Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért beszélnek úgy általában...

Árokpart kérdése:

Miért beszélnek úgy általában sok esetben udvariatlanul az idős emberekről sok netes fórumon?

Figyelt kérdés
Sajnos egyre gyakrabban olvasni és az utcán is hallani, hogy sokszor csúnyán beszélnek az idősekről. Pár éve meg kimondottan sokan használják a nyugger kifejezést. Pedig mindenkinek vannak vagy voltak nagyszülei és ilyenkor mindig rájuk gondolok és elég bántó velük szemben szerintem. Egyszer mindenki lesz idős és akkor hogyan fog esni azoknak, akik most ilyen jelzőkkel illetik az időseket, mikor ők is idősek lesznek és netán őket is csúfolják majd.
2017. ápr. 28. 22:21
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
#1: Igazán nem akarlak elkeseríteni, de hasonló szinten lévő emberek, vannak a fiatalabb korosztályokban is, nem kevesen. És ezt a munkahelyemen, a mindennapokban is tapasztalom.
2017. ápr. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Azért,mert kiérdemlik.


-Csak hogy pár példát mondjak:

-Megyek békésen a piacon a kis szatyrommal,legalábbis mennék,de a sok nyugdíjas lökdösődik,ha nem vigyázol fel is lök,rád csapja a szatyrát,bevág eléd a sorba,még akkor is ha nincsenek sokan.

-Mennél busszal,távolsági busz,mindenkinek van ülőhely,mert állva nem lehet utazni,de ő akkor is tolakszik,fel akar lökni,vagy bevág eléd,és még ő van felháborodva ha szólsz.

-Viszed békésen a kutyádat sétálni,zacskó is van nálad,rákötve a pórázra,és látod,hogy egy öreg ember áll egy füves placc közepén.

Oké,nem foglalkozol vele,hagy legyen,mennél el mellette erre elkezd ordítozni,hogy engem nem ismer,biztos az én kutyám szart a fűre,szedjem össze vagy megöli a kutyámat....

-Ismerősöm sztorija.

Neki is van kutyája,viszi békésen sétálni egy füves részen és látja,hogy egy öregasszony áll a fűbe,mellette vödör.

Ő is gondolja,hogy oké,közbe a kutya pisilt,erre a nő hirtelen felkapja a vödröt odarohan és le akarja önteni a kutyát vízzel...

-Etetik a galambokat.

De nem ám lent a fűbe,hanem az erkélyen.

Konkrétan az alatta lakók nem tudják használni az erkélyt,mert tele van madárszarral,és hiába szól a közös képviselő,nem értik meg...

És még lehetne sorolni.

Tehát összességében azért,mert paraszt módjára viselkednek,nem képesek kulturált módon viselkedni,agresszívak,és azt hiszik,hogy bármit megtehetnek,sőt még ezért tisztelet is jár nekik.


Nyilván tisztelet a kivételnek,vannak tüneményes,normális idős emberek is,velük szerintem senkinek semmi baja.

2017. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként még kutyatartókét azt hozzátenném,hogy a panelházakban lakó idősek rendszeresen raknak ki kihipózott csontokat vagy sajtba rakott mérget,esetleg virslibe rakott szögeket.

És úgy,hogy nálunk kulturált kutyás közösség van,mindenki zacskóval jár,a kutyák pórázon vannak,ahol azon kell lenniük,senki nem árt nekik,de őket az is zavarja ha a kutya létezik...

2017. ápr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Az egy más kérdés, hogy a nyugdíjasok szavazatai a Fidesz és a baloldal között oszlanak meg, de végülis kire szavaznának, a Jobbikra?
2017. ápr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
#3: Hát, hasonló élményeim nekem is voltak már, de egyáltalán nem csak nyugdíjas korúakkal.
2017. ápr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Oké vannak bunkó öregek na de bunkó fiatalok nincsenek? Szerintem az idősebbek között azért több az udvarias mint a fitalok között. Én is találkoztam tirpák öregekkel na de fiatallal vagy középkorúval sokkal többel. Ha egy fiatal bunkó az átlagos ha normális udvarias az fura. Az öregeknél meg az a fura ha bunkók mert álltalában naívak és tisztelettudók.
2017. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%
A trogerebbje nyuggernek hívja őket. Mondjuk én az ilyet ütném agyon szivlapattal.
2017. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
98%

1, Kevés idős aktív a neten, könnyű szidni aki nincs itt.

2, Politikusok szeretik megvenni, bepalizni a nyugdíjasok egy részét, akit lehet. Sokakat lehet. Ez kivált némi ellenszenvet, politikai témáknál.

2017. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!