Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak azért van Fidesz kormány...

Csak azért van Fidesz kormány és fognak nyerni 2018-ban is, mert az ellenzék fel van darabolva?

Figyelt kérdés

Nézegetem a közv. kutatók méréseit, és az jön ki, hogy van úgy 2.1-2.3 millió Fidesz szavazó, velük szemben van egymillió szoci szimpatizáns kilencszázezer jobbikos, négy-ötszázezer DK-s, 250 ezer körüli LMP-s és még úgy 150-250 ezer kispártos, tehát Együtt, PM, Liberálisok vagy épp újonnan talált momentumos meg kétfarkús.

Ez azt jelenti, hogy 2.5-2.6 millió kormányváltó szavazó van, akik a szétaprózottságuk miatt akik a parlamenti helyek egyharmadát tudják a pártjaiknak adni, mert a Fidesznek elég ez a mostani tábor is, hogy akár 2/3-adot kapjanak. A dolog érdekessége, hogy a Fidesz támogatottsága 2002-ben, 2006-ban is ekörül volt, és ennyi voksot is kaptak listán, csak akkor gyakorlatilag mindenki, aki nem volt fideszes vagy mszp-s volt vagy szdsz-es, esetleg mdf-es de ők nem sok vizet zavartak, mégis a Fidesz volt ellenzékben.


most ugyanennyi szavazója van a Fidesznek mint 2006-ban, mégis tarolni készül 2018-ban.


2017. márc. 1. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%

Először is nem tudom te mit néztél de két közvélemény kutatónál vezet az MSZP, kettőnél egál van, négynél meg a Jobbik a jobb.

Ugyanakkor 8 millió választópolgár esetén 30% az 2 430 ezer. (ennyi az átlaga a Fidesznek [link]

Olyan aki nem válaszol nem szavaz 39,5% ami 3 160 ezer.

Ebből ki is jönne, hogy az ellenzéknek 2 410 ezer szavazata van.


De még ha nem az átlagot vesszük hanem gy olyan közvélemény kutatót ahol az ellenzék lenne többségben akkor is Jobbik - Mszp/DK nem kompatibilis. Szerintem még az Mszp - DK se az mert egy közös listával kevesebb szavazatot kapnak mind külön külön.


Jelenleg a Fidesz azért nyerne, mert ő az a kisebbik rossz ami inkább legyen mintsem egy nagykoalíció a mostani ellenzéki pártokból.

2017. márc. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 KecskeShajt újra! ***** válasza:

Nem azért. Az emberek többsége kiábrándult a politikából, nem hisz a négyévenkénti ikszelgetésben.

Ha az összes ellenzéki párt összefogna, valószínűleg kevesebb szavazatot kapnának, mint külön-külön.

A Fidesznek közben elég stabil támogatottsága és több biztos szavazója van, mint a többi pártnak.

Az összes ellenzéki pártból csak a Jobbik és az MSZP éri el a bejutási küszöböt.

A Momentumnak nem sikerült megszólítania a bizonytalan szavazókat, egyik pártnak sem sikerült túl sok új szavazót maga mellé állítania.

2017. márc. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 KecskeShajt újra! ***** válasza:
Sokkal célravezetőbb lenne, ha az ellenzéki pártok feloszlatnák magukat és teret engednének azoknak, akiknek nincs semmiféle negatív múltjuk. Kétlem, hogy ez bekövetkezne.
2017. márc. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1:"A fidesz a kisebbik rossz."


Mondd már meg, akár privátban is, hogy mit szívtál.

2017. márc. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

Most az ellenzék összefog, más lehetőség nincsen. A Fideszt nem szabad tovább hagyni garázdálkodni. Nincsen sok szavazójuk, ez így van.


Az össznépi ellenzéki összefogást egyébként csak a Fideszesek nem akarják, higgyétek el minden normális nem fideszes ezt várja el a pártjától. Aki nem az vagy duplanullás vagy fideszes csak tagadja. Ilyen pedig nagyon sok van itt is a gyakorin, megfigyeltem.

2017. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem csak azért, bár ez is lényeges szerepet játszik benne. Viszont a baloldali pártok, nem állhatnak össze a Jobbikkal, mert egy ilyen koalíción, alighanem mindkét oldal, többet veszítene, mint nyerne. Van viszont 35-40%-nyi nem szavazó, akiket egyik párt sem képes megszólítani és ez legalább ennyire lényeges probléma. Ezzel szemben, a Fidesznek megvan a stabil szavazótábora, amely biztosítja a hatalmát.
2017. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1. Valóban sok a kis párt. Ezek felmorzsoljak a szavazókat. De most szigorítják meg ezt, mert túl sok vissza nem térítendő támogatást kap egy párt, ha ki tud állítani 27 (?) jelöltet körzetekben. Ez 150 millió forintot jelent. Ha senki sem szavaz rájuk, ezt a pénzt akkor is megkapják, szóval most ezt szigorítják.

2. Mindig van egy réteg, aki nem megy el szavazni. Ez a szám ha jól tudom, emelkedett, tehát kiábrándultak a politikából.

3. Olvastam egy felmérést még korábban: az egyetemisták nagy hányada (sajnos nem emlékszem a számra) nem tájékozott a politikában, nem megy szavazni. Ez is fontos tényező a kérdésedhez, mivel ők a legfiatalabb szavazókör, elég nagy számmal.


Többen írták a jobbikkal való összefogást, ehhez szeretnék egy kis adalékot: azt hiszem, tavaly novemberben mérték egy ilyen koalíció százalékos esélyét. A lakosság 18% szavazna egy ilyen rendszerre, tehát ezzel mindkét párt ( pontosabban mszp-jobbik koalícióra nézték ezt) veszítene a szavazók számából. Szerintem ezért nem erőltetik már ennyire ezt a kérdést, bár ki tudja.


Ki kitől vesz el szavazót? Ezen is lehetne vitatkozni. Szerintem mindkét oldalról vesznek szavazót a kicsi pártok, de abban van igazság, hogy a fidesznek úgymond "erősebb a magja".

2017. márc. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Viszont a baloldali pártok, nem állhatnak össze a Jobbikkal, mert egy ilyen koalíción, alighanem mindkét oldal, többet veszítene, mint nyerne."


Szerintem viszont a baloldali és a Jobbik szavazói sem bocsátanák meg a pártjaiknak, ha ott lenne az összefogás által a lehetőség az orruk előtt ledönteni a Fideszt, de ők ezt a lehetőséget elbacnák a fújkodás miatt. És menne tovább a Fidesz mutyi.


Minden ellenzéki szavazó tudja, ha marad a Fidesz akkor sem a Jobbik, sem az Együtt, sem a moma meg senki a világon nem tudna ellenzékben tenni ezért az országért. Viszont a Fidesz megdöntése után lehet újra széthúzni ahogy tetszik.

2017. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egészen biztosan nem azért, az puszta következmény.


AZ ellenzék két okból van feldarabolva. 1) a Fidesz alaposan tesz róla, hogy ellenségeskedjenek. Ennek ezer módja van. Ez az ok létezik, de kicsi. 2) A szóban forgó pártok zömét alkalmatlan vezetők vezetik. Sokféleképpen lehet alkalmatlannak lenni. Lehet korábban rossz kormányzást folytatni, lehet korábban rossz ellenzéket alkotni, de lehet tehetségtelennek lenni, szervezni nem tudni, tárgyalni nem tudni, nyilvánosan jól és hitelesen megszólalni nem tudni. A vicc az, aki tehetségtelen, vagy nem tud beszélni, még lehet tisztességes. Csak nem arra a posztra való.


Vannak olyan kis pártok is, amelyek tényleges jólétet akarnak, vezetői nem tehetségtelenek, csak éppen nincs helyzet.


Helyzet akkor van, ha nagyon sok ember nemcsak kiábrándult, de megérti, hogy össze kell fognia mindazoknak, akiket a politika hátrányosan érint (itt szigorúan közembereket és nem politikusokat értek). Figyelnek egymásra, szállítják a híreket, nem torzítják, például így terjed el, ki tisztességes és tehetséges is (mert mindenkinek van környezete, akik ismerik, és van tapasztalatuk a cselekedeteiről). Ezért volt a forradalom 1956-ban, és nem mondjuk 1954-ben.


Ma a nagy tömegek megosztottak, gyanakvóak, utálják egymást, nem a tisztességet, hanem az eredményes (kisebb) csalásokat tekintik dicsőségnek. A Fidesz tevékenység is ennek fokozásában merül ki. Tehát nincs helyzet! Nem is fog történni semmi, akkor se, ha tisztességes és egyszerre tehetséges politikus kerülne a színre. Hacsak nem tud valami olyasmit, amire senki se gondol, és amitől helyzet lesz. Ilyen ember nem a ma közismert (szeretett, vagy utált) politikusok között keresendő.

2017. márc. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pro Patria ***** válasza:

Nem. 2014-ben együtt indult az MSZP-DK-Együtt-PM-MLP, és nem volt közel sem annyi szavazójuk, hogy akár csak eséllyel indulhattak volna kormányváltásért.


A kormányváltás nem azt jelenti, hogy "ha több az ellenzék", akkor az kormányváltó hangulat. Ha van egy párt, ami önmagában akkora támogatottságot ad, mint a két utána következő párt együttesen, akkor az nem kormányváltó hangulat.

Ezek a pártok nem egy irányvonalat képviselnek. Összeállhatnának, de ilyen alapon az MSZP is a Fidesz-KDNP-vel, és akkor mondhatnánk, hogy semmi nem éri be.

Itt pártok versenyeznek, nem "kormány és ellenzék". Az ellenzék nem egy homogén fogalom. Más-más elgondolásokat takar.

2017. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!