Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kelet-európai országok...

A kelet-európai országok miért nem szabályozzák jobban az élelmiszereket, hogy jobb minőségűek legyenek?

Figyelt kérdés

Erre gondolok:

[link]


A kormányok hisztiznek amiatt, pedig egy szimpla szabályozással, megfelelő minőségellenőrzéssel kiszűrhető lenne.


Például, nem a kereskedelmi cégek döntik el, hogy hány százalékos kakaótartalomtól lehet kakaónak hívni a kakaót,hanem a kormányok.

Szóval, felesleges a kereskedelmi cégeket hibáztatni.


A személyes véleményem, hogy teljesen egységes EU-s szintű szabályozás kellene.

A bukaresti,pozsonyi,budapesti madaras Tescoban árult Milka legyen ugyanolyan, mint amit Párizsban,Rómában levő madaras Tesco árul.


Ezzel a gyártók is spórolnának, hiszen csak egyfajta verziót kellene előállítani az adott termékből.



2017. márc. 24. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet ugyanaz, mert más az előállítási költség, szállítás, ÁFA... stb.


De itt nem is a minőséggel volt igazán a probléma, hanem az kifogásolható, hogy ugyanazon a néven kicsit más terméket adtak el.

2017. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A legfőbb szabályzónak nem az államnak, hanem a vevőnek kellene lennie. De amíg a vevők nagy része csak az árcímkét nézi és bármilyen moslékot megvesz a teszkóba', mer' óccsó, addig az állam részéről sem merül fel igazi igény a szabályzásra. Ha ez kell a népnek, hát megkapja, állam bácsinak nem dolga, hogy megmondja neked, mit egyél.
2017. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemrég vidéken voltam, az eladótól kértem Pannónia sajtot. Jött a válasz, hogy van ez meg van az ami olcsóbb, rendben köszönöm de pannóniát szeretnék. És kezdte másodjára majd harmadjára is... Ez arra enged következtetni, hogy ott az átlag nem a pannóniát veszi, hanem az olcsóbb sajtot.


Bevezethetnék, hogy mindenből csak kimagasló minőségű termék legyen a polcon, de ki venné meg? Amíg a legolcsóbb felvágottak, a tejet nem ( csak tejsavót) látott sajtok ,a legalja dobozos "tej" és hasonlók fogynak, mert erre van pénz, addig hiába pakolnád meg a polcokat normális cuccal...

2017. márc. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pro Patria ***** válasza:

A kormány azt nem írhatja elő, hogy milyen összetevőkből és százalékokból álljon egy termék. Nem mondhatja, hogy neked, Danone, mostantól 12% áfonyát kell felhasználnod a joghurtodban.

Azt meghatározhatja, hogy bizonyos összetevők kimaradása, vagy egy összetevőnek az adott százalék alatti aránya esetén a termék nem nevezhető egy meghatározott élelmiszer-megjelöléssel, például így lesz a tejfölből "farmföl", vagy a diós bejgliből "dejós bejgli". Mert akkor a névhez tartozó megkötés máris nem él.

Arra van lehetősége az államnak, hogy adót vet ki az alacsonyabb minőségű termékekre, ezzel ösztökélve a változást - ez viszont meg is történt, a "chipsadó". De itt egyébként egy teljesen más jelenségről van szó annak kapcsán, amiről most a V4-ben vita megy. Lásd majd lejjebb.


"A bukaresti,pozsonyi,budapesti madaras Tescoban árult Milka legyen ugyanolyan, mint amit Párizsban,Rómában levő madaras Tesco árul."

- A Milka egyébként pont az egyetlen, ami nem bukott meg ebben az összehasonlításban.


"Ezzel a gyártók is spórolnának, hiszen csak egyfajta verziót kellene előállítani az adott termékből."

- Ez teljesen szembemegy a realitással. Éppen azon spórolnak rengeteget, ha a felvevőpiac felére csupán töredék jóminőségű alapanyagnak a felhasználásával tudnak ugyanolyan kereskedelmi értékű árut előállítani.


----------------


"A legfőbb szabályzónak nem az államnak, hanem a vevőnek kellene lennie. De amíg a vevők nagy része csak az árcímkét nézi és bármilyen moslékot megvesz a teszkóba', mer' óccsó, addig az állam részéről sem merül fel igazi igény a szabályzásra."

- 18:35-ös válaszoló, a lenéző, rasszista sztereotípiák kialakítása előtt tájékozódj. A dolog nem úgy áll, hogy a magyarok árérzékenyek, így hát Istenem, ezt érdemlik. A botrány abból van, hogy az élelmiszergyártó cégek _ugyanazon_ márkákból, _ugyanazon_ kiszerelésben, _ugyanazon_ az áron, _rosszabb_ minőséget állítanak elő a Kelet-Európai piacra, mint Nyugat-Európába. Amit ott, értékazonos euróért megveszel 80%-os gyümölcstartalommal, azt itt forintért csak 60%-os. Capisce?

2017. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!