Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem informatikus és nem...

Aki nem informatikus és nem külföldről lapátolja haza a pénzt, az hogy tud megélni Budapesten?

Figyelt kérdés

Egyértelműen az informatikusok bérei kozmetikázzák ki a pesti átlagbért. Más szektorokban nem sokkal, vagy egyáltalán nem keresnek több pénzt az emberek ott, mint vidéken. Azok az ismerőseim akik nem informatikusok és mégis Budapesten dolgoznak azok szobatárssal alig tudnak megélni, nemhogy még jól élnének vagy lenne bármilyen jövőképük is. Olyan alacsony bérekért dolgoznak mint vidéken, az árak meg 2-3X magasabbak.

Jó a külföldiek és a IT fejlesztők meg tudják fizetni, de az aki más munkakörben dolgozik, ráadásul fiatal pályakezdőként annak mégis milyen kilátásai vannak a jövőre? Egy saját albérletet sem tudnak kifizetni, nemhogy valaha is saját lakásuk és anyagilag stabil életül legyen...


2017. máj. 10. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Kérlek szépen, Magyarországon mindenki remekül él, csak a dologtalan embereknek nincsen pénzük.

Így-így.

2017. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Közel 40 éves nőként most tanulok egy infós foglalkozást. Ha erre van igény, akkor ezt kell tanulni és kész. ma már nem csak matekzsenik tudják elvégezni ezeket a tanfolyamokat.
2017. máj. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Rokonom lakik Budapesten, saját családi házban. Soha nem volt informatikus. A gyereke sem, aki már összeköltözött a barátnőjével, egyetem mellett keresnek annyit, hogy lazán fenntartják az albit, otthonról nem kér pénzt a srác. Van élet a gyárfalakon túl, és számtalan lehetőség, jól fizető munka.:-)
2017. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Informatikusként is egyelőre kilátástalan a saját lakás.
2017. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Azért akadnak bőven mások is, akik jól keresnek: könyvelők, kontrollerek, mérnökök, ügyvédek, gyógyszeripari szakemberek, stb., stb. Az árak meg a lakhatást leszámítva Budapesten alacsonyabbak, mimt vidéken, akik pedig betanított munkat csinálnak, azok a vilagon sehol sem keresnek jól, de Magyarországon vidéken jó eséllyel meg munkanélküliek lennének.
2017. máj. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%
Szegény kettest is kitúrták a sorból ész osztáskor.
2017. máj. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Jajj, szegény fejem. Mit vétettem, hogy két soromból kiszűröd, hogy buta vagyok.

Okosvagyok, rosszul kommunikálok és azért járok ide, hogy ez javuljon. Természetesen nem gondolom, hogy az iskolai rendszergazdaság pl jól fizet, nem is azt tanulok.


A hozzászólásomban azt akartam sejtetni a kérdezővel, hogy, ha nem elégedett a keresetével, akkor nem késő változtatni és olyan munkát keresni, ami megfelelő anyagi biztonságot nyújt neki. Ehhez akár tanulni, fejlődni is érdemes, bármilyen hátrányból is indul az illető.

Egy más szemléletet akartam bemutatni két sorban, mint ami gyakran sajátja a csóró közegből érkezőknek. Úgymint tegyél magadért és akkor jobb lesz, a panaszkodás, viszont nem segít.

Ez így viszont túl hosszú, ezért nem ezt írtam, hanem a rövid verziót. Kifejtve segített egy kicsit belelátni más ember gondolatába? Bocs, de a korábbi közegemben megszoktam, hogy kevés szóból, nagy logikai ugrásokkal is megértenek, de értem én, hogy itt a középszer a megfelelő megközelítés. Puszi

2017. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Én azt nem értem, hogy ha semmi végzettsége nincs, ráadásul nem tud magának minimálbér fölötti összeget kiharcolni, akkor miért Pestben gondolkodik?
2017. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van,a piac dönti el,hogy mire van kereslet és kiket fizetnek meg, ez van ebből kell a jót kihozni.

Ezért kellene már tinédzser korban állásokat nézni és orientálódni,nézni mire van kereslet.

Ezért mentem IT-ra és folyamatosan képzem magam,nézem mi ami kelleni fog mi az amit nagyon megfizetnek,előre tudom mi az amik kellenek,mi a trend és mi lesz IT-ban.

DE minden szakmával ez van,kell egy jó szakma ennyi.

BEtanított melós csak melós marad ez van.

Kapitalizmus.

2017. máj. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Okosvagyok, rosszul kommunikálok és azért járok ide, hogy ez javuljon."


Remélem, ez irónia volt.:-) Amúgy ne foglalkozz az ilyen beszólogatásokkal, te csinálod jól.


Kedves kérdező, millió olyan foglalkozás van, amivel lgalább annyit lehet keresni, mint kezdő informatikusként. Még egyszerű szakmunkával is, egy jó villanyszerelő, fűtésszerelő, bútorasztalos stb. aranyat ér, különösen, mert alig akad már belőle. Aki szakembert én eddig hívtam, egy sem albérletben vagy panelben lakott.

2017. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!