívni és alaposan lefizetni a már régebben emigrált sértődött elit egy részét, (mert itton már nincs használható ellenzéki arc) és nekik igérni a zsíros pozíciókat.


Szóval készül a Majdan V2... Jó lesz figyelni !!!


Az olimpiától való visszalépés nem cél, csak eszköz.

És azért csak Budapesten, mert az SZDSZ-nek csak ott van támogatottsága.

2017. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

#3


Na mi van, támadnak a nyugati imperialisták? :D

2017. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

"Szóval készül a Majdan V2... Jó lesz figyelni !!!"


Nagyon remélem, hogy Viktorod nem menekül majd meg, mint Janukovics!

2017. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

"És azért csak Budapesten, mert az SZDSZ-nek csak ott van támogatottsága."


Az az apró tény ne zavarjon, hogy a Momentum országos népszavazást akart. Amúgy vicces lesz, ha egy budapesti után tartanak egy országost is.

2017. febr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Beszélnek ezek már össze-vissza. Láthatóan nagyon megzavarta őket, hogy meglett a szükséges számú aláírás. Szerintem a Fidesz lenézően azt hitte, úgyse sikerül a Momentumnak, most meg hogy sikerült, azt se tudják, mit kezdjenek magukkal, ezért ez a nagy zavarodottság. Azért az látszik, hogy Orbán nem akar belemenni egy fővárosi népszavazásba, mert az kudarc lenne neki, ezért merülhetett fel az országos népszavazás, de pár napja még visszavonásról beszéltek. A Momentum rendesen felkavarta az állóvizet, és őszintén szólva vicces látni a kormány vergődését. Ez van akkor, ha az ember magas lóról politizál, csak most le is estek arról a lóról.
2017. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Forrás?
2017. febr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

8as, tőlem kérsz forrást, vagy valamelyik válaszolótól?

Mert ha tőlem... akkor kapcsold be bármelyik médiumot. Én is a rádióban hallottam, hogy országos népszavazást terveznek a pénzügyekre hivatkozva. Az aláírásgyűjtés dolgát meg már vagy egy hónapja lehozták. Szóval én csak mainstream híreket hoztam fel.

2017. febr. 21. 16:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szenvednek mint szerzetes a madárkájával (Most mi a fact kezdjek ezzel?), ezért ötletelnek. (Tudják, hogy ez a "fönök" szivügye és ha valaki kihuzná a talpábol a szálkát annak még az unokáinak is arany élete lenne.)
2017. febr. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!