Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok, hogy a független...

Támogatnátok, hogy a független szervezetek tagjait a nép válassza?

Figyelt kérdés

Úgyértem lenne egy alkotmánybírósági választás is, lenne egy Nemzeti Bank elnöki választás, Ombudsman választás, Médiatanács elnöki választás, legfőbb ügyész választás, médiahatósági választás.


Csak olyan személyeket, jelölteket, akik sosem voltak párttagok. nem voltak és kiléptek, hanem sosem voltak.

Tehát ezeket is demokratikusan megválasztani, a nép válassza. Kampányt kellene folytatniuk. Pártok jelölhetnék őket, de inkább független szervezetek jelöljék szerintem őket.


Mandátumaikat pedig lecsökkenteni szintén 4 évre akár a kormányzati ciklus.

És korlátozni, hogy ugyanazok két ciklus után nem lehetnek.

Apropó hozzácsapva, hogy a kormányfői ciklust is maximalizáljuk, mondjuk kettőre.


Szerintem ezeknek a demokratikus intézményrendszer alapjaiban kellene lenniük.


Logikus hogy ezekre a választásokra, kevesebb vagy akár jóval kevesebb szavazó menne el, de amondó vagyok hogy itt ennél már nem lenne lényeg.


Ti mit gondoltok ezekről? Támogatnátok? Mit kifogásoltok vagy mit tennétek még hozzá?



2017. jún. 23. 21:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem támogatnám nagy hűhó és pénzszórás a semmiért, szerintem meg az Európa Parlamenti választásnál is alacsonyabb lenne a részvétel.
2017. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%
Alapjáraton igen, de amilyen "demokrácia" van Magyarországon a Nemzeti Bank elnökjelöltje megígéri, hogy a nyugdíj takarékszámlákon 10 évig ad plusz 5%-os kamatot mindenki rá szavazna. Nem mondom... Ez egy progresszív gondolat, de Magyarországon első sorban nem a rendszerrel van baj (nem ismerek olyan országot, ahol a Nemzeti Bank elnökére szavaznak), hanem a társadalommal.
2017. jún. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Most nincs pénzszórás, és mind pártkatonák, megéri?
2017. jún. 23. 21:35
 4/26 anonim ***** válasza:
34%
A független nép tagjait a szervezet válassza. :-) A nép azon tagjai, akik függők, nekik meg úgy sem bírja már a szervezetük, a népi szervezkedésért pedig oszlopra történő felfüggesztés jár...:-) Persze más a helyzet a szeren függő nép esetében, mert a szertorna egy jó sport.
2017. jún. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

"nem ismerek olyan országot, ahol a Nemzeti Bank elnökére szavaznak"


Én se. de nem is kell másokra hasonlítani mindenáron.

2017. jún. 23. 21:36
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha Orbán Viktor azt mondja, hogy xy kell támogatja, akkor a Fideszesek rá szavaznak, ha Vona Gábor tc támogatja, akkor a Jobbikosok rá szavaznak, de azért elszórtunk pár milliárdot a választásokra.
2017. jún. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Tobas írtam hogy ezért lenne jó ha nem is a pártok jelölnék.
2017. jún. 23. 21:41
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

"Tobas írtam hogy ezért lenne jó ha nem is a pártok jelölnék."


A CÖF is egy civil szervezet.

2017. jún. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
29%
Magyarul meg lehet alkotni a kiskapukat. Egyáltalán mit jelent az, hogy független szervezet?
2017. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Én alapjáraton olyan civil szervezetekre gondolok, akik nem csak a kormány előtt tudják bizonyítani hogy civilek, szal az érthetőség kedvéért. Pl olyan mint a kamupártok, olyan a CÖF.
2017. jún. 23. 21:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!