Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban mérséklődött a népessé...

Valóban mérséklődött a népességfogyás? Fog még fogyni az ország népessége?

Figyelt kérdés
Igazából nem értem ezt a szót,hogy mérséklődött persze tudom mit jelent : Visszaesik,csillapul,enyhül stb... ! Kb. azt nem tudom ,hogy naponta annyian halnak meg betegségben,autóbalesetben,öngyilkosságban stb... ,hogy ,hogy mérséklődhetett Magyarország népessége ? Annyian vándoroltak el,hogy az nem igaz ,hogy mérséklődhetett ? Sok születés lett volna ? Hát én nem mernék ebben az országban gyereket vállalni mert én a holnaptól is félek lesz e munkám pénzem lakásom holnap stb... !!! Szóval szóval várható még népességfogyás az országban ?

2017. márc. 20. 17:26
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Mernek az emberek gyereket vállalni egyáltalán ?
2017. márc. 20. 17:31
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

Ha van 10 millió ember,és abból kivándorol 1 millió mondjuk 5 év alatt,akkor marad 9 millió.


Ez a teljes népesség 10%-a.


A következő 5 évben 9 millióból(vagy inkább 8,5(halálozásáok száma,kevesebb gyerek születik,tehát más is csökkenti a népességet),kivándorol megint 500 ezer,akkor az már nevezhető "mérséklődésnek" statisztikailag:D


Ettől még 10 év alatt 2 millióval lesz kevesebb az ország népessége:D

Ez hívják úgy,hogy a sz-rt hogyan tálald pozitívan:d


Nyilván egy idő után már nem lesz hová fogyni:D

2017. márc. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Vagyis matek matek sz'rban van az ország ?
2017. márc. 20. 17:37
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Ez azt jelenti,hogy mindent lehet úgy beállítani,hogy pozitívan hasson.
2017. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

A kivándorlás nyilván idővel mérséklődni fog,mert egyre kevesebben lesznek azok,akik ki akarnak menni,mivel kevesebben is leszünk.


Ettől függetlenül egyre kevesebb gyerek fog születni.

A kivándorlók jelentős része 45 év alatti,tehát pont gyerekvállalási kategóriába esők.


Akik pedig itt maradnak,azok sem fognak sok gyereket vállalni 1-2 gyerek max,illetve sok gyermektelen lesz.


A segélyért szaporodó népréteg miatt valamennyire stagnálni fog a népesség,csak azok nem hasznos tagjai a társadalomnak..

2017. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
10%
Reméljük fog. Egyenlőre eget veri a túlnépesedés.
2017. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Donald J. Trump ***** válasza:
0%
Matek, matek: 1 gyerek után 110.000 forint adókedvezmény, 2 után 220.000 forint, 3 után 660.000 forint. Ennél komolyabb pénzösszeggel már nem lehet tompítani a népességfogyást - annak is utánaszámolhatsz, hogy ez a szinglik számára mekkora adóteher, amit kvázi a családosoknak fizetnek. Ha valaki nem vállal gyereket, az a szokásos kifogásokon túl általában azért van, mert a nemzéshez biológialag 2 ember szükséges - nem elég ha kicsapod Michelli Wildra.
2017. márc. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Donald Trump maga nem normális uram:) :D Még Michelle Wild-nek is van gyereke az a vicc pedig ő nem semmi múlttal rendelkezik. Adókedvezményről is beszélhetünk ,de fel is kell nevelni 1 vagy több gyereket pedig az évek elmúlásával már milliókba kerül persze neki is lesznek vágyai jogosítvány saját autó saját lakás na pufff neki kisfiam sajnálom nem tudom neked ezeket megvenni átlag dolgozó vagyok nem bírom ezeket megvenni neked sajnos itt éled le nálam az életedet . Ja bocs gondolkozni kellett volna 20 évvel ezelőtt,hogy megtudom e adni a kölyöknek ezeket. Szóval nem elég az adókedvezmény és nem csak arra van szükség,hogy megtaláld az igazit és mindenhez 2 ember kell . Ennyi szerintem én így látom a helyzetet.
2017. márc. 20. 18:21
 9/23 anonim ***** válasza:

És,ha mindenkinek adókedvezményt adunk,akkor ki fog adózni?


Melyik nagy nemzeti magyar?

2017. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Soktényezős a gyerekvállalási kedv, az anyagi biztonság csak az egyik szempont.


Ugyanakkor nem árt távlatokban gondolkodni, mert az 1970-es évek óta valóban fogy a népesség, de 1900-hoz képest mondjuk meg megduplázódott.

2017. márc. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!