Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá esély, hogy valamelyik...

Van rá esély, hogy valamelyik párt ismét megalapítja a magyar huszárságot?

Figyelt kérdés
Csodálatos hagyományuk van a mi kultúránkban. Szerintem érdemes lenne feltámasztani ezt a remek díszhaderőt.

2017. szept. 7. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Minek?
2017. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, de remélem nincs. Semmi értelmét nem látnám még ilyen parádézásra is költeni.
2017. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Mármint a lovas huszárságot?
2017. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Ha ennyi érdekel:


Van rá esély.

2017. szept. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Hagyományőrő klubként akár te is megalapíthatod, de az ország védelme szempontjából értelme az nincsen.
2017. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Katonákra sincs szükség... Mármint gyalogosokra. Nemhogy huszárokra. Maximum ilyen díszosztag lehetne, mint pl a Londoni koronaőrök
2017. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Van már Magyarországon egy pár huszár hagyományőrző egyesület, és van egy nemzeti lovas díszegység. Mit szeretnél még?


"Szerintem érdemes lenne feltámasztani ezt a remek díszhaderőt."


Ezt meg nem nagyon tudom értelmezni. Amikor volt huszárság, hivatalosan, az nem díszhaderőként működött.

2017. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományőrző egyesületek formájában ma is működik az országban több helyen is.

Ezek önfenntartó szervezetek, amit a tagságuk finanszíroz, sikeresen vesznek részt hagyományőrző találkozásokon, felvonulásokon, rendezvényeken.

Így, hogy önszerveződő alapon jöttek létre, olyan emberek működtetik, akiket valóban a hagyománytisztelet vezérel. Félő, hogy ha ez állami szervezésben, állami fenntartásban működne, elveszne az igazi célja az egésznek, és megjelennének körülötte a nyereségérdekelt, pozícióhajhász kalandorok, akik lezüllesztenék. Hagyjuk ezt így működni szerintem.

2017. szept. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Minek? Tankok ellen majd lovassággal fogsz támadni? A huszárság a mai világban már életképtelen, hagyományőrző csportok meg tucatjával vannak az országban.
2017. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Lovas díszegység most is van, nyitott kapukat döngetsz.
2017. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!