Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert mondják sokan, hogy a...

Miert mondják sokan, hogy a székelyek elvannak nyomva?

Figyelt kérdés
Szekelyfoldon magyarok az iskolak, a hivatalok,az ujsagok, a Papok, az àtlagszèkely kb 2-3 szòt Tud romànul
2017. ápr. 27. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Mert el vannak.
2017. ápr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az átlag székely majdnem anyanyelvi szinten, de legalábbis folyékonyan beszél románul.

Nálunk a rendszám megyék szerint van és ha román részre megyünk, sokkal gyakrabban állítanak meg a rendőrök a Hargitai rendszám miatt. A közintézményekről le vetetik a magyar kiírást és a székely zászlót, felsőoktatásban csak románul tanítanak, állandóan vegzálnak, az összes magyarokat segítő intézkedést eltiporják, a parlamentben ha szóba kerülünk gyaláznak minket, még a liberális román pártok sem segítenek. A magyarok lakta részeket direkt nem fejlesztik, holott az ország leggazdagabb régiója lehetne, a bérek sokkal alacsonyabbak mint más részeken ( pedig máshol se magasak, hidd el ). A hitelekről, bankokról, hivatalos ügyekről már ne is beszéljünk, ott is hátráltatnak minket. És itt 1,5 milliós kisebbségről beszélünk, nem pár ezer emberről.

Nembaj, maradj meg abban a hitben, hogy itt minden tökéletes és csak jobboldali agymenés a magyarok elnyomása.

Ja igen, még mielőtt azt hinnéd hogy én is ilyen vagyok: hát nem, én a baloldallal szimpatizálok.

2017. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%
Mert nem tudják rendesen használni az igekötőket?
2017. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
Már ne is haragudj, de előbb tanulj meg rendesen magyarul és tájékozódj mielőtt butaságokat írsz kérdező. A 2. válaszolónak igaza van. A legtöbb családtagom székely. Csak jobban tudják hogy élnek. Én is látom.
2017. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Az ékezet nélküli betűid alapján azt javasolnám, hogy te a székelyekkel foglalkozz, hanem menj pátyolgasd a migrijeidet inkább! :)
2017. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%
* te ne a
2017. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!