Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti hajlandóak lennétek feladni...

Ti hajlandóak lennétek feladni a magyar határokat és (részben a) nyelvet egy egységes Európáért?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy cserében azonos életszínvonal lenne az egész kontinensen: közös hadsereggel, jogrendszerrel, szociális hálóval, egységes minimálbérrel, pénznemmel, stb.


Viszont minden határ megszünne, többé az egyes országok csak régió nevek lennének, esetleg erősen korlátozott szuverenitással rendelkező tagállamok (lásd: USA, Németország). Illetve egy közös fő nyelv lenne megalkotva. (A többi is használható lenne, de háttérbe szorulnának.)


A kérdésnek nem az a lényege, hogy erre mennyi az esély, vagy mennyi a realitása ennek, ezérz kérek mindenkit, hogy ne terheljük erre a kérdést, maradjunk a fő témánál. Arra várom a válaszokat, akár indoklással, akár nélküle.



2017. júl. 16. 23:45
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2017. júl. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%

Sehol nincs azonos életszínvonal, még az USA tagállamai vagy Németországon belül sem. Innentől viszont az egykori államok - megfelelő közigazgatás híján - kiszolgáltatottá válnak.


Egy olyan gazdasági együttműködést kellene kialakítani, ami mindenkinek előnyös. A régiók közötti különbség nem növekedne, hanem csökkenne, de ez természetesen nem érdeke a gazdagabbnak.

2017. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2017. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
57%

Nem is az esélye (bár az sem), hanem az értelme nem lenne meg ennek az egésznek. Európa nem attól lesz egységes hogy uniformizálnánk. A határok pedig részben valóban meg is szűntek, legalábbis a napi gyakorlatban. Közigazgatásilag pedig megintcsak értelmetlen és rendkívül problémás lenne. A nyelv méginkább. Rengetegen nem tudnák megtanulni a nyelvet és nem is lehet erre kényszeríteni senkit.


Szóval nem. Pedig kifejezetten hiszek az Európai összefogásban és konstruktív jövőbeli együttműködésben.

2017. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 Garpe ***** válasza:
77%

Ha jól értelek, kicsit olyan lenne, a dolog, hogy a magyar német stb. közösségek, mint nemzetiségek (quasi kisebbségek) lennének, némi önkormányzással?


Ha a közös nyelv pl.: eszperantó vagy valami hasonló mesterséges nyelv lenne, ami egyenlőséget biztosít (és még véletlenül sem az egyik nemzetiség nyelve), akkor ez így jónak tűnik.


Én, ha ezt az általad lefestett ideális körülmények megvannak és tényleg értelmesen indítanák meg ezt a dolgot, akkor támogatnám és nagyon szívesen feladok saját nemzeti identitásomból vagy patritizmusomból egy jó darabot, egy békésebb egységért. Nyilván, a sokszínűséget, egy ekkora területű és a különbségekre erősen fókuszáló kultúrájú helyen mint Európa ez igen csak nehéz lenne, akár csak fent tartani is az egyelőséget. Azonban optimista vagyok, úgy gondolom, hogy ilyen még nem volt, és kisülhet belőlle valami jó is. Kicsit talán felkészültebben tudnánk állni a globális világ problémáihoz, egyben talán a nagy közös érdekért így jobban tudnánk helyileg cselekedni.


Nyilván, ez egy gondolat kísérlet, amiben én a kérdésre válaszoltam és nem a realitásokat néztük.

2017. júl. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

'Semmi szín alatt én nem vagyok zsidó. Vágnák ki minden külföldit.'


Szerintem a kérdésnek rohadtul nincs köze a zsidókhoz, csak be akartál böffenteni valami nagyon menőt.

2017. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
42%
Fejezzük már be ezt az elb4szott populista baromságot az egységes Európáról! Egy működőképes uniót nem tudunk összehozni
2017. júl. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
61%

Nem.

Szimplán azért,mert ez hülyeség.

Egyébként csak úgy jelezném,hogy most is el vannak "tűnve"a határok,hiszen a schengeni övezetben vagyunk,oda utazol,ahova akarsz,és addig maradsz ott,ameddig akarsz...

És a közös nyelv is megvan,hiszen az EU nyelvei az angol,német,francia...

Sőt a világnak is van egy "közös nyelve",az angol

2017. júl. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
49%
Igen
2017. júl. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
59%

Igen. Szerintem részben efelé tartunk -- nincsenek határok, közös pénz, felmerült már a közös hadsereg is -- , részben pedig jó lenne efelé tartani -- azonos életszínvonal (csak ne a bolgároké legyen, inkább a németeké :D), azonos szociális háló.

A közös nyelven kicsit fennakadtam, de végül is amíg az összes többi is használható lenne minden hivatalos ügyben, addig felőlem lehet 1 közös nyelv. Jelenleg 3 kiemelt nyelve van tudtommal az uniónak, de attól még az összes többin is intézhetsz hivatalos ügyet. Szóval engem az se zavarna, ha egy lenne olyan helyzetben, mint most ez a három. (csak ne az eszperantó legyen, bocs, de szerintem ge*cironda.)

2017. júl. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!