Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ragaszkodnak annyian a...

Miért ragaszkodnak annyian a többkulcsos adózáshoz?

Figyelt kérdés

Nem csak a baloldalon,hanem a jobboldalon (Jobbik) is van, aki ezt preferálja.

De, miért jó ez?


Az országot elsősorban a középosztály, felső-középosztály viszi a hátán,akiknek ez az adózás jó.

Miért jó az,hogyha csesztetjük azokat, akiknek jobban megy?


Az egykulcsos adó motivációt ad.


Én bevallom őszintén, amikor egyetemre mentem, csak az motivált,hogy normális fizetésem legyen.Mivel nem befektető,nagyvállalkozó családból származom, kellett a diploma, ami egyfajta mankó,egy segítség,hogy jobban keress.



A többkulcsosról nekem részben a kulákok jutnak eszembe, hogy a szoci rendszerben mennyire megalázták őket,utálatnak voltak kitéve, csak,mert jobban ment nekik a szekér.



2017. jún. 4. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

"Az országot elsősorban a középosztály, felső-középosztály viszi a hátán"


meséld el akkor mit ennél? mert az irodákba még nem vágtak disznót és a gabona se nő meg a légkondiba


a többkulcsos az igazságos hiába vergődnek rajta

rosszabbul jártam az egykulcsossal anno

de szeretem ha bemegyek a kórházba és nem nekem kell vinni orvost is a wc papír mellé


az egykulcsosról nekem nem a kulákok hanem a rabszolgatartás ugrik be

2017. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

"Az egykulcsos adó motivációt ad. "


Menjünk már át Szlovákiában és kérdezzük már meg az embereket, hogy most motiválatlanabbak-e, mint 10 éve.

2017. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ahhoz ragaszkodik, amivel jobban jár.
2017. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lazy Lover ***** válasza:
33%
mert a több kulcsos igazságtalan
2017. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

azért, mert elméletben nagyon jól hangzik, hogy aki többet keres az segítse azokat akik nem olyan "szerencsések".


A baj ott van, hogy ez jó annak aki csóró, rossz annak aki középosztály tagja mert eltarthatja a csórókat(demotiváló ha többet dolgozol a jobb életért de mások visszahúznak) és akik meg tényleg annyit keresnek hogy vállalhatnának több társadalmi felelősséget azok meg úgyis adó optimizálnak tehát csak elméletileg adózik sokat valaki akinek mondjuk havi millás fizetése van, mert a valóságban kijátssza a törvényeket.

2017. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező:


Kitől kérnél kölcsön egy könyvre? Minimálbéres ismerősödtől, vagy aki nettó ötszázat visz haza? Szerinted kinek fáj jobban kiadni rá pár ezret?

Persze nyilván nem vársz igazi választ, csak, hogy megmondja valaki neked, hogy mennyire igazad van.

2017. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert a flat-rate adók és díjak mindig az alacsonyabb jövedelműeket sújtják jobban, ez közgazdasági alapvetés. Ha valakinek a 100 ezer forintos fizetéséből levonnak tízezer forint adót, akkor lehet, hogy éppen nem tud albérletet kivenni, gyógyszert kiváltani, stb. A létminimum alatt élők magas társadalmi költséggel járnak, ugyanakkor a társadalmi hasznuk rendkívül alacsony.

Társadalmi költség: jobb eséllyel lesz beteg, ami a TB-nek pénzbe kerül, az alacsony életszínvonalú tömegek esetében nagyobb a bűnözés kockázata, ami iszonyatos rendészeti ktg-ekkel jár, stb.

Társadalmi haszon: jelen példában 10 ezer forint. Költségvetési szinten a paci nemiszervénél nevetségesebb tétel, még akkor is, ha egy millió szerencsétlenen bevasaljuk.


Viszont ha valakinek az egy millió forintos jövedelméből 200 ezer forintot leadóztatunk, annak a társadalmi haszna magasabb, viszont a társadalmi ktg-eket nem növeli jelentős mértékben. (Hiszen még így is bőven a létminimum felett él az adóalany.)


És miért is jó ez neki? Hogy a gonosz állam elrabolja a pénzét? Nos hát azért, mert kisebb lesz a bűnözés. Mert ha összeesik az utcán, jobb színvonalú kórházba viszi be a mentő. De hogy ne legyek csúnya demagóg populista kommunista: jobb minőségű munkaerőt fog kapni a jövőben a cége.


Te magad írtad, hogy az átlagnál nem jobban élő családból jöttél, keményen megküzdöttél a diplomádért és most már egész jól élsz. Gratulálok, ezek szerint egy cipőben járunk.

Szeretném megkérdezni, hogy kaptál-e kolit? Én igen, ami egy vastagon dotált szolgáltatás, a kollégiumi térítési díj bőven alatta marad a lakhatásod valós költségeinek.

Szeretném megkérdezni, hogy kaptál-e szoctámot? Én igen és jól is jött, hogy 100 kilométerre otthonról tudtam élni valamiből.

Szeretném megkérdezni, hogy kellett-e fizetned a tanulásért? Nekem nem. Hála Istennek nem. A szüleimnek nem lett volna pénze kifizetni a tandíjat, szóval vagy nem tanulok, vagy eladósodok 19-20 éves fejjel.


Többet érek most a munkaerőpiacon, az államnak, a társadalomnak, mint ha otthon maradtam volna vidéken és a panelból járnék reggel hatra a gyárba? Igen. Te is. Az is, aki a vályogházból felküzdötte magát a diplomások közé. Szóval légy szíves járulj hozzá, hogy ez a jövőben másoknak is lehetséges legyen. Ennyivel igazán tartozunk nekik.

2017. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Én nem.ragaszkodom hozzá, de valahogy jobban tetszik, mint a legelesettebbek ellehetetlenítése.
2017. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
Hol jártál az utóbbi években? A középosztály gyakorlatilag megszűnt, semmit sem visz sehova a hátán. Már 4-5 millióan lehetnek azok, akik a létminimum alatt élnek; és maréknyian azok, akik havonta többet kapnak kézhez a semmiért, mint egy egyszerű dolgozó átlagember egy teljes év alatt. Ilyen hatalmas jövedelmi eltérések mellett az az igazságos, ha a gazdag többet ad a közösbe, mert még így is többször annyi marad neki, mint a szegénynek az adózás előtt. A szegény pedig teljes joggal magasról tesz rá, ha a gazdag azt a kis extra adót akkora érvágásnak tartja, hogy minden kommunikációs csatornán picsognia kelljen miatta.
2017. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Elég egyértelmű a válasz. Azért, hogy ne szakadjon szét még ennél is jobban a társadalom. Azért, hogy ne a létminimum környékén élőket terheljük még jobban. Amerika a világ legkapitalistább országa, de ott is számos adókulcs van érvényben. Az egy kulcsos adó rabszolgatartás, a keleti, államkapitalista országok berendezkedése a közvagyon lenyúlására.
2017. jún. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!