Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nálunk is így menne egy...

Ha nálunk is így menne egy választás ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Értem itt azt, hogy ha nálunk is így választhatnánk a köztársasági elnököt is nem csak a kormányt vagy az országgyűlést, és hasonló jogkörrel (nyílván nem teljesen de szélesebb hatókörrel) rendelkezne a köztársasági elnök ti kiket állítanátok szembe, és kire voksolnátoK.



Szerintem fontos hogy az maradna akkor is hogy párton kívülinek kell lennie. Szerintetek?


És így két pillére lenne a demokratikus viszonyoknak és nem csak papíron.


Pl:


Ha négy jelenleg pártonkívüli jelölt indult volna most egymás ellen, akkor ezek közül kire miért?


Áder János-Sólyom László-Majtényi László-Demeter Márta


Illetve ki a négy politikus ahogy írtam, kiket tennétek szembe?


És ha lenne második forduló És így jutnának be véletlenül:


Áder-Demeter

Sólyom-Áder

Majtényi-Demeter

Majtényi-Áder


Elől van aki többel jutott be.


És mit gondoltok mennyire lenne hasznos ez a rendszer és fontos? Mit várnátok tőle?



2017. máj. 8. 11:14
 1/3 A kérdező kommentje:
A nevek akiket írtam csak légből kapott 4 név, ami eszembe jutott hogy jelenleg pártonkívüli. Ezért írtam hogy ti is soroljatok párosításokat egyéb, aki ezsetekbe jut.
2017. máj. 8. 11:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Illetve az eddig köztársasági elnökök szembeállítása esetén kire voksolnátok?
2017. máj. 8. 11:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazából tartom magam ahhoz, hogy elnöki rendszer sokkal jobb. Mert most igazából, mi értelme van a magyar köztársasági elnöknek, aki szinte csak protokolláris személy? Jó persze értem, hogy az európai tradíciók mentén alakult ez ki (a monarchia képekből), de idejemúlt és felesleges.


Legyen egy közvetlenül választott elnök(maximum 2x4 évre + ő alakít kormányt), legyen egy közvetlenül választott két kamarás parlament (alsóházba a választott képviselők - nincs listázás, akire a legtöbben szavaznak az ül be a parlamentbe -, felső házba a megyei megválasztott elnökök) + ezeknek -és az Alkotmánybíróságnak- adjuk meg a jogot, hogy bárki megvétózhatja a másikat. Így tényleg csak úgy lehetne elfogadni törvényt, amit mindenki elfogad. Amerikába is azért van hasonló rendszer, hogy diktatúrát ne lehessen kiépíteni, ha azt a rendszert kicsit magyarosítjuk teljesen használható lenne itt, a zsebdiktátorok földjén.


Ilyen gyerekes fejtegetésbe meg, hogy "mi lenne ha" meg "te kire szavaznál ha ez v az lenne" nem megyek bele...

2017. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!