Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem visszás, hogy a Fidesz...

Nem visszás, hogy a Fidesz nemzetinek titulálja magát, holott amit lehet, ellopnak, és százezreket hagynak migrálni?

Figyelt kérdés

Eleinte liberálisnak vallottam magam, de az idők során valamennyire kezdtem (bizonyos témákban) átmenni konzervatívba. Ezt most ne boncolgassuk.

Szerintetek ez nem gáz?

a) kaptak kétharmadot (azt most ne firtassuk, hogyan). Ezzel egész jó dolgokat lehetett volna véghezvinni, megreformálhatták volna az egész egészségügyet, megváltoztathatták volna a nép politikához való hozzáállását.

b) milyen nemzeti párt az, amely megosztja a népet? Aki más véleményen van, az miért van ellenük? Normális demokráciában az ellentétes véleményekből alakul ki több-kevesebb sikerrel az arany középút. Miért nemzeti az, amikor ellopnak milliárdokat, egy vékony réteg jól él, a beruházások jelentős része meg értelmetlen? Vagy a megvalósítás rossz minőségű, hogy minél többet lehessen zsebre tenni a ráfordításokból.

c) Én azt megértem, hogy a nyugati társadalmak jobb béreket adnak jobb munkakörülmények mellett, de vessünk egy pillantást Szlovákiára. Ott sem fenékig tejfel az élet, de a bérek jobbak, mint nálunk és nem is lép le onnan annyi állampolgár. Ráadásul jelentűsen szarabb helyzetből indultak a kilencvenes években, mint mi.


A romákkal nem kezdenek semmit. (Mondjuk egy részük se akar integrálódni.) Az oktatásba a legtöbb EU-s ország nagyságrendileg többet öl, mint mi, hogy versenyképesek legyenek a fiataljaik. Itt meg hagynak tehetséges magyar gyerekeket a szegénységbe "konzerválódni".


És még lehetne ezt folytatni a végtelenségig.


2017. aug. 13. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem haladás az, hogy Gyurcsány után ott voltunk, ahol most Görögország, most meg legalább van miből lopni. Naivitás lenne azt hinni, hogy ha más lenne ott, az nem lopna.
2017. aug. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
#1: Már többször olvastam ilyen véleményt, és már akkor sem igazán értettem: ha van miből lopni, akkor jól teljesít a kormány? Na de számtalanszor olvastam, hogy Gyurcsányék is loptak. Ezt a logikát követve, mi volt velük a baj? Hiszen, ha volt miből lopniuk, akkor ők is jól teljesítettek, nem?
2017. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát, igen, az "a" pontban írtak a legzavaróbbak a Fidesz kapcsán. A "2/3" -al olyan lehetőséget kaptak, amiből akár valami jó is kisülhetett volna. Épp csak az a baj, hogy nem éltek a lehetőséggel, csak visszaéltek.
2017. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
A plakátok helyett amin ez áll "Ne hagyjuk, hogy Soros nevessen a végén" ki kellene cserélni arra "Ne hagyjuk, hogy a cigány lopjon még egy tévét". Ez már kibírhatatlan, hogy mit meg nem engednek maguknak és a magyar ember csak tűrjön és a politikusok a valódi problémák megoldása helyett gumicsontokkal etessék a népet.
2017. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem meglepő,mert ez mindig is egy posztkommunista álnemzeti párt volt ami nem nézte az ország érdekét. Totálisan elvetelenek és a hatalomért mindenre képesek.
2017. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Első: de ez nem érv. A lopás az lopás és bűncselekmény. Olyan nincs, hogy azért lopunk, mert bárki ezt tenné. Ilyen véleményen nem lehetsz.
2017. aug. 13. 13:29
 7/10 anonim ***** válasza:

A Fidesznek egész egyszerűen középkori nemzetfelfogása van, amiben vannak a Magyarok és vannak a jobbágyaik, akik nem a nemzet részei. Ezt kellene végre megérteni.

A Fidesz megveti a francia forradalom értékeit, ami szerint az egész magyar társadalom a nemzet része.

Nem, itt csak ők, a fideszesek alkotják a nemzetet, csak ők a nagybetűs Magyarok. A többi csak szolgának van.

2017. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A Fidesz a legmagyarellenesebb kormány aki volt ennek az országnak az élén. Minden megmozdulása a mutyiról, lopásról szól magyarok tönkretételén keresztül. Aztán hazudunk egy pár eredményt, munkanélküliséget csökkentettünk meg államadósságot, na meg a Soros György és a hívek szájába meg van a mondóka.
2017. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"most meg legalább van miből lopni. "


Mennyire sokszor hallom ezt a fideszes erkölcstelenséget. Megmagyarázzák azt is miért jó, hogy a Fidesz szétlopja az országunkat. Beállítják mint pozitívum, szégyen emberek vagytok.

2017. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 wytonkelly ***** válasza:
Szlovákiában is ugyanilyen arányban lépnek le. Kb 5-6%. En nagyon sokat járok Szlovákiába és nem értem hogy az miért terjedt el az a "pletyka" hogy Szlovákiában jobb az élet. Ez max. Pozsonyi régióra igaz, mert az mar majdnem jobb mint Bécs. De az ország többi része fos. A keleti része pedig sokkal rosszabb mint a mi keleti részünk. Az hogy egyes ellenzéki politikusok kidagadnak 1-1 statisztikai adatot Szlovákia számaiból és ezt összehasonlítja a magyarral, ez semmit Nem jelent!!!
2017. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!