Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok azt, hogy Magyaro...

Támogatnátok azt, hogy Magyarországon olcsóbbak legyenek az élelmiszerek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 29. 20:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
Ezt egy áfacsökkentéssel nagyon egyszerűen ellehetne érni.
2017. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Támogatom, hogy csökkentsék az áfát egy olyan szintre, ami alacsonyabb a mostaninál, de a lakosság is, és az állam is jól jár vele! Namost az cseppet sem biztos, hogy az áfacsökkentés hatására az eladó nem-e fogja drágítani az áruját. De ez már az eladótól függ.
2017. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
55%
Én nem támogatom
2017. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én éhes vagyok és alig van pénzem :(
2017. júl. 29. 20:54
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Akkor egy kicsit nagyobb fizetés kellene, meg az, hogy lehessen választani, hogy a fizetést ne hónapokra elosztva, hanem hetekre elosztva lehessen kézhez kapni!
2017. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem ehhez meg kéne várni, amíg az élelmiszer világpiaci ára csökken, majd csinálni kéne egy áfanövelést, hogy a nép ne érezze.

Ezután lehetne tartani Soros ellen egy milliárdos élelmiszerharc kampányt, aminek témája az lenne, hogy Soros, Brüsszel és a multik a liberálisokkal közösen ki akarják éheztetni a lakosságot. A drága kampány és aláírásgyűjtés után a harcot végül a nép nyerné és lehetne egy 1% -os áfacsökkentés, Viktorunk pedig nyerne egy újabb választást.

2017. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Ne költsd el az összes pénzed piára Balázs. Akkor tudsz venni kaját :D
2017. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

A világbékét is támogatom.

De a realitások talaján maradva igyekezzen mindenki aki nem elégedett a mostani helyzetével hatékonyabban és/vagy többet dolgozni esetleg tanulni hogy jobban keressen és akkor nem lesz baja az élelmiszerek árával se. (szerintem már ígyis elég olcsó ahhoz képest, hogy mekkora energiabefektetéssel tudnád te ugyanazt előállítani. Pl egy nyomorult kenyér elkészítése simán 2-3 óra ehhez képest te megkapod 300 forintért ami az minimális órabér fele)

2017. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem támogatom, mert egyrészt a kereskedő látni fogja, hogy a nép megvette annyiért is, amennyi eddig volt, tehát nem lesz érdeke levinni az árat (bár ezt ellensúlyozhatja, hogy esetleg több vevőt vonz, de egy kisebb üzletnek jobban megéri 50 kg kenyeret eladni darabját 300-ért, mint 100 kg-t darabját 150-ért, mert utóbbit is raktározni kell, kirakni a polcra, stb.) Másrészt meg a kieső adóbevételt valahonnan pótolni kell, valszeg a dolgozók megadóztatásával (mert arról ne álmodjunk, hogy Orbán lemond miatta a stadionról vagy Mészárosról vagy bármelyik hobbijáról...) és megint ott tartunk, hogy a dolgozót megszívatták, hogy a nem dolgozó jól járjon.
2017. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
És nem érzed úgy 11-es, ezzel negatívan megkülönböztetsz másokat?
2017. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!