Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pécs miért ilyen lepusztult...

Pécs miért ilyen lepusztult város?

Figyelt kérdés
Gyakran járok Pécsett és mindig döbbentem tapasztalom, hogy a Király utca tele van kiadó üzlethelyiségekkel, a város pedig gagyi turkálókkal és sok lepusztult, elhanyagolt épület van. A buszpályaudvar és a vasútállomás környéke is olyan elhanyagolt, pedig egy alapvetően nagyon szép és jó adottságú város, nekem nagyon is tetszik.
2017. jún. 21. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ráadásul munkahely sincs (csak a haveroknak), ráadásul komplett lakótömbök üresek (nem vicc, volt a TVben is), mert kimentek családostul külföldre.
2017. jún. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egész ország ilyen. Még Budapestnek is csak a turista környékei vannak felújítva, de egyébként még jónak számító és drága környékek is mint a 13. kerület (Angyalföld, Újlipótváros) is iszonyú lepukkant gané helyek.

Hát nincs mit tenni, kelet-európa vagyunk, a többi volt kommunista második világbeli ország is ilyen szar...

2017. jún. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

polgármester váltás volt


azóta élhetetlen a város, pécsi vagyok eredetileg de ki kellett menekülni onnan mert a páva csak páváskodik

2017. jún. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
A népszavazás eredményei alapján Pécs előkelő helyen volt a toleráns/befogadó városok listáján, szóval készítik a helyet a migránsoknak, ha majd végre újra szoci vezetés lesz és megkezdődhet a betelepítés!
2017. jún. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2-es: Ne beszélj hülyeségeket. Zugló, Óbuda, 11. kerület, 22. és 16-17. kerület is egész kulturált, 8. kerület végre kezd normalizálódni (más kérdés hogy ennek ára hogy innen a 19-20. kerületbe kiköltöztetik a "nem ma barnult" lakosokat és a probléma átkerül máshova)
2017. jún. 21. 19:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagy magyar valóság, pedig az adottságai nagyon jók lennének.


Én szerintem a fő probléma:

manapság azok a városok pörögnek jól, ahol van egy vagy több nagyobb cég, mint Kecskemét vagy Győr például. Pécsen nincs. És hogy miért nincs?

A város megközelíthetősége botrányos: a legközelebbi repülőtér tömegközlekedéssel több, mint 4 óra. Nyugatról autópályán csak Budapesten keresztül közelíthető meg, hatalmas kerülővel. Ergo így tök esélytelen, hogy bármelyik nagyobb cég ideköltözzön, hiszen kb. bármely magyar város kedvezőbb fekvésű.


Azon kivül, ami a vonzáskörzetét illeti:

A környék közlekedése botrányosan rossz, főleg vasúton. A 90 km-re fekvő Eszék tömegközlekedéssel nem megközelíthető!


Szóval szerintem ez a fő probléma...


Egy pécsi, aki már rég elköltözött...

2017. jún. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szolnokon sem jobb a helyzet ! Iszony le van pusztulva megyeszékhelyhez képest. Lehetőség alig van.
2017. jún. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és azt nem írtam,hogy sokszor járok településekre ,községekbe kisebb-nagyobb városokba és ezeken a helyeken még rosszabb a helyzet. Le van pusztulva minden. (Pest megyébe és Budapestre nem járok ott nem tudom milyen a helyzet ) Amúgy Szolnokon is rengeteg a kiadó üzlethelyiség. Nem bérli ki senki sem. Kutyának sem kellenek.
2017. jún. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, pedig éppen most olvastam a száguldó gazdaságról...
2017. jún. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert szinte teljesen inaktív hely, semmi ipari tevékenység vagy bármi ami pénzt termelne.
2017. jún. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!