Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek többsége miért nem...

Az emberek többsége miért nem foglalkozik a politikával?

Figyelt kérdés
4 évente elmennek szavazni arra, aki szebbet ígér ( jobban hazudik ), már aki elmegy szavazni. De az emberek több mint fele egyáltalán nem foglalkozik a politikával. Nemhogy tüntetésekre járni meg sztrájkolni nem járnak, azt se tudják milyen az ország helyzete. Néha hallják hogy xy lopott, de általában egyszerűsítenek ( tehát nem azt mondják hogy Kiss Pista képviselő, hanem hogy a Nemlétezikilyenpárt Párt lopott ), egyáltalán nem érdekli őket hogy mi az, ami az egész életüket és a mindennapjaikat befolyásolja.
2017. jún. 17. 22:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

Azért, Kérdező, mert nincs értelme. A nagytöbbség rájött, hogy szavazhatnak ők bárkire, akár az Érmelléki Kuglófemberre is, úgyis az lesz, amit a politikuscsürhe meg a hatalmi elit akar, és sohasem az, ami a kisembereknek volna jó. Azt dönthetik el, hogy most így vagy másképp legyen szar nekik.

Hát ezért aztán megéri...

2017. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az emberek és a politika végleg elszakadtak, mert nincs politikai megoldás az emberek szerint, tehát senki nem mutat olyan politikát amire vágyhatnának.
2017. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Ugyanazt leírhatnám amit az első válaszadó írt.

Én személy szerint azért nem politizálok, és azért nem érdekel a politika, mert 45 évesen eljutottam arra a pontra, hogy felfogom: 1 életem van, és nem fogom magam egy értelmetlen politika miatt idegileg tönkretenni magam. Senkivel nem fogok a politika miatt vitatkozik, vagy vérig sértődni. Persze megvan a magam véleménye, észrevétele a politikáról, de nem mászok bele. Annyi sok más jó dolgok vannak az életben, és ebbe nem fér bele a politika.

Persze most mondhatod nekem, hogy de én is itt élek. Igen, és én politikától függetlenül próbálok boldogulni az életben. Sztrájkolást, tüntetést hülyeségnek tartom, mert úgy sem változik semmi. Egy újabb 56-os forradalom vagy szabadságharc (ki hogy nevezi) szintén nem vennék részt, mert szeretek élni.

Én csak annyiban járulok hozzá az eseményekhez, hogy sodródom vele.

2017. jún. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs mi nem tetszik a rendszernek a válaszomba, úgyhogy megpróbálom több részletbe elküldeni:


Fiatal vagyok ehhez, de valami előző rendszerbeli berögződés lehet, hogy a politikával foglalkozni gonosz dolog, veszélyes, a nagykutyák dolga, nem jó nagyon belekeveredni. Egy diktatúrában ezt meg is értem. Sajnos azóta nem sikerült az oktatásba is átültetni, hogy már (elméletileg) demokrácia van. A demokrácia pedig nem fog elműködni magától, hanem ebbe részt is kéne venni. Különben csak annyira megy mint egy auto benzin nélkül.

2017. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a mostani kormány is fenntartja azt a képet, hogy a politika kizárólag a politikusok dolga. Így nincs rendes társadalmi kontrol. Megy a sárdobálás, hogy minél jobban összezavarjanak a tájékoztatással. Az emberek többsége megelégszik rész információkkal, meg az érzelmeihez jól alkalmazkodó egyszerű narratívákkal.
2017. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Közbe maga a politikus szakmáról alkotott kép, nincs rendben. Hogy valaki lop, akármekkorát, arra már alig kapjuk fel a fejünket... biztos a másik is lopott.. stb. Elhiszik, hogy ez sosem lehet másképp. Pedig hogy a fenébe ne lehetne. Általános vélekedés, hogy: "Aki politikus, az lop. Akkor menj politikusnak, ha szereted a maffia ügyleteket, mert ezek mind maffiózók" -ez a társadalom véleménye nagy vonalakban.


Ezen nagyon tudatosan és nagyon gyorsan változtatni kellene. Figyeljünk oda kicsit mi zajlik, és a politikustól legyen alapelvárás az, hogy a népet szolgálja! Egy orvostól, tanártól elvárjuk, a politikustól meg nem?

2017. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

#4, az átlagember hogy vegyen rész a politikában, amikor összvissz annyi joga van, hogy négyévente elmehet szavazni, vagy időnként megkérdezik erről-arról a véleményét, amikor hirtelen eszükbe jut onnét a Rózsadombról, hogy "jééééé, hát itt még él rajtunk kívül 10 millió ember!".

Becsületes, emberbaráti politikus csak a mesében létezik, mégpedig azért, mert az ilyen emberek soha nem juthatnak a hatalom közelébe egy olyan rendszerben, ahol a korrupció a természetes állapot. Vagy korrumpálódnak ők is, és akkor egy csőcselékkel több lesz, vagy otthagyják valamilyen indokkal a pártot, vagy páros lábbal rúgják ki őket. Végeredmény szempontjából mindegy.

2017. jún. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

#7 pl. elmehetsz a képviselődhöz a fogadóórájára és elmondhatod, hogy mi nyomja a kicsi lelked. Ha nem vagy valamivel elégedett tüntetést szervezhetsz, ezzel nyomást gyakorolva a kormányra. (Fidesz is jónéhányszor meghátrált ha látta, hogy a többség nem ért velük egyet)


De alapjában véve minden népnek olyan a kormánya amilyent megérdemel. Ez tudtuk kitermelni, ők nagyba azok akik mi kicsiben vagyunk.


Kérdésre válasz: mert nem érzik úgy hogy bármin is tudnának változtatni. Ez meg egy önbeteljesítő jóslat, mert ha nem mozdulsz meg, mert úgyse tudsz változást elérni akkor nem is lesz változás ergo igazad lesz.

2017. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

#8, ezt szerintem már jópár százezer ember végigzongorázta. Szemmel látható, milyen eredménnyel.

A tüntetésnek ugyanúgy semmi értelme nincs - vagy megunják és hazamennek, vagy jönnek a policájok, és mondvacsinált okkal szétkergetik az embereket, a főszervezők meg mennek rács mögé koncepciós perrel.

In other wordz: ezek nem váltak be.

2017. jún. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Minek amikor van Éjjel Nappal Budapest a TV-ben? Kár hogy a Győzike show már megszűnt...
2017. jún. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!