Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert mondják sokan, hogy...

Miert mondják sokan, hogy tragikus helyzetben az egeszsegügy?

Figyelt kérdés
Nàlunk tavaly ùjìtottàk fel az orvosi rendelőt, az SZTKban is ellatnak,tavaly a Röntgen gèpek is ki lettecserèlve, az mentő is kijön ha szüksèges, akkor mi a gond? Tudom orvoshiàny van,de az nemcsak nàlunk szinte az egèsz vilàgon, mèg Nyugat-EUròpàban is ahol àllìttòlag agyon keresik magukat
2017. márc. 16. 09:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
4%
Mert hülyék.
2017. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%
Jah az hogy a kórházakban tescos szatyort használnak gumikesztyű helyett mert kellett a pénz a stadionokra az sem probléma. Meg hogy a fertőtlenítőkre sincs pénz így olyan halálos fertőzések tűntek fel amiket 50 éve sikerült innen kipucolni.
2017. márc. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Utolso: leirnàd,hogy konkrètan melyik korhazban hasznalnak szatyrot gumikesztyű helyett? Pont,hogy nem üti fel itt a fejèt a kanyarojarvany mint Romaniaban,mert a magyar oltasrendszer az egyik legjobb a vilagon.meg nyugat Europaban is elofordul nèha kanyaro vagy szamarkohoges jarvany,mig nalunk az 50 ev alatti gyerekorvosok 99 szazaleka meg nem is talalkozott ilyen esettel
2017. márc. 16. 09:40
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert járnak orvoshoz, és látják, hogy abban van!


Nem csak orvoshiány van, hanem "mindenhiány" van, ez mondjuk annak jó, aki ott akar dolgozni, mert még válogathat is, de a betegnek meg baromi szar, mert jóval kevesebben dolgoznak mint amennyi kéne.


Tudod milyen egy állásinterjú versenyszférában?

Földobnak egy álláshirdetést jön mondjuk tíz jelentkező, azok közül választanak egyet.

Tudod, hogy néz ki egy az egészségügyben? Meghirdetnek tíz állást jön egy jelentkező, és ő dönti el, hogy

melyiket akarja.

A legtöbb kórház konkrétan kéri is, hogy például egy náluk jelentkező ápoló írja bele a motivációs levelébe, hogy melyik osztályon akar dolgozni, és akkor oda lesz beosztva, és nem azért mert ilyen rugalmas munkaadók, hanem mert annyira sok a betöltetlen állás!

2017. márc. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Utolso ahogy an az eredeti kiirasban irtam,Ez mindenhol igy van,ha orvos vegzettseged van es van nyelvtudasod,akar mar holnap talaltak allast akarmelyik angol,britt vagy Sved korhazban, de par hetes papir ügyintezessel meg az USAba,kanadaba vagy akar Ausztraliaba is kijuthatsz,mert az egeszsègugyi dolgozok Ott is hianyszakma
2017. márc. 16. 09:47
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd már el amit írtam! Épp azt írtam, hogy nem csak orvoshiány van, hanem mentősből, ápolóból, laborosból is.

Egyébként az emberhiány oka meg a pénzhiány, például sokkal többen maradnának egészségügyben ha csak nyolc órában kellene dolgozniuk és nem tizenkettőben, de ehhez harmadával több ember kéne, arra meg sok kórhának nem futja. A vége meg az, hogy mindenből hiány van, és közben meg egy rakás egészségügyi végzettségű dolgozik más területen.

2017. márc. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ahogy feljebb irtam az egesz vilagon hiany van àpolonőből,orvosbol,mentősből meg altalanossagban mindenfajta egeszsegugyi dolgozobol
2017. márc. 16. 10:02
 8/22 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Januárban egy válltörés mellett (vélhetően) sérült a vállizületi tok. Májusra kaptam MRI időpontot...
2017. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Értjük kérdező, tehát szerinted az a jó mentalitás, hogy mondjuk elmégy egy étterembe, és kihoznak neked valami háromnapos, enyhén penészes sárgás valamit és rámondják, hogy túrós csusza, akkor boldogan be kell falni? Mert hát ha reklamálsz valaki beüvölt az utcáról, hogy "Ó minden étterem ilyen, tehát fogd be pofád és zabálj!" -mert te most ezt csinálod.


De az emberhiány az azt tükrözi, hogy pénzhiány van, és ha megnézed a GDP arányos egészségügyi kiadásokat, akkor láthatod, hogy a kormány még csökkentette is az erre a szektorra jutó hányadot.

2017. márc. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
De utolso a vilag összes orszagaban emberhiany van az egeszsegugyben meg SVajcban is,akkor Ott is csökken a GDP?
2017. márc. 16. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!