Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért számít az SZDSZ kvázi...

Miért számít az SZDSZ kvázi szitokszónak?

Figyelt kérdés
Szimplán a liberalizmus ellen szól vagy a volt SZDSZ valamilyen cselekedete indokolja azt, ha pl. egy pártot le SZDSZ 2.0-znak? És ez miért lehet negatív jelző?
2017. ápr. 27. 12:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert senki mást nem képviseltek, csak egy maroknyi budapesti értelmiségit, akik világ életükben nyugati életszínvonalon élhettek és ennek megfelelően semmit sem értenek (na nem mintha érdekelné is őket) a szélesebb társadalom problémáiból. Politikai eszköztáruk is jórészt ennek a rétegnek a felsőbbrendű tudatának erősítésére, illetve a rasszista/antiszemita kártya kijátszására épült.


Csak hogy értsd, pl. mikor Marian Cozma-t leszúrták az enyingi maffiózók, akkor Mohácsi Viktória SZDSZ-es képviselő rögtön azt találta nyilatkozni, hogy "biztosan cigányozott". Vagy mikor gyöngyöspatai balhé kicsúcsosodott és az egész cigánytelep rárontott 4 részeg gárdistára, akkor erről az volt a véleménye, hogy "minek mentek oda?".

2017. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Meg már eleve minden dumájuk ellenére 1994-ben összeálltak a szocikkal. Ezt még pl. nem írta senki.
2017. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Azért mert NAGYON!!! rossz körökben mozogsz.
2017. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Hogy le vannak már húzva a nem szadeszt istenítő válaszok! :D


El is hiszem, elvégre mellettük semmi "pozitívat" nem tudtok felhozni. :P

2017. ápr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Az állami vagyon kiárúsítását ők szorgalmazták legjobban. Már ezért elég utálni őket. Komonista ellenesek voltak de össueálltak a komonista utódpártal.
2017. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem mondom, hogy hú de jó párt volt, távol álljon tőlem. Én is sok hibájukat ismerem, de úgy gondolom, hogy reálisan, "érzelemmentesen" megítélve őket nem érdemeltek ki olyan erős gyűlöletet, indulatot, ami még a mai napig is kitart. Főleg, ha párhuzamba vesszük, hogy mit akartak tenni, és mit tesz, tett a Fidesz, és ez alapján mérlegelünk.


Budapest-vidékizés szerintem egy elég nagy hülyeség - nem SZDSZ-viszonylatban, hanem általánosságban. Nem hiszem, hogy olyan nagy ellentétek lennének, más kérdés az, hogy van-e keret, kapacitás osztani az igét mindenhol, és így országos viszonylatban terjeszkedni, vagy csak egy kis területre koncentrálva, de annál hatékonyabban. Hogy szándékosan lenézik és keresztbe tesznek, vagy épp le se szarják őket, nincs, csak olyan politikusok, akik megosztásra játszanak, és a már meglévő komplexusokra érzékeny pontokra rátapintanak, és azt mondják, hogy "miattuk van". Ebben remek a Fidesz.

2017. ápr. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%
16: Csak a Fidesz? Akkor ismerkedj meg Magyar Bálinttal, egykori SZDSZ-es oktatási miniszterünkkel: [link]
2017. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Gondolom, tisztában vagy azzal, hogy vannak többjelentésű szavak. Felcsúttal nem az a gond, hogy vidéki. Ha Budapest egyik elit lakótelepén született volna, és ott kedvezne milliószorosan a hatalmával visszaélve, akkor az lenne itt. És azért a paraszt kifejezés is teljesen általános, és viselkedés alapján ugyanúgy mondják született pestire akár vidékiek is, és ez teljesen rendjén van. Még ha nem is a legszerencsésebb egy politikus szájából. Nem származását, hanem viselkedését, stílusát minősítették, azt pedig okkal.

Amiket én hallottam, az fideszes szájból a panelproli többek között. Aztán amikor egy tévévitában ezt felidézték, akkor Orbán sietve kiállt a panellakosok mellett, bocsánatot követelve. Csak a vastag pofabőre mentette meg, hogy kínosan érezze magát, amikor mondták neki, hogy ezt egy párttársával szemben kellett volna tennie pár évvel ezelőtt, most éppen rá utaltak.


Na mindegy, csak a lényeg, hogy csak ennyibe tudtál belekötni, és azt is csak silány módon.

2017. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Na mindegy, csak a lényeg, hogy csak ennyibe tudtál belekötni, és azt is csak silány módon."


Bele tudtam volna még vagy ezer dologba, és meg is tettem, de sok értelmét nem látom a "vitának", ha a válaszaimat utána töröltetitek.

2017. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
"bele tudtam volna"... Én meg hittem volna, ha látom. :) De valaki csak ennyire képes. Mi hiába jelentenénk is valamit, akármilyen aljadéknak is gondolsz minket, a moderátor csak akkor töröl, ha azt ő is indokoltnak látja. Ilyen indok pl. a rasszista megnyilvánulás, a trágár beszéd, a kötekedés... A kulturált vita akármilyen meggyőződésű is vagy, marad, függetlenül, hogy hányan jelentenek. :)
2017. ápr. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!