Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tartotok a politikai...

Mit tartotok a politikai hatalom számára kitűzendő célnak?

Figyelt kérdés

Lehet általánosságban is gondolkodni, de most inkább Magyarországgal kapcsolatban kérdezném.


Szerintetek mi kell, hogy legyen az elérendő cél?

1. Gazdasági növekedés, bármi áron.

2. A nép számára békés, jómódú élet, bármi áron.

3. Teljes körű igazságszolgáltatás, bármi áron.

4. Az ország függetlenségének megőrzése, bármi áron.


Nyilván ezek mindegyike fontos, de arra vagyok kíváncsi, hogy ti melyiket választanátok?


A "bármi áron" alatt azt értem, hogy az egyik opció választását tartják mindig szem előtt, akár a többi opció kárára is. pl gazdasági növekedés akár a függetlenség kárán is (most mondtam valamit, biztos van ilyen)


Próbáljunk szalonképes, vállalható stílusban válaszolni:D



2017. máj. 6. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Jólét, prosperitás, kényelem.
2017. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"2. A nép számára békés, jómódú élet, bármi áron. "

ha csak egyet lehet választani, bár én ezt azért kiegészíteném azzal, hogy ennek a biztosításához nem zsákmányolhatunk ki másokat.


A gazdasági növekedés sajnos nem jelenti azt, hogy kevesebb a szegény, az korrupciómentesség se, mert pl. abban az Amcsik élen állnak és mégis elég nagyok a társadalmi különbségek. A függetlenség megőrzése meg számomra megfoghatatlan, most akkor kezdjünk saját processzort gyártani, termeljünk narancsot? Vagy csak az EU-ból lépjünk ki? Amelyik országokkal kereskedünk azoktól függünk is.

2017. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem,hogy mit szeretnél,de ilyen formában értelmetlen a kérdés.

A békés,jómódú életet nem lehet biztosítani erős gazdaság és működő igazságszolgáltatás nélkül.


Egyébként Magyarországon ha én kerülnék "hatalomra",akkor azonnal minden forrást a gazdaságra fordítanék,mert van 3 éve az országnak és nem lesz több EU-s támogatás,ami életben tartja jelenleg a gazdaságunka.

Tehát utána jönni fog egy szörnyű időszak,ahol konkrétan a maradék M?agyar céget is be fogja darálni a sok multi,mert egyszerűen nem tudják felvenni velük a versenyt.

És ez nem a külföldi multik hibája,hanem a Magyra kormányék,aki nem támogatja a vállalkozásokat és azok külföldi terjeszkedését,hanem csak keményen adóztatja és közben Mészáros Lőrinceket tart életben.


A második legfontosabb dolog pedig az oktatás rendbetétele,újra szabad tankönyv választással és minden létszám korlátozás azonnali feloldásával.

Csak hogy egy példát mondjak.

Jelenleg 3000 gyógypedagógusra lenne szükség.

A kormány viszont kitalálta,hogy csak 1300! lehet felvenni,és a maradék helyre meg benyomjuk azokat,akiknek matematikus,biológus stb diplomájuk van,de nem adunk nekik kutatásra pénzt,így nincs munkájuk,és majd ők foglalkoznak a down-os gyerekekkel.

2017. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem helytelen a "bármi áron" nem így kell ezt!

A legfontosabb a megfelelő egyensúly.

Fontos a gazdasági növekedés, de ez csak eszköz a jóléti társadalom fenntartásához. Ha a gazdasági növekedés oltárán a "bármi áron" jegyében a maradék népjólétet és függetlenségünket is feláldozzuk, akkor hiába nyerünk csatát, pont azt veszítjük el a háborúban, amiért hadat üzentünk.


Az Oroszországtól való függetlenség "bármi áron" szintén értelmezhetetlen számomra józan ész szerint, hiszen az azt jelentené, hogy teljes gazdasági és politikai bojkott van. Pedig az sokkal előnyösebb lenne az országunknak, ha minden téren minél több alternatíva közül választhatunk, beleértve az oroszokat is, ha éppen azok kínálnak kedvezőbb feltételek mellett ezt vagy azt. Ami veszélyes, az a teljes kiszolgáltatottság. Az, hogy ha akarunk se tudnánk váltani!


A teljes körű igazságszolgáltatás bármi áron is eléggé sikamlós kérdés, hiszen képlékeny, hogy mit nevezünk annak. Valaki azt, hogy ha a gazdasági bűncselekményt elkövető politikusokat kivégeznék, ha a tolvajok kezét levágják, ha (sarkítva) a fogyatékkal élő gyerekeket levetik a Taigetoszról, mert később elveszik a dolgozók elől a kenyeret...


A bármi áron elveti a józan észt, nem helyes. Azt gondolom, hogy a politikában a józan észre van szükség bármi áron, de valójában ez sem igaz, az empátiának is fontos szerepe kellene, hogy legyen az ideális politikának.

2017. máj. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor a 2es ponton igazítanék annyit, hogy "a nép számára békés, minőségi élet, bármi áron"


Jól élni lehet átlagos életkörülmények között is, így nem muszáj bivalyerős gazdaság. Persze, minél jobb gazdaság lenne a jó, de biztos vagyok benne, hogy csóró országokban is vannak boldog, jó életű emberek.

Az igazságszolgáltatás fontos, itt konkrétan nem arra gondolok, hogy ha nem azt választod, akkor egy az egyben hiáynzik, hanem arra, hogy maradnak esetleg "megtorlatlan" igazságtalanságok.


Tehát ha a 2est választod, akkor esetleg előfordulhat, hogy egy bűntény igazságszolgáltatás nélkül marad, mert többet ártana a nép minőségi életének, ha igazságot szolgáltatnának (mondjuk egy modern Robin Hood, a gazdagtól lopott és szétosztotta)

De ha a 3ast választod, akkor mindenki, aki részt vett a fenti bűntényben, az elítéltetik.


Ez egy példa, nem szeretnék befolyásolni senkit.



És persze, mint írtam, ezek mindegyike fontos, nem lehet egyik nélkül sem meglenni, bizonyos szinten. De most arra vagyok kíváncsi, hogy mi a ti preferenciátok, azaz választani kell.

2017. máj. 6. 23:08
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 Bután a világ egyik legboldogabb országa, ehhez képest kb. 50-60-as évek Magyarországának a szintjén vannak.

3 év múlva is lesz támogatás, csak átalakul és Anglia kiválásával jelentős esély van rá, hogy kevesebb lesz de nem fog eltűnni.

ha a Magyar kormány csak a Mészárosféléket támogatja akkor már most is megvalósult a nulla támogatás rendszer a magyar cégek szempontjából, ergo álljuk a versenyt külfölddel?


Ha jelenleg 3000 gyógypedagógus hiányzik a rendszerből akkor ezt egy év alatt akarod bepótolni olyan áron, hogy minden jelentkezőnek diplomát adsz? Szerintem ez se jó megoldás, vagy szerinted reális, hogy 40-50 ezer gyerekből aki valamilyen diplomát szerez egy évben 3-4% gyógypedagógus akar lenni? "Jövőre" ha már jól fogunk állni akkor hány gyógypedagógust fogunk képezni?


Ezek összetett, bonyolult kérdések amikre nem jelent megoldást egy egy átgondolatlan változtatás.

2017. máj. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"A nép számára békés, jómódú élet."A gazdasági növekedés önmagában nem sokat ér, ha nem éppen ennek megvalósítására használják fek. Függetlenek sose leszünk, legalábbis gazdaságilag, de épp ebb kifolyólag, politikailag sem. A teljes körű igazságszolgáltatáson, nem tudom mit értesz.
2017. máj. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6.

1,Persze,vannak oylan szegény országok,ahol az emberek boldogabbak,mint mi,de azért azt is látni kell,hogy ők mennyi információt kapnak a világról és mi mennyit.

Európa közepén,egy olyan országban,ahol már majdnem mindenhol van internet,de tv biztos és látod,hogy milyen életed lehetne nem fogsz megelégedni egy viskóval,egy 12 órás rabszolgamunkával és zsíros kenyérrel hó végére.

Egyszerűen műs kultúrkörben élünk,nálunk más igényeik vannak az embereknek,és a kormánynak ezeket az igényeket kell szem előtt tartani.


2,Nem tudom merre jársz,de az EU-s támogatások nem örökké áramlanak.

Jelenleg mi élvezői vagyunk az uniós pénzeknek,azok a támogatások,amiket kapunk más uniós országok befizetéseiből vannak,és elméletben az lett volna ennek a célja,hogy segítsen egy működőképes gazdaságot felállítani és felzárkózni a Nyugathoz.

Na ez hála a politikusainknak nem jött össze,ellenben a megszabott határidő ugyanúgy itt van,és ha odaérünk,akkor az Unió kérni fogja,hogy jó kaptatok x mennyiségű pénzt innentől elvárjuk,hogy ti is kezdjetek beadni a közösbe,annyit,mint a többiek..na akkor lesznek bajok.


3/

1,A gyógypedagógiai képzést el is kell végezni,jó érettségire senkinek nem adnak a kezébe diplomát.

2,Rengeteg gyógypedagógusra lenne szükség,a kormány azért szorítja vissza a képzést,mert az oktatásból tud pénzt kivenni.

Jártál mostanában iskolában?

Rengeteg a tanulási nehézséggel küzdő gyerek,akik eddig speciális iskolába jártak,ahol kis létszámú osztályok voltak,a kormány viszont ezeket az iskolákat bezáratta,a gyógypedagógusok mentek utcára,a gyerekek meg normál iskolába,amit soha a büdös életben nem fognak tudni elvégezni,mert egy 30 fől osztályban nincs ideje a tanárnak egyenként odamenni mindenkihez,ráadásul még így is húzza vissza az osztályt.


A súlyosabb esetekről nem beszélve.

Szerinted az oké,hogy képzetlen embereket küldünk Down-os gyerekekhez?

Szerinted mi lesz ennek a vége?


Ezek egyáltalán nem bonyolult dolgok,sőt.

Azért tart itt a történet,mert egyre kevesebb pénz jut ezekre a dolgokra,és a kormány próbálja kompenzálni a pénzhiányt olcsó,gyors megoldásokkal.

2017. máj. 7. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!