Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi idő kellhet míg az...

Mennyi idő kellhet míg az Orbán-rezsimból kicsit helyreállhat az ország? 10 - 20 év?

Figyelt kérdés

Demokráciára gondolok.

Gazdasági eredményekre.

Hogy ismét éllovasok legyünk a régióban.

Korrupció mértékére.

Visszaállamosításokra.

Orosz csatlósból ismét önálló állam legyünk.



2017. márc. 5. 17:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
88%
Azért ez nagyban függ attól is, hogy hány évik lesznek még hatalmon.
2017. márc. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
5%
Csak szólok, demokrácia van! Szintén csak szólok, gazdasági eredmények is vannak. Azt meg nem értem, hogy miért kéne mindenkinek megtanulni profin lovagolni, fejlődött a technika, vannak jó autók. :-) Korrupció volt, van, lesz, ha akkor nem kiabáltál, amikor a tieid lopták szét az országot, akkor csöndben maradhatsz most is. Visszaállamosítással mi is a bajod? Az eladogatott állami vagyonból híztak zsírosra a dagadtfejű ballibáid. A ruszki témát meg hagyjuk, mert az nálatok személyfüggő. Ha Kur... akarom mondani Gyurcsány tárgyal velük, akkor országérdeke blabla, ha a rettegett diktátor Orbán, akkor jajjdeoroszcsatlósok, húdekiszolgáltatottak, jájjájj ajvééék. XD
2017. márc. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy mikor számoljuk fel a rezsimet. Minél tovább marad, annál nagyobb kárt okoz, és annál tovább tart a helyreállítás. Szerintem ez evidens.


A demokrácia helyreállításához az is kell, hogy legyen 2/3-os egyetértés annak megvalósításában. Nem csak abban, hogy demokráciát akarnak, hanem abban is, hogy hogyan. Valaki talán akar kétfordulós választást, valaki meg nem. Egyik párt így szabná az egyéni választó körzeteket másik párt meg úgy, és van néhány párt.


Gazdasági eredményekkel sajnos nagyon pesszimista vagyok. Már nem sokáig kapjuk az EU-tól a felzárkóztatási támogatást, és most így is leszakadóban vagyunk. Ahhoz, hogy éllovasok legyünk, igen csak meg kell inni jó néhány hordó gumibogyószörpöt (utalás egy gyenge mesesorozatra, a gumimacikra).


A korrupció mértékének a visszasorítása jó kérdés, talán ez a legkönnyebb, ez csak a politikai akaraton múlik, nincs külső tényező, és a társadalom egyhangúlag támogatja. Kérdés, hogy a politikusok a húsosfazék mellett mit akarnak.


Visszaállamosítás alatt nem tudom, hogy mit értesz, és hogyan. Nagyon izgalmas kérdés, és az is, hogy a nép ehhez mit szólna, strusbourgi bíróságról nem is beszélve.


Az oroszoktól való függetlenség szintén attól függ, hogy meddig lesz Fidesz vagy Jobbik többség akár együtt is, hiszen mindketten nagy oroszbarátok.


Amennyiben a paksi erőmű építése nem kezdődik meg addig, akkor nincs olyan nagy veszély, de akkor is gyorsan ki kell építeni azt a struktúrát, amivel minden téren függetleníteni tudjuk magunkat. Pontosabban én nem is a függetlenséget tartom minden áron a legfontosabbnak, csak azt, hogy ne legyünk kiszolgáltatva, ha az oroszok adják olcsóbban ugyanolyan feltételek mellett a földgázt akkor tőlük vegyük, ha más, akkor mástól, de ha csak az oroszokhoz van vezeték, akkor nincs verseny, kiszolgáltatottság viszont igen, hiszen már sokszor játszottak a csapokkal télen.


Az orosz atomot meg úgy kell elfelejteni, ahogy van, de szerintem mindenféle atomot is. Sokkal fontosabb a megújuló. Nap, szél, geotermikus, plusz energiahatékony eszközök, házak a fogyasztás csökkentése érdekében. Ez kell, nem rezsicsökkentés, ami nem ösztönöz energiatakarékosságra, pedig a nagy energiaigény nagy kiszolgáltatottságot jelent, ez is nyilvánvaló.

2017. márc. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

végülis a sok jó hozzászólásból nekem az jött le, hogy hiába kerülne egy demokratikus kormány hatalomra Mo-n olyan háttérhatalom épült ki amiben nem tudna mit kezdeni a demokratizálási terveivel. Így hamar elbukna.

Sokan mondják hogy a népharagnak kell elkergetnie Orbánt, ez a fentiek miatt lehet igaz sajnos.

2017. márc. 9. 09:45
 15/15 anonim ***** válasza:

A háttérhatalom kifejezést nagyon nem szeretem, de sajnos szerintem is ez van.

Putyin támogatja szerintem a Jobbikot is, ill. ki tudja mit csinálnak még együtt. A Fidesznél is erősen gyanús dolgok vannak: Orbán ügynök-múltjáról biztos lenne infója a Putyinnak, ami a Fidesz végét jelentené, és egyik pillanatról a másikra a Jobbikot tehetné a helyére. Ezért is tart Putyin két vasat egyszerre a tűzbe: így mindkettő igyekszik megfelelni, mert az egyik tudja, hogy nem pótolhatatlan, a másik meg reménykedik, hogy majd övé lesz a lehetőség.


De nem csak ilyen háttérhatalomról beszélek: a Fidesz leváltotta az összes vezetőt még osztályvezetői szinten is a közigazgatásban, és még lejjebb is van néhány beépített ember, hát még feljebb! (Ez még akkor történt, amikor a Fidesz törvényt hozott az indoklás nélküli felmondásról, amit végül alkotmányellenesnek találtak, de a kirúgott emberek sokaságát már nem vették vissza, helyükre már odatették a sajátjaikat.

Ezzel nem csak minden szinten napra kész infójuk van, mindent kontrollálnak, hanem ha kell, lebéníthatják az egész ország azon működését, ami közvetve vagy közvetlen kapcsolatban van a közfeladatokkal.


De ott van a kilenc évre megválasztott háromtagú (szintén fideszesekből álló) Költségvetési Tanács, aminek jogában áll feloszlatni az országgyűlést.


Szóval ha véletlenül mégis vesztene a Fidesz, elég sok eszközük van arra, hogy lebénítsák a rendszert, visszakaparintsák a hatalmat, zsaroljanak, kémkedjenek...

2017. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!