Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a kihalás...

Miért van az, hogy a kihalás szélén álló falvak egy jó része Zala megyében van?

Figyelt kérdés

Iborfia (Zala) 9 fő

Gagyapáti (Borsod-Abaúj) 11 fő

Tornabarakony (Borsod-Abaúj) 12 fő

Tornakápolna (Borsod-Abaúj) 12 fő

Debréte (Borsod-Abaúj) 16 fő

Felsőszenterzsébet (Zala) 16 fő

Csertalakos (Zala) 18 fő

Lendvajakabfa (Zala) 21 fő

Megyer (Veszprém) 21 fő

Pusztaapáti (Zala) 22 fő

Szijártóháza (Zala) 22 fő

Perecse (Borsod-Abaúj) 23 fő

Csér (Győr-Moson-Sopron) 26 fő

Zalaköveskút (Zala) 26 fő

Becskeháza (Borsod-Abaúj) 27 fő

Nemesmedves (Vas) 27 fő

Lendvadedes (Zala) 28 fő

Libickozma (Somogy) 28 fő

Sima (Borsod-Abaúj) 29 fő

Kozmadombja (Zala) 31 fő

Sénye (Zala) 31 fő

Szárász (Baranya) 35 fő


Zala és BAZ megyében van a legtöbb olyan falu, ami a kihalás szélén áll, 22-ből 17 van ebben a két megyében. Még BAZ megyét meg is értem, mert a vállalatok bezárása, az ipar tönkremenetele, meg a szegénység ezt a megyét érintette a legjobban. Na de Zala megye, ami nyugaton van, ráadásul úgy, hogy közben Keszthely, Hévíz, Zalakaros, stb. turistaparadicsom??


Miért pont Zala megye? A többi megyében alig van ilyen, max 1-2, vagy egy se, Zala megyében meg minimum 10. A listán is Zala megye az első 10 községgel, utána BAZ megye 7-tel. Vagy Zalában mindig több volt a

törpetelepülés?

A listavezető község, Iborfia, Magyarország legkisebb települése, is Zala megyében van.



2017. máj. 13. 06:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mindenki Ausztriába menekült. Nem felelt meg nekik a kimagasló fizetés amit az Orbán kormány biztosít magyarországon. 2010 óta 500 ezer magyar menekült el az országból, és ez csak a hivatalos adat.
2017. máj. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezek a települések félreesnek az ország vérkeringésétől, eldugott, mindentől távol eső szákfaluk, ahol nincsenek munkahelyek, ahol a fiataloknak nincs jövőjük. Én sokat dolgoztam Zalában, végigjártam szinte az egészet 10 év alatt, és nagyon sok olyan falu van, amik a városoktól és a főutaktól távol esik, a sok erdő és a domborzati viszonyok miatt mezőgazdaság gyakorlatilag nincs, néhány munkahelyet csak az önkormányzat biztosít a közintézményekben, ezen kívül semmi megélhetési lehetőség nincs. Egyébként nagyon szép helyeken vannak ezek a falvak, de max. a nyugdíjas éveimet tudnám elképzelni ilyen helyen.
2017. máj. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Miket írok... szákfaluk-zsákfaluk
2017. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Szerinted a Zala felvágottat miből csinálják, jó ember?
2017. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!