Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy tudja a Jobbik kedvelni...

Jeffrey Spender kérdése:

Hogy tudja a Jobbik kedvelni az Iszlámot de mégsem akar Európába muzulmán és hasonló eszmeiségű harmadik világbeliek millióit?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó a muszlim míg több ezer kilométerre van tőlünk.
2017. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1. mondja.


Úgy gondolom, jó kapcsolatot kell ápolni az iszlám világgal.Viszont nem szabad egymás életterébe belemászni.Mi se akarjunk nekik demokráciát vinni, ők se akarjanak ideköltözni és iszlámot terjeszteni.

2017. jún. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenkivel jóban lehet lenni, csak maradjon otthon.
2017. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a Jobbik kedveli az iszlámot, hanem csak Vona. És ez az ő saját véleménye. De ez nem jelenti azt, hogy akkor őket ide kell hozni. Ez nem 2 esélyes dolog, hogy vagy jönnek vagy nem csak mert valamivel egyetérténk avagy nem. Most én is mondhatnám például, hogy mennyire kedvelem az elszigetelt bennszülötteket, attól még nem akarom hogy idejöjjenek.
2017. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Végülis az, hogy valakit kedvelek, nem feltétlenül jelenti azt, hogy szeretnék vele együttélni
2017. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vona nem azt mondta, hogy kedveli az iszlámot, csak azt, hogy a liberalizmus és a globalizmus mocskával szemben ők tartották meg leginkább a tradicióikat. Ezt viszont Európa és MAgyarország is megtehetné keresztény államokként. Példa: milyen az, hogy egyházi esküvő után miután összeházasodtál Isten szerint a pároddal még el kell menned polgári esküvőt is tartanod, hogy az állam szerint is hivatalos legyen a házasságod?
2017. jún. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tegnap 09:47: Ott a pont.


Bár én muszlim vagyok, de Magyarország keresztény állam. És annak is kéne maradnia, kultúránkat megőrizve.


Nagy többségben a muszlim államok megőrizték kultúrájukat, ellenálltak a liberális fertőnek.


Voltam már Franciaországban és az Emirátusokban is. Az utóbbi országban nem látni meleg párokat, csak hogy egy példát említsek.


Gondolom Vonának ez tetszik, és hasonlót szeretne Magyarországon is (saját kultúránkat alapul véve!).


Remélem érted, Kérdező, a magyarázatot.


Ezért is fogok a Jobbikra szavazni. Magyar vagyok, szeretném Magyarországot a magyarokénak tudni. A vallásom más, viszont szerintem ez nem számít, mert nem sértem senki jogait, nem térítek, stb.

2017. jún. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7:


Senkinek sem a békés Iszlámmal van baja, hanem a militáns ágaikkal, mint amik Iránban, Szaúd-Arábiában és még néhány teokráciában uralkodnak, Törökországot azért nem hozom példának, mert Erdogan csak populizmusból lovagolja meg a vallásos vonalat a nemzeti mellett, felváltva, és ilyenkor, amikor az Iszlámot ezek a militáns ágak képviselik, amikor sokszor visszarepítik a komplett társadalmat, akkor furcsának tekintem a nyilatkozatokat ? Kereszténységnél le lettek törve a fundamentalisták, és az USA-ban is szövetségi hatósági felügyelet alatt működnek, addig az arabéknál teljes gőzzel, persze a szekuláris diktátorok megdöntése / uralmának megrendítése után.


Ha Asszaddal rokonszenvezne és nem az Iráni Ajatollahhal, sokkalta másabb lenne, mert Asszad is gyakorolja az Iszlámot, mégis a keresztényekkel és másokkal is toleráns.


Miért ez a két véglet létezik, hogy teljesen feladjuk vallásunkat, vagy vallási fanatizmusba esünk, miért nem lehet egyensúlyozni, mint ahogy Oroszország teszi, hogy ők is fontosnak tartják hangsúlyozni keresztény hagyományaikat, de közben tolerálják a más világnézetűeket.



Meg vannak olyan migránsok is, melyekhez nem tudok vallást kötni, mint a feketék, mégsem kellenek, vélt / valós etnikai jellemzőik miatt.

2017. jún. 18. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!