Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is legjobb lenne...

Szerintetek is legjobb lenne az egészségügyet részben privatizálni?

Figyelt kérdés

Az USA-ban sokkal jobban működik.

Alacsonyak az adók, magasak a fizetések.


Például itt van az egészségügy helyzete.


Én egy magánintézetbe járok (ez nem a reklám helye, nem írom le a nevét),hogyha valami bajom van.Az árakkal nincsenek elszállva,korrektek igaz nem is olyan belül, mint egy budai klinika,hanem egyszerűbb,de mégis igényes,modern, minimalista.A felszereltsége nincs panasz, a bánásmód is kiváló.

Várakozni nem sokat kell.Meg én nem azt látom,hogy ott emberhiány lenne, az orvosok nem futkároznak egyik vizsgálótól a másikba.


Én emlékszem, az SZTK rendelésekre sokszor bementem fél8-ra és kijöttem az épületbél fél 12-kor.Borzalmas.Arra konkrétan szabit kellene kivenni.

Az intézménynél,ahova járok,nagyon rugalmasak, munka után mindig eltudom intézni.



Az egészségügyre ez lenne a megoldás, a járó betegellátás teljes privatizálása.

A fekvőbeteget egyenlőre ne, mivel ahhoz tényleg nincs fizetőképes kereslet.De,hogyha az állam megszabadulna az egészségügy egyik részétől, több maradna a másikra, lehetne emelni a színvonalát.


Az egészségügy részleges privatizációja csökkentené az orvosok elvándorlását.

Hisz, mint tudjuk, egy magánintézménynél dolgozó doki nem 140 vagy 150 ezret keres, hanem a többszörösét.

Gondoljunk bele, egy nap, egy doknál befolyik vagy 200 ezer forint az intézmény számlájára.

Szerintem, inkább legyen fizetős egészségügy, mint semmilyen vagy 3. világbeli szintű.



2017. jún. 6. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Ebben van valami.
2017. jún. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát itthon szerintem ez katasztrófa lenne. Elég csak a fogászatot nézni, amióta fizetős rengeteg ember fogatlan.
2017. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
61%
A jelenlegi fizetések mellett a privatizálás egyenlő lenne a népirtással.
2017. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

3#


Nem értek egyet.

Ez a privatizálás hozzájárulna egy folyamathoz, persze apró csepp lenne a tengerben, de segítene valamennyit.


Mindannyian fizetésből élünk, az egészségügyi dolgozók elég nagy részének radikálisan emelkedne a bére a privatizáció következtében.

Ez azt eredményezné,hogy több pénzt költenének el.Többet vásárolnának, többet ennének étteremben,többet mennének Wellness hotelba.

Ezzel hozzájárulnának a szolgáltatásiparban dolgozók bérnövekedéséhez is.


Magyarország legnagyobb problémája,hogy rosszak a fizetések, ami megfojtja az országot.

Ezt kellene valahogy bekurblizni.

2017. jún. 6. 20:32
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
A sok nyugdíjas miből fizesse ki? vagy sok munkanélküli közmunkás? vagy a minimálbéres? vagy a nagycsaládos? a 10000Ft-os fogtömést?
2017. jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

Psssszt!

Magyarországon mindent az államnak kell csinálnia. Ha szerinted nem, akkor elmebeteg vagy. Itt még a szélsőjobboldali antikommunista párt is pl. államosítja az energiaszektor egy részét, államilag szab meg árakat meg minden. Nincs olyan, hogy privatizáció. A privatizáció az rossz, ÉRTEM? Ha valami nem állami, az csakis rossz gonosz rossz lehet, és csak arra várunk, hogy állami legyen. Ha valami már állami, akkor elérte a létezés csúcsát, és nincs mit javítani rajta. Hát nem pont ez a kapitalizmus lényege?

2017. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Megvan az éremnek a két oldala, aki megteheti az menjen oda. USA-ban ennek köszönhetően olyan magasak az orvosi műtétek, h a szegények évekig fizetnek érte. Én is magán dokihoz járok, de nem azon a tb-n fog múlni a boldogságom, amire igen is sok szüksége van a szegényebbeknek/idősebbeknek.
2017. jún. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem ismered az amerikai egészségügyet. Olvass utána kérlek, konkrét tapasztalatokat.

Azon az áron, amit itthon fizetsz havonta, ott csak annyit tesznek, hogy bevisznek a sebészetre, nem hagynak meghalni, de gyakorlatilag egy műtéthez ki kell nyitnod a bukszád. Ilyet ne akarjunk.

2017. jún. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Magyarország legnagyobb problémája,hogy rosszak a fizetések, ami megfojtja az országot.

Ezt kellene valahogy bekurblizni."


bérúnió


jelenleg ugyan olyan népirtás lenne a privatizáció mint a jelenlegi helyzet de így ha pár évig kihúzod félig haldokolva sorra kerülhetsz

privi után nem

2017. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem is teljesen privatizálni kellene a járóbeteg ellátást, de be lehetne egy olyat vezetni hogy opcionális lenne a tb fizetés. Aki fizetné annak járna az állami egészségügyi ellátás, aki pedig nem fizetné az mehetne magánorvoshoz, vagy államiba, de mindkét esetben fizetnie kellene. Ez szerintem igazságosabb lenne mint a mostani, mert aki magánorvoshoz megy nem kellene feleslegesen tb-t fizetnie.
2017. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!