Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a magyaros ételek...

Igaz, hogy a magyaros ételek bizonyos politikai oldalakhoz jobban kötődnek?

Figyelt kérdés

A kolbász, a lángos és a halászlé inkább balos, Mszp -s étel. A gulyást, a marhapörköltet és a túrós csuszát/sztrapacskát inkább jobboldaliak, Fideszesek fogyasztják. A paprikáskrumpli alapvetően egy semleges étel, de főleg a szélsőjobb fogyasztja.


Az italoknál is van egy hasonló megosztottság. A sör inkább a baloldalra, a pálinka inkább a jobboldalra jellemző. A hollandok ezen próbáltak változtatni sikertelenül a csíki sörrel.



2017. szept. 1. 00:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. szept. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül hogy amájus elsejei majálisokon van lángos meg sör, van ennek bármi alapja?
2017. szept. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Shai-Hulud ***** válasza:
90%

Basszus. Most kellett rájönnöm, hogy én egy balos-jobbos-semleges vagyok, és sokszor még szélsőjobbos is.

És valami holland vér is folyik bennem......

Hamar egy pszichiátert!

Ja, nem nekem! Neked!!!

2017. szept. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Szűzmáriaidesanyám...Múltkor a családi buliban marhapörit főztünk bográcsban és söröztünk...Úgy érzem, identitásválságban szenvedünk.:D


Amúgy a hollandok hogy is jönnek ide a csíki sörrel? (Tekintsünk el attól, hogy az egész kérdés marhaság.)

2017. szept. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Ez teljes hülyeség kivéve egyetlen dolgot.


"A sör inkább a baloldalra, a pálinka inkább a jobboldalra jellemző"


Nos, ami biztos, hogy a fővárosban sokkal kevesebb pálinkát isznak az emberek mint vidéken. Nehezebb beszerezni, nem terem a hátsó kertben meg a szomszédban, ráadásul a fővárosi szórakozóhelyeken és sörözőkben nem isznak pálinkát a bárokban és buli helyeken meg egyáltalán nem lehet kapni. Helyette sör van meg koktélok.

A baloldal vidéken nem létezik, a fővárosban pedig népszerűbb mint a Fidesz. A vidékiek többsége pedig egyértelműen jobboldali.

Innentől kezdve szerintem megállja a helyét az a kijelentés, hogy a baloldaliak aránylag kevesebb pálinkát és több sört isznak a jobboldaliaknál.


Viszont fontos, hogy ennek NEM a politika az oka, hanem kulturális / helyi különbségek és ez maximum általánosságban mondható el, egyénenként változó.

2017. szept. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Na ezen jót szórakoztam! XD
2017. szept. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
És igaz az, hogy a jobboldaliakra jellemző szembetegség (pl. Matolcsy és Schmidt Maris), a szemtengelyferdülés, míg a baloldaliak inkább csak rövidlátóak?
2017. szept. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Miután jobboldaliként a kolbászt és a lángost is szeretem, illetve többnyire sört iszok, a pálinkát meg kevésbé szeretem, így meg is dönteném a tézisedet, ami amúgy egy elborult elme szüleménye lehet.
2017. szept. 1. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Akkor a gulyáskommunizmus egy oximoron?
2017. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem
2017. szept. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!