Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért képzelik azt sokan,...

Miért képzelik azt sokan, hogy az állam vissza akarja csalogatni a kiköltözött fiatalokat, vagy meg akarja akadályozni a további kivándorlást?

Figyelt kérdés

Van itt egy globális tévhit, miszerint a kormánynak a célja mindenek felett a munkaerő nyugatra áramlásának megakadályozása, és/vagy a már kivándorolt munkavállalók "hazacsalogatása". Sokan azt hiszik, jól kitolnak az állammal és a kormánnyal ha ők is kimennek.

Honnan veszik ezt a baromságot?

Ha mondjuk valaki kimegy mosogatni külföldre, azzal valójában duplán szívességet is tesz a kormánynak. Egyrészt csökkenti az itteni munkanélküliséget, másrészt potenciálisan jó sok pénzt lapátol haza. Ha esetleg közmunkás volt, akkor nem kell többé közmunkát fizetni neki.

Ha meg hiányszakmából ment ki, akkor meg rákényszeríti az itteni cégeket, hogy a hiányszakmában dolgozóknak magasabb béreket adjon, ezzel megint csak elmondhatja a kormány, hogy az ország erősödik, mert növekednek a bérek. Holott ez hazugság egyébként, pont azért mennek el a szakemberek, mert a kormány túladóztatja a cégeket és azok nem tudnak versenyezni a nyugati bérekkel.


És mindezen felül, ha külföldön élsz, akkor nem veszed igénybe az egyébként is túlterhelt és rosszul működő magyar egészségügyet, nem koptatod a magyar utakat és nem veszed igénybe a rendészeti és egyéb szolgáltatásokat, tehát azon is spórolhatnak.


Miért hiszik azt mégis sokan, hogy ők most csődbe viszik az országot azzal ha kimennek dolgozni külföldre? Valójában pont ezzel erősítik, mert kint több GDP-t termelnek, itthon meg egyesek csak az ország nyakán lógnak úgymond.


2017. ápr. 3. 23:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudok olyan mondani alkalmazottból, akit rendesen fizetnek, se eladót, se autószerelőt.

A rohadt itthoni cégek úgy próbálnak fennmaradni hogy már az árba belerakják a dolgozók fizetését, meg a kiadásaikat, ezért kétszer annyi mondjuk egy jobb sör, mint Hollandiában.


Ez lassú de folyamatos ami tart, elég csak megnézni egy szakközépből kikerült gyereket, dolgozik itthon fél évet hogy legyen pénze kijutni, kint meg el szöszmötöl, megismerkedik a kinti közeggel, munka morállal, és később kimenve lehet szakmájában fog dolgozni, ilyenről is tudok pár háznyira tőlem két testvér van kint, és váltva jönnek pár hétre.


Lehet a mutatók pozitív irányba lendülnek, de amikor jó szakember kell, bizonyos kezelésekben jártas orvos, és csak les az ember hogy nincs hozzáértő, akkor meg baj van.


Több milliós autót én sem adok oda átvizsgálásra neve nincs magát kiadó szerelőnek, hogy aztán pereskedjek amiért elbaszta az addig probléma mentesen üzemelő járművet.

2017. ápr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon kifinomult fejvadász cégek uralják az embererőforrás piacot és lecsapnak a jó munkaerőre. Így jókat kiviszik külföldre, a szarok maradnak. Vagy elmennek mosogatni, de általában visszajönnek. A kormány csak annyiban tehető felelőssé, hogy a demokráciától való eltávolodás és a növekvő korrupció elriaszt egyeseket, pedig sokan szerettek volna itthon maradni.
2017. ápr. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Ja, én is érzem az ország erősödését egyre inkább, ahogy kivándorolnak pl az orvosok. Nem is kell már lassan kórház, annyira erősek leszünk.
2017. ápr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
És ez duplán jó, mert ugye ki szeret orvoshoz járni?
2017. ápr. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Sőt, triplán, mert az orvosok neve előtt ott van négy plusz karakter "Dr. ", így is spórol az ország pl a nyomdafestéken a hivatalos levelek kiküldésénél.
2017. ápr. 4. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Mert naívak és még hisznek a mesékben.
2017. ápr. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Hát nézzük csak:


1) Nem marad ember az országban

2) Ha nincs munkaerő, elmennek a cégek is

3) Nem marad adófizető

4) Pont azok mennek el, akik tehetségükkel előbbre vihetnék az országot

...stb.

2017. ápr. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert hülyék. Mind a kormánynak, mind a magyar népnek épp az az érdeke, hogy az életképtelenek eltakarodjanak.
2017. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

'Mind a kormánynak, mind a magyar népnek épp az az érdeke, hogy az életképtelenek eltakarodjanak.'


Pont hogy a jó koponyák is mennek innen.

2017. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

robgros a te elméleted szerint akkor én kiváló szakember vagyok. Hát sajnos el kell keserítselek, lófaxhoz sem értek és pont azért kellett kitakarodnom mert itt még megélni se bírtam, annyira hülye vagyok. Közmunkás voltam akkor még 47 ezerért.


Egyébként meg legyél nyugodt, hogy a többi is pont ezért. Aki ért valamihez az Magyarországon is vígan megél.

2017. ápr. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!