Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért csak az...

Magyarországon miért csak az internetadó meg a vizitdíj érte el az ingerküszöböt?

Figyelt kérdés

Száz milliárdos sikkasztások, korrupció, haveri rendszer, és még lehetne napokig sorolni. Olyan dolgok, amikért egy normális mentalitású országban már minimum karóba húzták volna a vezetőséget, teljes vagyonelkobzás után.

Itt szó szerint semmi sem történik, a lakosság tűr és tűr, max aki nem tűr, az kivándorol, de komolyabb (azaz országos) megmozdulásokra eddig csak akkor került sor, amikor bevezették a vizitdíjat, meg belengették az internetadót.

A hatalmas korrupció, a folyamatos adóemelés, a stadionok, meg hasonlók senkit sem érdekelnek.Itt eddig soha senkit sem vontak felelősségre, és senkinél sem volt vagyonelkobzás.



A korrupció ellen már Romániában is országosan tüntetnek/tüntettek, ilyen tekintetben még Románia is jobb nálunk.

De itthon miért csak ez a 2 dolog verte ki a biztosítékot? Miért csak ezeknél vonult a fél ország az utcára?



2017. márc. 10. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert a proli a 100 milliárdos lopást nem bírja elképzelni, talán még el sem hiszi, hogy annyit lehet lopni.

Ellenben, ha a 100 ezres fizetéséből valami új adó elvesz 4 ezret, az már sokkal elképzelhetőbb a számára.

2017. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

nos.. a románoknál konkrétan egy dolog verte ki a biztosítékot.. szóval ahhoz képest ami ott van, mi még mindig jobbak vagyunk egy fokkal.

Egyébként meg szerintem az emberek belefáradtak. Ahogy ezek kormányoznak, minden hétvégén ki lehetne menni az utcára, az ember meg a szabadidejében pihenne meg a családdal lenne.

2017. márc. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Mert a választópolgároknak csak ilyen magasröptű gondolatok érnek el a tudatukhoz.
2017. márc. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy emlékszem, hogy 2014-es választások előtt még ezek a dologok egyáltalán nem voltak ilyen látványosak.

Ugye a választás 2014. ápr. 6.-án volt és a Pancho Arénát csak 2014. apr. 21.-én adták át. A kisvasútat is mondjuk csak jó egy éve jár még csak.

Az adóemelés meg egy politikatechnikai dolog, szóval ha valamire pénz kell, akkor sok választása nincs egy politikusnak, legegyszerűbb egy adót megemelni. Ez más vezetésnél is így lesz.

Amúgy szerintem már sok embernél elérte az ingerküszöböt, csak úgy vannak vele, hogy ha még így is eléldegél akkor nem megy ki ezért az utcára fesztivált csinálni. Ami nagyon korrupciógyanús dolog, például ez az olimpia arra pedig meglett az aláírás. Szóval ezek az ügyek szerintem nagyon is elérték az ingerküszöböt sokaknál.

2017. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%

Egyelőre olyan hiteles erő nincs a láthatáron, amelyik ne lopott volna, vagy ne akarna eztán lopni a közösből. Ebből a szempontból mindegy, hogy A vagy B. Azért nem fogom A-t betámadni, hogy ne A lopjon, hanem B - inkább lopjon továbbra is A, nem fárasztom magam, hogy B-t hozzam helyzetbe A helyett.

Azt hiszem, eddig világos.


Amikor azonban közvetlenül tőlem akarnak lopni - lásd vizitdíj, internetadó, azt már nem hagyom.


Kb. ennyi.

2017. márc. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

"nos.. a románoknál konkrétan egy dolog verte ki a biztosítékot.. szóval ahhoz képest ami ott van, mi még mindig jobbak vagyunk egy fokkal. "


Nem hiszem, mert ellentétben a mi helyzetünkkel, náluk évente több száz korrupciós ügyben történnek jogerős ítéletek az állami szférában. És kivételesen nem pl. jegyellenőrök balhéiról van szó.


Egyébként meg én sem értem kérdező. A kórházak parkolóinak a fizetőssé tétele is hogy nem kavart meg semmit sem?.. Ami szerintem egy épp olyan kicsinyes dolog, mint amilyennek a vizitdíjat titulálták.

2017. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ugye tudod, hogy ezek minden országban történnek, és máshol se húzzák érte karóba a vezetőket? Romániában a nagy tüntetések épp azután történnek, hogy az ottani kormánypropaganda agyba-főbe terjesztette, hogy milyen sikeresek a korrupció megfékezésében. Az emberek (izé, románok) először be lettek oltva, hogy nincs korrupció, majd utána szembesültek vele, hogy mégis van. Hiányzik a fokozatosság, ezért a heves reakció.
2017. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6

azért vágod, hogy itt a legtöbb elítélt kishal meg stróman, a magasabb rangúak pedig max felfüggesztettet kaptak és még maradhattak is a posztjukon.

Az egész egy szemfényvesztés.

2017. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

"azért vágod, hogy itt a legtöbb elítélt kishal meg stróman, a magasabb rangúak pedig max felfüggesztettet kaptak és még maradhattak is a posztjukon.

Az egész egy szemfényvesztés."


Miután egy miniszterelnökük is a bírósággal kell szembenéznie több mint 10 millió forint lenyúlásáért, nem, nem csak szemfényvesztés. (és az előbbi példa még elég izgalmas is, mert pont ekkor akarták megemelni 14 millióra a "büntethetőséget" ami alá pont becsúszott volna az úriember)

Igaz, a legtöbb elítélt rendre polgármester, de évi legalább 800 esetről beszélünk és jobbára középvezetőket csípnek nyakon. Csupán az esetek 10%-a végződik felmentéssel.

Nem mondom, hogy tökéletes a rendszer és hogy a DNA is teljesen erkölcsös eszközöket használ fel, de mérföldkövekkel nagyobb eredményeket értek el, mint minálunk, ahol nemcsak hogy ilyen szervezet sincs, de még az emberek se mennek utcára egy-egy botrány kiderülésekor.

2017. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó, azt hozzáteszem ez csak az én véleményem. Sokan még szkeptikusok a témát illetően, még maguk a románok egy része is.
2017. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!