Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezek alapján mikor érjük az...

Ezek alapján mikor érjük az ausztriai gazdaságot?

Figyelt kérdés

[link]


Azt írja, hogyha 3% fölötti lesz a gdp növekedésünk, és az osztrákoké csak 1,5%, akkor 20-25 év múlva beérjük őket. Nem számoltam ki kamatos kamattal a GDP-t erre az esetre, de nagyjából ez idő alatt max. duplájára nő a GDP-nk 20-25 év alatt 3%-os növekedéssel, és az osztrákok GDP-je is nő. Persze lehet, hogy a 3% fölötti gdp-re azt vették alapul, hogy 10%, ez is 3% fölötti, de eléggé hatásvadász a cikk, és nagyon sántít. Ha 3%-ot nő a gazdaságunk minden évben, és az osztrákoké csak 1,5%-ot, akkor 25 év múlva hol fogunk tartani?

Szerintem inkább minimum 6%-os növekedést kellett volna írniuk a cikkben.


2017. febr. 22. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem inkább minimum 6%-os növekedést kellett volna írniuk a cikkben."


Szerintem meg 12%-ot.

És a cikk végére tehettek volna egy nagy Orbán Viktor portrét, amire rá tudok rántani.

2017. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha világégés lesz és az egész emberiség visszakerül egyszerre a kőkorszak szintjére, na akkor elérjük az ausztriai gazdaságot, mert mindenki egyformán nullán lesz!
2017. febr. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lazy Lover ***** válasza:
Soha!
2017. febr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20-25 év múlva alig lesznek 50 év alattiak az országban.
2017. febr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ausztria az egy tróger hely.
2017. febr. 23. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Se ezek alapján, se mások alapján nem érjük be.

Olyan nincs, hogy "20-25 évig" minden azonos. A GDP egy év adata (ha igaz). A valóság a gazdaság és társadalom állapotából tippelhető meg. Mindkettő pocsék, a tipp tehát: semmi esély a beérésre, annál több a még nagyobb leszakadásra.

2017. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!