Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a kormány azt szeretné,...

Ha a kormány azt szeretné, hogy ne vándoroljanak ki a képzett fiatalok, akkor miért veri szét az oktatást?

Figyelt kérdés

Magamból és a környezetemből kiindulva azt gondolom, hogy aki tanultabb, az a tudást értéknek tartja, legyen az diploma, vagy OKJ-s szakma.

Én 3-4 gyereket tervezek, de nem vagyok benne biztos, hogy ebben az országban. A problémám főleg az oktatással van. Egyszerűen egyre kevésbé kapná meg a gyerek az iskolában azt, amiért érdemes lenne oda elvinni.


Eddig is itt volt ez a központilag ideszart tankönyv, aztán most az érettségik kapcsán ráláttunk a szakgimnáziumok eredményeire.. Csökkenteni akarják a gimnáziumok számát (ezzel a felsőoktatásig eljutó diákok számát), aztán most itt van ez a minap elfogadott hülyeség, hogy a diszlexiások, diszkalkuliások stb.. úgy lesznek kezelve, mintha semmi bajuk nem lenne. Ennek is csak az lesz a következménye, hogy egyre kevesebben jutnak el az érettségiig.

Ha ez így megy tovább, akkor mire az én leendő gyerekem eljut az általános iskola végéig, kidobóssal fogják eldönteni, hogy ki hova menjen tovább..


Őszintén, ha milliókat is adnának családi támogatás címszóval, akkor sem érné meg ide gyereket csinálni. Persze, tanítom majd a gyerekem magam is, de jó lenne, ha az állam ha már nem segít benne, legalább nem tenne keresztbe ezzel.


Ti mit gondoltok erről?



2017. jún. 1. 19:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%

Az oktatásra fordított pénz alig hoz szavazatot. Nettó veszteség. Ugyanennyi pénzből TV reklámokat venni meg plakátolni az sokkal hatékonyabb.


A politika célja a hatalom. Az embereknek segítés csak eszköz. És ha ugyanez a cél elérhető hatékonyabban más eszközökkel, akkor el fogják érni hatékonyabban más eszközökkel. Ennyi a helyzet. Az országunk lassan megsemmisül, és nem tehetsz ellene semmit. Le fog épülni az oktatás, le fog épülni az egészségügy. Ez egyszerű költség optimalizálás. Arra költenek, amivel szavazatokat nyernek, nem arra, amivel nem.

2017. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
9%

a szabad tankönyv választásnál ugyan ilyen szarok voltak a tankönyvek


klasszik demagóg álnaív gyökér baller kérdés

2017. jún. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
nem 2es, a Hold csak pár éve menstruál..
2017. jún. 1. 19:27
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

2,

Ez erősen cáfolnám.

Én tavaly érettségiztem,így sikeresen megtapasztaltam mindketten variációt,és biztosan mondhatom,hogy az állami tankönyv halhatatlanan.

Konkrétan utolsó 2 évben mindenből külön meg kellett venni a tankönyveket,hogy tudjak miből tanulni,mert az állami semmire nem volt jó.

Pl matek tankönyvnél nem voltak levezetett példa feladatok,amik az előző nem állami tankönyveknél alapok voltak,az állami tankönyv tele volt helyesírási hibákkal ,sőt tárgyi tévedésekkel....

2017. jún. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
*mindkét
2017. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

*használhatatlanok

ejj autocorrectXD

2017. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
8%

[link]


kit akarsz átverni? szerintem ezerszer érthetőbb, mint a sokszínű matematika nevű szörnyedelem, amiből anno én "tanultam"

2017. jún. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

"Ha a kormány azt szeretné, hogy ne vándoroljanak ki a képzett fiatalok, akkor miért veri szét az oktatást?"


Pont azért kérdező, hogy kevesebb képzett fiatal legyen, akik nem mennek ki, hanem itthon maradnak tapsikolni, hogy hú de jó minden, miközben a szemüket is kilopják.

2017. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Például a nyelviskolákban tapasztalható hogy tiltott tudomány lett a nyelvtudás, hisz ha jól megtanítanák a nyelvet akkor is külföldre húzhat. És ezt nem csak én mondom hanem két angol nemzetiségű de itt dolgozó nyelvtanár ismerősöm is ugyanezt mondta, csak ők tanítottak is nyelvet.

Vagy valahol a neten is fent van, hogy a hegesztő tanfolyamon nem csak nem hegeszthettek a gyakorlatban, de nem is láthatták hogy hogyan néz ki egy-egy hegesztő berendezés. Ennek két oka is van:

1. Tanítás, tehát munka nélkül lehet élvezni a beszedett tandíjat.

2. A hegeszteni nem tudó munkás nem fog külföldre távozni. Hacsak nem mosogatónak.

Ugyanez figyelhető meg a felsőoktatásban is: Rengeteg marhaságot követelnek. Csak az életben nem veszik hasznát hanem kiégnek. Mert például nem tanították meg neki hogyan kell egy céget alapítani vagy vezetni. Csak azt hogy hogyan gályázzon benne.

2017. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
9%

"Vagy valahol a neten is fent van, hogy a hegesztő tanfolyamon nem csak nem hegeszthettek a gyakorlatban, de nem is láthatták hogy hogyan néz ki egy-egy hegesztő berendezés. Ennek két oka is van: "


Ennek valójában az az oka, hogy a hegesztő nem attól lesz hegesztő, hogy nem égeti meg az ujját, hanem attól, hogy érti, hogy miért lesz olyan a varrat amilyen. Tud műszaki rajzot olvasni, műszaki mennyiségeket értelmezni, számolni.


Hegeszteni az adott technológiával majd megtanul a cégnél egy hét alatt, ha nagyon retardált akkor kettő.


(egy gépészmérnök aki momentán már hegesztőállomást, és hegesztőt is látott)

2017. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!