Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A béreket miért nem szabályozz...

A béreket miért nem szabályozza az állam végzettség szerint?

Figyelt kérdés

Szerintem, a jelenlegi rendszer rossz,minek van minimálbér, ami nem kötött képzettséghez?

Minden végzettségcsoporthoz meg kellene adni egy értéket,hogy annál kevesebbet nem lehet fizetni az adott munkavállalónak.


A normális cégeket nem érintené, hiszen ennél többet fizetnek, a kevésbé normálisak meg megszívnák vagy több középfokú végzettséggel rendelkezőt foglalkoztatnának.


Alapdiploma minimum bruttó 300-e forint, mesterdiplomával bruttó 330 ezer forint.



Az érettségit nem számítom, mivel az nem végzettség.Van középfokú szakképzettség meg felsőfokú szakképzettség (felsőfokú OKJ).

A középfokú,technikum minimuma bruttó 242 ezer (nettó 160) lenne, a felsőfokú OKJ esetében bruttó 265 ezer (nettó 175)


A szakmunkás bérek is két részre lennének osztva, a mestervizsga nélkül és az azzal rendelkezők.A mester vizsgával rendelkezőknek is előlehetne írni minimumnak a bruttó 242 ezret.

Akik nem rendelkeznek vele,bruttó 210 ezer lenne minimumként előírva.



2017. jún. 18. 10:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Ennyit most is kifizetnek a cégek, ha jó munkaerő vagy.
2017. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Az érettségi igenis végzettség, mert nem rendelkezik vele mindenki, és egy érettségivel rendelkező munkavállaló a papírjával azt bizonyítja, hogy jóval nagyobb tudással rendelkezik mint egy nyolc általánossal vagy azzal sem rendelkező, és általában azt is jelenti, hogy szimplán okosabb is...


Így is van rengeteg munkakör, ahol csak érettségi meg Office az elvárás, és valljuk be nem is kell több mondjuk irodai ügyintézőnek, fuvarszervezőként, call centeresként stb. az most egy más sztori, hogy erre is rárepült pár oktatási intézmény adatrögzítő, meg irodai adminisztrátor néven ad egy semmire sem jó képzést, de az érettségi akkor is egy nagyon komoly végzettségnek számít.


Egyébként az ötleted meg hülyeség, csak ezt tudom rá mondani.

Én még a szakmunkás minimálbért is eltörölném, lehet, hogy valakinek van papírja egy szakmáról, de ha az adott cég nem tudja kifizetni, csak a minimálbért, akkor mi lesz a vége? Vagy letagadja a papírt vagy nem lesz munkája.


Most is az megy, hogy célszerűbb letagadni a papírjaidat, hogy ne legyél túlképzett, ha olyan állásba jelentkezel.

2017. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

1. Mert nem az állam feladata ilyen direkt szinten.

2. Mert ennek a mostani konkrét államnak ezzel ellentétes a célja. Vagy inkább pontosabb, ha azt mondom, e területen mindössze az a célja, hogy a bérek alacsonyak legyenek.

2017. jún. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

"Én még a szakmunkás minimálbért is eltörölném, lehet, hogy valakinek van papírja egy szakmáról, de ha az adott cég nem tudja kifizetni, csak a minimálbért, akkor mi lesz a vége? Vagy letagadja a papírt vagy nem lesz munkája."


Ha ezt nem tudja kifizetni a cég, akkor menjen csődbe.Egy jó szakmunkás ennél többet keres.A bér, amit írtam csak egy minimum.



"Most is az megy, hogy célszerűbb letagadni a papírjaidat, hogy ne legyél túlképzett, ha olyan állásba jelentkezel."

Mi a fenéért jelentkezik valaki olyan helyre, ami nem a végzettségi szintjének megfelelő?

Ő a hülye.

Én soha nem mennék műszaki diplomával takarítani vagy sorra.Egyszerűen, nem is értem az ilyen embereket.A diploma azért van,hogy dolgozz vele, nem dísznek.

2017. jún. 18. 10:48
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

Menjen csődbe a cég, és az is, aki ott dolgozik meg kerüljön utcára, okos vagy mondhatom.


Ha valaki nem talál a végzettségével papírt, az akkor dögöljön meg a havi 22800Ft-ból, amit kap, mert nem vállalja el az alantasabb munkát?


Néha elcsodálkozom azon, hogy az itt kérdéseket kiírok vajon melyik párhuzamos valóságból jönnek, mert annyi naiv hülye, vagy szimplán csak buta kérdező van, hogy az már a vicc kategória.

2017. jún. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

"Én soha nem mennék műszaki diplomával takarítani vagy sorra."


majd ha a gyereked sír hogy 2 napja nem evett mert apának büdös a kétkezi munka elgondolkozol rajta


jobbik-bérunio

látom írni tudsz most használd a diplomád és olvass is

2017. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

mert nem vállalja el az alantasabb munkát?"


Mi az, hogy alantasabb munka?

Itt kezdődnek a gondok, hogy lenézel másokat.

2017. jún. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Na az kéne még! Így se találok diplomával, még technikusi munkát se. Akkor még árúfeltöltőnek se kellenék.
2017. jún. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Azt fizetik meg jobban, amire nagyobb szükség van. Ez tereli az embereket a felsőoktatásban olyan irányba, hogy idővel betöltsék az űrt, ami a hiány miatt keletkezett. Nem mondhatod te azt, hogy a legutolsó bölcsész is kapjon meg 300 ezer forintot, ha egyszerűen csövesnek se vennék fel.
2017. jún. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%

Inkább:

8 általános - bruttó 120

Szakmunkás - bruttó 140

Érettségi - bruttó 145

érettségi + szakma - bruttó 160

diploma Bsc - bruttó 250

diploma Msc - bruttó 300

Ph.D. - bruttó 400

2017. jún. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!