Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek lenne olyan...

Szerintetek lenne olyan beruházás ami több száz milliárdos nagyságrendű és egy esetleges népszavazáson az emberek többsége mégis támogatná?

Figyelt kérdés
Olimpia, paksi bővítés de még a vizes vb se ilyen de érdekelne mi lenne aminél az emberek nem csak azt néznék, hogy hány csilliárd, meg hogy hány lélegeztető gépet lehetne belőle venni.
2017. jún. 15. 23:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, az általam ezelött felsoroltak mind szerepelnek az lmp programjában. Csak venni kéne a fáradtságot és tájékozodni arrol, hogy igen is van alternativa és tudunk mi olimpiai örület és vizes vb és stadionok helyett normális ország épitésbe is kezdeni..
2017. jún. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"támogatja-e a hazai vasúti pályák teljes körű felújítását, és a vasúti gördülőállomány húsz évnél idősebb járműveinek cseréjét, akkor az szerintem kapna egy 75-80%-os támogatást."


Még ha ki lenne egészítve azzal, hogy "...és utána mindenkinek egyforma áron lenne a vonatjegy", akkor szavaznék rá én is. Az, hogy a nyugdíjasnak, vasutasnak ingyen, diáknak féláron, közalkalmazottnak féláron, stb., én meg fizessem a rendbehozatalát és utána továbbra is a teljes árú jegyet, nekem annyira nem buli.

2017. jún. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Lánchíd megépítésének mekkora rövidtávú haszna volt?"


Igenis nagy! Mert onnantól kezdve a nagy gőzhajók -ami Széchenyi igazi szíve csücske volt- sokkal hosszabb távon tudtak megállás, átrakodás nélkül hajózni a Dunán.

Ezért épült a Lánchíd, hogy a hajók átférjenek alatta, és ne kelljen a Budát és Pestet összekötő pontonhidat állandóan szétszedni, ha hajó jött. Így a két város forgalma is változatlanul haladt tovább, a hajóknak sem kellett várakozniuk.

Az, hogy utána ilyen népnemzeti történet született a modern Lánchídról, ami egy magyar nemesember harcának jelképévé nemesült valójában utólagos mítoszgyártás. Meg valljuk be Széchenyi, Kossuth, Deák triója az, akiket feltétel nélkül elfogadott minden politikai rendszer az első világháború óta, így róluk senki semmi negatívumot nem írhat, pedig volna mit (pl. Széchenyi mai szóval élve súlyos neurózisokban szenvedett, Kossuth egy időben sikkasztgatott, ha tudott szóval van vaj mindhárom füle mögött, de tabu felemlegetni)

2017. jún. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%

" én meg fizessem a rendbehozatalát és utána továbbra is a teljes árú jegyet, nekem annyira nem buli."


Azért írtam, hogy 75-80%-os támogatottsága lenne. Az autóslobbi egyértelműen ellene ágálna, meg be akarná bizonyítani, hogy már nincs is szükség a vasútra maximum teherszállításban, ott meg bőven elég ha 40km/h-val megy a szerelvény, akkor elég a szinten tartás, de a többség nyilván arra szavazna, hogy igenis költsünk a vasútra.

Amúgy nem értem mit panaszkodsz arra, hogy jaj teljesárú jegy, 2010 óta nem emelték a vonatjegyek árát.

Ráadásul ajánlom figyelmedbe a MÁv üzletpolitikai kedvezményeit, konkrétan a Start-Klub kártya, kifizeted 35 ezerért, utána korlátlanul utazhatsz 50%-os kedvezménnyel egy évig.

Ha meg nagyon vonatozhatnék vagy van Start Bónusz kártya is, az ugyan egy évre negyedmillió, de akkor abban az évben ingyen utazol másodosztályon annyit, amennyit akarsz.

2017. jún. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

eü abból évek óta csak szívja ki a kormány a forrásokat


olimpia érint mindenkit ? nem

paks2 érint mindenkit? nem

vizes vb érint mindenkit? nem

stb, stb.


de mindenkinek meg kell valahol születnie, mindenkinek vannak gyerekbetegségei, mindenkinek kell fiatal felnőttként alkalmassági szűrő vizsgálatok, mindenkinek lesznek középkorba eü gondjai, egy-egy műtéten átesik, elromlik idővel a foga, és bizony idős korba mindenkinek az orvos a leggyakrabban látogatott hely


ez mindenkit érint a stadionok kisvasút és egyéb "flancolások" meg a viktor szüksége, én azért adózzam magam halálra hogy a viktor napozóágyról nézhesse az üres stdionát? én meg 13 órát üljek a sürgősségin mire össze varnak begipszelnek?

2017. jún. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!