Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek Orbán Viktor arra...

Szerintetek Orbán Viktor arra emlékszik, hogy ki volt az aki lehazugozta Antall Józsefet szemtől szembe?

Figyelt kérdés

Csak erről nekem is előjöttek az emlékeim, ebből a történetből, amit itt beszélgettek.

[link]


Két három dolog amit meg lehet erről jegyezni:


A mai nagy nemzeti érzelmű, keresztény-konzervatív vagy mi sem tudjuk milyen, de erről is van egy jó duma, ez is benne van csak kiemelem-> [link]

Ő hazugozta le. Szal egyrészt.

Másrészt az az Orbán Viktor aki ennek a hét évnek a vezető politikusa volt hazugozta le Őt. Ugye itt nem kívánok minden botrányt felsorolni.

Harmadrészt, az is egy szempont,hogy Antall József egy jobboldali konzervatív politikus hitt az Eu szintű közös térben, pl a közös megoldásokban, mindeközben függetlenségben maradva. Pl gondoljuk hitt volna ma is a mai helyzetekben. Orbán viszont üzenget Brüsszelnek, megállítja Brüsszelt, halálos ellenségre lelt Soros Györgyben, akinek anno nem fájt a pénze, meg az arabokban, liberálisokban.

A Putyin félékhez meg Erdoganokhoz való viszonyáról nem beszélve.


Ezekről néhány dolog átfutott az agyamon.

https://www.youtube.com/watch?v=OtrgkruMpnQ

https://www.youtube.com/watch?v=27jF8zdTmrI


Még valami volt csak most nem találom, gondolom letiltották szokott ilyen lenni.


Szóval szerintetek, a mai Orbán Viktor emlékszik, hogy ki volt az aki lehazugozta szemtől szembe Antall Józsefet? Ti mit gondoltok a témáról? Gondolom nem lenne értelme kettőjüket összemérni, de az összehasonlítás hasznos szerintem. Mert valamiben hasonlítottak is, nem erről van szó, hogy nem.



2017. júl. 1. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. júl. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A legtöbb nem lepett meg a cikkben amit olvastam főleg mert Antall Péter volt az interjú alany. Ezt viszont én is így gondolom. "Hogyan lehetne definiálni az antalli örökséget?


Demokratikus elvek, euroatlanti elkötelezettség, mások véleményének a tisztelete – ez a hármas az örökség talapzata."


De egyébként vannak benne olyanok amikről már rég kiderültek, hogy kamuk, az, hogy mégis pont ő állítja őket az gáz. De nem lep meg mivel origo.


De nem ez a lényegesebb, sokkal inkább, hogy te egyetértesz a cikkel amit linkeltél vagy sem?

2017. júl. 1. 23:12
 3/6 anonim ***** válasza:

A cikkben A.P. az apjáról, és más egyebek mellett O.V.-hoz fűződő viszonyáról beszél, nagyjából meg is válaszolva a kérdésedet. Eddig is tudtuk, hogy OV volt az, akit halálos ágyánál fogadott, aminek lehet jelentősége.

Azt írod "gondoljuk hitt volna ma is a mai helyzetekben." Én úgy gondolom, nem értene egyet a mai európai politikával. Kohl-lal igen, Merkellel nem. Talán emlékszel erre a mondatára: "keresztény Magyarországot akartam, mert csak ennek van jövője". Az azért látható, hogy Európa nem ebbe az irányba tart.

Hogy egyetértek-e a cikkel, az egy igen hülye kérdésnek tűnik így elsőre. Ha elmondod, mik azok a kamuk, amik rég kiderültek, akkor talán lesz értelme.

2017. júl. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Talán rosszul fogalmaztam. Nem rég beszélt valaki arról, hogy Orbán Viktort nem fogadta a halálos ágyánál, "városi legenda". Sokkal előbb mondta azt, hogy "belőle lesz valaki" , és méltatta , hogy a jobboldalon az egyik legszínvonalasabb politikus. Az, hogy Antall Péter ezt mégis állításként fogalmazta meg, súlyos erkölcsi veszteség, amennyiben valóban városi legenda, ahogy sokan állítják akik tudhatják. Pl erre gondoltam, és elmondtam , hogy miért is tettem fel a kérdést. Mert teljesen máshogy gondolom mint ahogy Antall Péter mondja a dolgokat.
2017. júl. 2. 11:50
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt viszont hogy keresztényi vagy milyen irányba halad európa nem tudom, de akármi rá a válasz azt tudom hogy Magyarország kormánya biztos nem.
2017. júl. 2. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Kis utánajárás után valóban úgy tűnik, városi legenda lehet, hogy a halálos ágyánál fogadta Orbánt. A valóság az, hogy telefonbeszélgetést folytatott vele, a fiával történő beszélgetés is erre utal ("Antall József tényleg vele beszélt utoljára a halálos ágyáról?"). Így talán nem szükséges kamunak minősíteni az állítást.

Én értem, hogy mást akarsz hinni, manapság Antall megítélése a túloldalon más, mint a saját idejében volt.

Akkor ő volt fasiszta, a diktátor, emlékezz Göncz segélykiáltására a La Stampában ( „Európa, segíts! Magyarországon az információ rab, mint a kommunista időkben...Az ellenzék nem tud a néphez szólni, és ez súlyos, mindenek előtt a választás előtti időszakban...A kormányon lévő konzervatív párttal ellenkező minden hangot elnémítottak”). Mára Antall más lett, européer, másképp csinálná mint Orbán, blabla. Ő már nem tudja elmondani a véleményét, esetleg úgy, ahogy Teller Ede elmondta halála után a Népszabadságnak.

Nekem ne mutasd be azt az oldalt.

2017. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!