Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ön/te Jobban Élt/éltél 2006...

Árokpart kérdése:

Ön/te Jobban Élt/éltél 2006 májusában mikor valójában elhangzott az öszödi beszéd mint napjainkban?

Figyelt kérdés
Úgy értem mint az átlagemberi mindennapokat életszínvonalban minőségében tekintve. Azért szeretném ezt itt megkérdezni, mert kíváncsi vagyok, hogy minden politikai érzelemtől, pártszimpátiától függetlenül melyik korszakot hogyan ítéli meg racionálisan.
2017. febr. 22. 22:43
1 2 3
 11/24 Lazy Lover ***** válasza:
Sokkal jobban!
2017. febr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%-os milyen büszke:D Na erre pont nem kellene...
2017. febr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem neked sem kellene, a 48-as "kollégáddal" együtt.
2017. febr. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

Akkoriban született a fiam.

És most várom a harmadik babát.

Én az egészségügy romlását megdöbbentőnek tartom. Megyeszékhely, és lassan bezár a szülészet, mert 17 helyett 5!!! nőgyógyász van. Nővérekkel hasonló a helyzet.

Anno másnapra már tudtál időpontot kérni, most ez két hét, plusz átlag 2-3 órát csúszik a rendelés.

Párom idegbecsípődéssel van itthon két hete. Miért? Mert 2,5 hét múlva kapott időpontot a reumatológiára. Ez volt a legkorábbi, amit ki tudtunk harcolni.

Ja, és diabetológia! Terhességi cukrom van. A 24. héten derült ki. Hát tossza meg, a szülés előtt!!! nem kapok időpontot, pedig 3 városban próbálkoztam.


Nem szoktam egyébként orvoshoz járni, influenzás se voltam évek óta. Most csak kapkodom a fejem, hogy mi van itt!?


Ja, természetesen azóta a fizetésünk sem nőtt, illetve nem észrevehető mértékben. Viszont minden más rettentően sokat drágult. Főleg a rezsi!!

Abban az évben költöztünk ki kertes házba, a székház ostromot már az új hálóban néztük a tévén.

Akkor 60 ezerért rendeltünk tüzelőfát, és majdnem két télre elég volt. Idén 220 ezernél járunk, és remélem, hogy hamar jön a jó idő, különben kell még fát venni.

Majdnem tízszeres különbség!!!


Sajnos én azt mondom, hogy az elmúlt években sokkal, de sokkal rosszabb lett a helyzet. Ilyen dolgokon lehet igazán lemérni. Amikor 4-5 év után kerülsz hasonló helyzetbe, és csak lesel.

A kenyér, tej, stb. fokozatosan drágul, a kutya se emlékszik, mennyibe került két éve pontosan, ilyeneket nem vesz annyira észre az ember, mert minden nap szükséges.


Még azt látom, hogy a fiam ovis csoportja 26 fős volt. A védőnő mondta, hogy tavaly 17 gyerek lett, nem biztos, hogy indul majd mini csoport, mert nincs elég gyerek. Közben a lányom csoportjában már nem 1-2 gyerek kap ingyen ebédet, hanem a fele. Szociális alapon.


Szóval Magyarország jobban teljesít. :(

2017. febr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
47%
23:53 Elhazudod a megtörtént eseteket. Ez mire jó?
2017. febr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%
Én most jobban élek de ezt magamnak köszönhetem nem másnak
2017. febr. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Egyrészt az életszinvonlunk 80%ban csak saját magunktól függ. Attól hogy mit alakítottunk ki magunk körül, hogy milyen munkánk van, fizetés, lakás stb.


Másrészt ha mindenkinek eggyik napról a másikra nyugati bérezése lenne az árak velük eggyütt egyenes arányosan megnőnének tehát ugyan ott lennénk mint azelött.

2017. febr. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
88%
Én, kb háromszor jobban éltem akkor, mint most.
2017. febr. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Tobb mindent pakoltam a kosaramba 5 ezerert.
2017. febr. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Én jobban élek, de csak mert akkor egyetemista voltam, most pedig már dolgozom. Összességében az emberek az ún. "rendszerváltás" óta folyamatosan egyre rosszabbul élnek, függetlenül attól, hogy ki van kormányon.
2017. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!