Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy a magyar...

Miért mondják, hogy a magyar egészségügy rossz?

Figyelt kérdés

Nem járok gyakran kórházba, de mostanában egy sérülés miatt négyszer is kellet mennem. Egyszer a Szent Jánosba, háromszor a Honvédkórházba. A Jánosban is, de a Honvédban pedig kifejezetten gyors, alapos vizsgálat volt, kedves, mosolygós orvosokkal, még a kedvem is sokkal jobb lett.

Egy ismerősöm pedig iszonyat gazdag, nem jön nekik össze a gyerek, és mindenféle lombikprogramban vesznek részt, meg hasonló eljárásokkal próbálkoznak, több magánklinikán voltak itthon, külföldön, de meggyőződésük, hogy itthon az állami kórházakban voltak a legjobb szakemberek, pedig sok helyen jártak, és bármit meg tudnak fizetni.



2017. jún. 6. 18:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A Merényiben (sürgősségi ellátás) ha nem sopriccel belőled a vér, akkor nem ritka a 6 órás várakozás, előtte rád se néznek.

Utána még lehet simán +4 óra, mig röntgenhez kerülsz és vissza a dokihoz.


Jobban megéri, ha baleset után felvágod az ereid és kihívod a mentőt, mert akkor soron kívül behívnak.


üdv ja és budapesti vagyok

2017. jún. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
50%
Nekem nincs bajom az egészségügy állapotával, nekem az orvosokkal van bajom, Inkompetensek némelyik vagy hálapénz sóvár - amikor megmondta, h fizeti a tb, de jó lenne 20k az altató orvosnak és 50 neki, de biztos azért mert kevés a fizetése és tényleg nem egy műtétet csinál egész nap, hanem 10-et. Ha meglennének fizetve szerintem akkor is elkérnék, de tisztelet a kivételnek.
2017. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
29%

A Jóisten verjen már meg titeket...

ENNYI pénzért EZ van! 3 millió járulékfizető (annak fele minimálbér után fizet!) NEM tud fenntartani egy 10 millió emberre tervezett rendszert.

Lenne megoldás, de ahhoz zsebbe kéne nyúlni, vagy mondjuk mindenkinek ki kellene vennie a részét a közös terhek viseléséből, mert mondjuk a f..szom már tele van vele, hogy mindenki kedvezményes jeggyel utazik, meg 25 év után nyugdíjba megy (ezt szerencsére eltörölték...), meg feketézik, meg egy fillér TB-t nem fizet, én meg beledöglök, mire 10 millió ember után kifizetek mindent.

Verdessem bele a szoci mentalitásba.

2017. jún. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jutna rá, ha a Mészáros, Pocok, Habony félék nem kapnának milliárdokat a semmire.
2017. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

"ENNYI pénzért EZ van! 3 millió járulékfizető (annak fele minimálbér után fizet!) NEM tud fenntartani egy 10 millió emberre tervezett rendszert. "


Talán ezért lett volna jobb a többiztosítós rendszer, csak teccettek leszavazni. Ott mindenki annyit fizet meg oda, amennyit és ahová akar és aszerint kapja az ellátást is. Miért nekem kell fizetni az ingyenélő munkakerülő orvosi ellátását?


És most mi van? Vannak ugyan magánpraxisok, de ha pusztán csak konzultálsz 10 percig az orvossal, egyből 10ezer forintot legombol! A befizetett TB-n felül!! Most hogy van ez? Jól van ez így?

2017. jún. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Na ugyan miért mondják? Talán azért, mert a legtöbb kórház romokban van? Talán azért, mert sok orvos mentalitása olyan, hogy más munkakörben azért kirúgták volna? Talán azért, mert évekig kell várni egy - egy műtétre még akkor is, ha addig nem tud járni a beteg?
2017. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Oké, Kérdező, találtál írd és mondd EGY darab kórházat, ahol még actually el is látnak a befizetett pénzedért. És van másik ezer, ahol meg betolnak egy kórterembe megdögleni.

De azért hálás vagyok ennek az 1 darab egészségügyi intézménynek, hogy a pénzemért el is látnak! Hip hip hurrá! Az autómnak is hálás leszek mostantól, hogy elindul, ha tankolok bele benzint! Így meg ez Abszurdisztánban.

A magyar egészségügy összességében egy nagy nulla. Az orvosok menekülnek innen mint patkányok a süllyedő hajóról (vagy páros lábbal rúgják ki őket), aztán a kormány farizeus arccal bezáratja a kórházakat, mondván, úgy sincs már, aki dolgozzon. És erre fizessünk havi 7200 forintot.

Csak úgy zárójelben jegyzem meg, hogy pl. beültethető májra, vesére olyan 15 éveket kell várni, azaz ha összeszedsz egy kis májrákot vagy cirrhosist, már ötvenszer meghaltál mire sorra kerülnél.

De ezt leszámítva tényleg semmi baj nincs a magyar egészségüggyel. Magyarország jobban teljesít!

Inkább megyek magándokihoz, őneki legalább érdeke is hogy kikezeljen, ha a páciens feldobja, akkor ugyanis nincs lóvé.


"ENNYI pénzért EZ van! 3 millió járulékfizető (annak fele minimálbér után fizet!) NEM tud fenntartani egy 10 millió emberre tervezett rendszert."


Úgy aztán tényleg nem, hogy több mint a felét ellopják a kormánytagok, de bizonyára csak feledékenységből hagytad ezt ki a nagy kormánymosdatás közepette.

Neked ment a piros kéz, a többieknek a zöld.

2017. jún. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!