Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "Mohácsi Busójáráson"...

A "Mohácsi Busójáráson" történt incidensben kinek volt igaza? Az apukának vagy a néphagyománnynak?

Figyelt kérdés

A Mohácsi szokásos Búsojáráson történt egy incidens, ami politikai színben jött elő a médiában és a német migráns erpszakoláshoz hasonlították. Történt, hogy a család 15 éves kislányát búsójárás közben letapizták a Busók, akik ilyenkor tajt részegek, lehet nem is láthatták milyen korú a lány, de lehet tévedek. [link]


Annyit tudni kell a Búsójárás népi hagyományáról, hogy : baltával, késsel jöttek a Búsók, ez később nem tetszett a papnak, mert meghempergették a havas pocsójában. Ezek után szelídebbek lettek a Búsók, de továbbra is, ha nem vendégelték meg őket étellel fölszántották az udvart és a szekeret szétszedték, majd összerakták a tetőn, ha viszont kaptak ételt csak teliszorták hamuval a házat. Ez csak részlet a világnak bemutatott dokumentumfilmből [link]


Lényeg, hogy az a divat hogy a Búsó mindent megtehet ilyenkor és a nők ennek örülni szoktak. Kinek van igaza?


2017. márc. 3. 21:23
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Szóval mégse magyar szokás ez a tapi?
2017. márc. 3. 22:35
 12/40 anonim ***** válasza:
32%

"Az ilyen okból bekövetkezett károkért Mohács Város Önkormányzata nem vállal felelősséget"


Nem az önkormányzatnak kell felelősséget vállalnia. Fiatalok letapizása pedofília! Az állam hibája, ha ezt engedi!

2017. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
96%

"Na, az milyen katona lehetett, aki megijedt és elfutott egy ilyen hacukás alaktól ! :XD"


Hát szerintem Te is összeszarnád magad, ha nem úgy mennél oda, hogy busójárás meg tudod mi az a busó meg, hogy nincs bennük rossz szándék, csak sétálnak. Amúgy ez a törökelűzős sztori csak legenda.

2017. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
20%
Ez a sokácok ügye, nem az enyém. Ha ilyen bánásmódban akarnék részesülni, elmennék a busójárásra... de nem megyek. Viszont ha már valaki oda megy elvárható hogy legyen fogalma arról, hogy mi következik. Nem újdonság, utána lehet nézni.
2017. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem megelőzhető lenne az ilyesmi, ha az odalátogatók tájékozódnának előbb, hogy mi is "Mohács Busójárás" .
2017. márc. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
88%
Ha Magyarországra jössz, tiszteletben kell tartanod kultúránkat!
2017. márc. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
58%
A homárparádéra szokták mondani a kedves liberálisok, hogy ha nem tetszik, nem kell odamenni. Na, most én mondom ugyanezt a busójárásra.
2017. márc. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
40%
A prájd kevésbé kiábrándító, mint ez.
2017. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
54%
Mohács környékén lakó lány vagyok.(18) Minden évben részt veszek a busójáráson, valamikor beöltözve, valamikor civilben. Szerintem a néphagyománynak van igaza, mivel ez a hagyomány tényleg a télűzésről és tavasz közeledtével a megtermékenyítésről szól! Aki messziről akar ide jönni nézzen utána mi is az a busójárás, ezekkel együtt jár. És én nem hiszem hogy annyira megtapogathatták a lányt, mivel annyira nem tudnak hozzá férni, hogy ekkora cirkuszt keljen csinálni belőle. Aki ezt nem bírja elviselni és felháborítónak tartja az ne jöjjön ide. Engem is közrefogtak a busók, sőt nekem is megfogták a fenekemet, mégse jelentette fel őket az apám. ez a hagyomány erről IS szól és a busók is ezt nem pedofil szándékkal csinálják, hanem viccből, hülyéskedésből! Ezzel együtt jár ez a hagyomány, aki nem tudja ezt elviselni az ne menjen busójárásra!
2017. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
74%

# 19-es az a kérdés, hogy erről előzőlegesen vagy a helyszínen tájékoztatták-e az oda érkezőket?


Mai világban, amikor ettől hemzseg az internet, tv-ben is hallani különböző eseteket, az emberek rosszabb dolgokra fognak következtetni. 22 éves vagyok, Egerbe nőttem fel, most Miskolcon tanulok és ismerem a hagyomány kialakulásának történetét, hogy miért rendezik meg, de speciel a fogdosásról/tapizásról most hallok először, úgy gondolom, hogy nem egyedül vagyok vele.

Most megnéztem a hivatalos honlapot és ott egyetlen a utalás a fűrészporral töltött zsákkal való ütlegelésre találtam utalást. Semmi másra. Most mennyi ideig tartott volna azt a két sorral kibővíteni a "FELHÍVÁS a Busójárásra érkező vendégekhez!!!" menüpontot?


Ha már néphagyományokat emlegetünk, azért azt se felejtsük el, hogy az egyrétegű testhez simuló ruházat, mint például a farmernadrág, nem igazán népviselet.


Szerintem a szervezők hibáztak, ha már hagyományról beszélünk, akkor miért nincsen megemlítve a hivatalos honlapon?

2017. márc. 5. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!