Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért nincsen...

Magyarországon miért nincsen igény céges bölcsődékre, óvodákra?

Figyelt kérdés

Németországban,USA-ban a legtöbb nagy cégnél van ilyen lehetőség.


Amikor kiküldetésen voltam,akkor kérdezgettem erről az ottani kollégákat.

Mondjuk, én normális cégnél dolgozom,ugyanolyanok a munkakörülmények meg minden, mint kint.Nem dolgoztatják ki a beledet, nyugodtan megtudod csinálni a feladataidat, nincsen csurig mindennap az e-mail fiókod....stb

Egyedül a fizetés kevesebb.Illetve, ez a céges ovi,bölcsi hiányzik.


Egyébként nagyon jó ötlet.Így lehetőség van karrierre és lehet az ember mellette családos is.Nem kell feladni az egyiket a másikért.


Ott kint, az épületben volt céges jógaórára is lehetőség.



Véleményem szerint, bizonyos méret feletti cégeknél kötelezővé kellene tenni ezeket a juttatásokat.

Nyilván, a Jóska és Társa Bt. nem tudná ezeket teljesíteni, de egy Mercédesz,Volkswagen és a hasonló kaliberű cégek már igen.



2017. máj. 6. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert itt nem jóléti társadalom van, hanem munkaalapú.

Megmondta a Duce is, már csak meg kellene érteni.

2017. máj. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Mi az a munkalapú társadalom?

Én úgy értelmeztem, amikor először meghallottam,hogy az magas foglalkoztatottság a cél,vagyis ne legyenek segélyből élők.

Vagy, mást jelent a munkaalapú társadalom?

2017. máj. 6. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

A munkaalapú társadalom az, amikor az életcélod a munka és az urak kiszolgálása, szóval fogd be a pofád és dolgozz, mert te csak ennyire vagy jó.

Ez a munkaalapú társadalom. Szóval kussolj, mert neked nem jár céges bölcsi és ovi.

Tetszik, ugye?

2017. máj. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

"Én úgy értelmeztem, amikor először meghallottam,hogy az magas foglalkoztatottság a cél,vagyis ne legyenek segélyből élők."


Ez meg egy másik baromság. Ilyen a szocializmusban volt és úgy hívták, hogy kapun belüli munkanélküliség.

Gratulálok, ha ez tetszik egyeseknek. :)

2017. máj. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Honnan veszed hogy nem lenne rá igény? De sajnos Magyarországon az ember már annak is örül, ha van munkája, mondjuk, valami csoda folytán még egész jó fizetése is, akkor biztosan nem fog pattogni plusz kényelmi szolgáltatásokért, mert félti a helyét.
2017. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Mert teljesen irreális összehasonlítani Németországgal és az USA-val Magyarországot.
2017. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
Igény gondolom van. Ész nincs.
2017. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Minek az?

A magyar embernek nem kellenek ilyen nyugati lipsi baromságok.

2017. máj. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Na most pont olyanról beszélsz, ami létező dolog ma Magyarországon. Egerben a ZF-nél van, Mercedes-nél Kecskeméten van, Audinál még általános és középiskola is van. Egerben a ZF dolgozói például ingyen járhatnak úszni és fallabdázni, emellett mindig különféle sport és családi napokat rendeznek hétvégente.
2017. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!